Moj vrt

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. maj 2011 14:12

Sedaj imam še jaz eno vprašanje za vas izvedenke z vrtov.

Ali je mogoče, da se "pokvari" ali ne vem kako bi se izrazila,  zemlja na vrtu  do te mere, da seme v njej nič več ali pa zelo slabo kali? Več let je bil vrt gnojen s doma pridelanim kompostom. Morda veš ti Rimljanka, je kakšna rešitev za to?

Lep dan vsem na forumu!

kara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. maj 2011 14:57

nola je napisal/a:

Ne vem kako to dela, ampak ko sem kliknila , sem naletela na en va§ki blog s ponudbo cenene biňuterije, primerne za okolje, kjer je bila skreirana. Lahko samo upamo, da nas s podobnimi neslanostmi ne bodo ňalili po drňavnih poútah.

Moj Bog, poskusite vendar to svojo kreativnost omejiti in usmeriti tja kamor sodi.



nola

 

... nola,  po mojem skromnem mnenju, tole ni link za knjigo, ampak pa dodatek k imenu anaeva, ki je vedno pripet zraven ....  

katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. maj 2011 15:56

kara je napisal/a:

Sedaj imam še jaz eno vprašanje za vas izvedenke z vrtov.

Ali je mogoče, da se "pokvari" ali ne vem kako bi se izrazila,  zemlja na vrtu  do te mere, da seme v njej nič več ali pa zelo slabo kali? Več let je bil vrt gnojen s doma pridelanim kompostom. Morda veš ti Rimljanka, je kakšna rešitev za to?
kara

Ne morem trditi, da vem, ampak ideje so:

1. pregnojeno

2. polži pojedo (lahko že pod zemljo) kaleče rastline (lastrne izkušnje)

3. slaba, stara semena, če si sejala v zelo mrzlo zemljo, recimo še marca, so izgubila moč za kaljenje.

A v isti zemlji ti sadike rastejo normalno? Mporda se izogneš problemom tako, da seješ v multiplošče ali lončke in potem sadiš: zelo primrno za solate, endivijo, radiče.

Gotovo bodo bolj izkušene od mene še kak razlog našle.

rimljanka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

31. maj 2011 17:41

Kara če je bil vrt gnojen samo z domačim kompostom ni varijante da bi bilo kaj narobe z zemljo!!

Več možnosti je v semenu in pogojih setve,kot je napisala Rimljanka..

 

 

polarbear

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. jun 2011 8:00

Zanimajo me dve stvari, kupil sem rožmarin, je bil lepo zelen, sedaj pri meni je pa svetlo bele barve. Kaj delam narobe, ali pač tak je v podanih razmerah, je pa na terasi pod pvc streho. In kako naj posadim drobnjak iz semena da bo kaj iz njega, sem poizkusil že 3x pa ni nič od njega.

Ostalih 200 rastlin sem obvladal brez problemov.

 

Hvala.

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jun 2011 11:01

Hm... svetlo bele barve je lahko edino, če se je posušil. Z rožmarinom sem imela tudi sama nekajkrat težave, po mojem prodajajo slabe sadike. Kolikor vem, naj bi bila zanj primerna peščena prst, veliko sonca in ne preveč vode.

JJ

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. jun 2011 11:12

Ni se posušil, izgleda zdrav, razen barve, tudi raste. Lansko leto sem imel iste težave z njim, pa je skoraj prezimil, tako da posušen sigurno ni.

Commis débarrasseur

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

1. jun 2011 11:21

Menim, da je PVC streha tista, ki ovira zdravje rožmarina. Tudi meni se pod streho rožmarin ne obnese, na prostem (na balkonu, v lončeni posodi, sončna lega) pa vedno zelo lepo raste. Glede zalivanja pa je moja izkušnja taka, da je rožmarin poleti precej žejen in mu vsaki dan prilijem malo vode, velikokrat pa ga tudi poškropim po listih.

Lep pozdrav.



Alenka

Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 01. 2011 11:22

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. jun 2011 12:22

Bom kupil še enega in ga dal na drugo stran, kjer ni strehe. Mogoče je pa res samo to vzrok.

Commis débarrasseur

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

3. jun 2011 22:22

Tudi mi imamo v vrtu sovražnika -bramorje, in to cel bataljon. Glede na to, da sem velik zagovornik bio vrtnarjenja ga nočem pregnati s strupom. Na internetu sem zasledila , da prodaja firma Metrob iz Celja izdelek Nemastar, ki je na osnovi nematod. Naj bi bil neškodljiv drugim živalim in ljudem. Uničuje tudi strune, kapusne muhe in čebulno muho. Ali ima že kdo izkušnje s to zadevo?

Vesela bi bila vašega odgovora.

 

panga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti