Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. jun 2011 10:45

Bamija, ki, konec koncev sodi med slezenovke, oddaja sluz, ki gosti.

rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jun 2011 12:35

rdkapica je napisal/a:

Ali obstaja kakšna zelenjava, ki jo polži ne marajo oziroma jo pustijo na miru?

 

 



rdkapica

Prebrala sem da timijan osdganja polže,poskusila pa še nisem.

 



golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 14. 2011 12:36

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

14. jun 2011 13:56

Golubić, jaz sem prebrala, da polže odganja vonj tagetesov (žametovk), ampak naši polži so ta članek očitno spreledali - celo vrsto so jih poglodali do stebel...

 

lp

robida

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jun 2011 6:45

ežoj je napisal/a:

rdkapica je napisal/a:

Ali obstaja kakšna zelenjava, ki jo polži ne marajo oziroma jo pustijo na miru?

 

 



rdkapica

Je vprašanje zgolj retorično? Če ni, recimo: paradižnik, krompir, stročje ( fižol, grah ), buče, kumarice..........



ežoj

 

Torej,naši polži požro tudi to,sploh bučke so jim šle hudo v slast.

Požrli so tudi vsa zelišča,ki so bila posejana,torej kumino,janež,ognjič,...

Pustijo pa pri miru rdečo solato,to je edino kar ni oslinjeno in ogrizeno.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

15. jun 2011 9:49

Bamijo uporabljam že ene dvajset let pa doslej še nisem opazil, da bi bila jed zaradi nje kaj bolj gosta. Ko uporabljam posešeno jo itak prej namočim za kako uro ali dve in tedaj je vosa res nekoliko sluzasta ampak nikakor ne toliko, da bi se to poznalo kasneje,ko jo dodam v jed. Pri pripravi sveže pa imam občutek, da je te sluzi še manj tako da iz povsem lastnih izkušenj trdim, da se zaradi nje jed ne zgosti sploh pa ne do te mere, da ne bi bilo potrebno uporabljati dodatnega gostila. Bamijo se tudi sicer dozira v zmernih količinah saj je le kot dodatek jedem pri vrsti receptov in tudi zato ne more kaj proda vplivati na gostoto. Če pa gre za bamijo kot samostojno jed z dodatkom mesa pa je seveda količina večja vendar  tudi to pot ni nič drugače. Tako da se z zgornjimi navedbami ne strinjam.

hedonist

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

15. jun 2011 16:16

Ko smo pri polžih: na našem vrtu so polži pojedli tagetke.

rdkapica

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

16. jun 2011 8:43

Izgleda ,da sem res narobe razumela,ampak nič hudega,upam da bo zrasla in jo bom poskusila in precenila,če mi bo njen okus sploh všeč.Baje pa ,da lepo cveti.Ali to drži?

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. jun 2011 9:22

Seveda lepo cveti, vsi slezenovci im ajo zelo lepe cvetove. Takle je pa njen cvet.

rimljanka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

16. jun 2011 20:48

Moje paradiznike so napadle majhne zuzelke, ki so po barvi in obliki podobne smrdljivcem. Te zuzelke picijo se zelene paradiznike. Paradiznik v par dneh pocrni in segnije. Kako bi se lahko znebila teh "zveri"?

Hvala za pomoc!

 

 

ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti