Moj vrt

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

25. maj 2011 8:36

Pozdravljene!

Sem z dopusta pa mogoče ste o tem že govorile. Moj problem: čebulna muha; a sploh je rešitev????????????  A moram čebulo populit in nasadit novo? A naj to pustim? Tiste lepljive listke sem nabavila ampak mislim da je prepozno. A jo imate  res pokrito s kopreno do konca maja. Eni pravijo, da jo sadijo ravno zato šele konec maja. Rimljanka, ti si tak strokovnjak da to sigurno veš! Še to! A ličinke ostanejo v zemlji? No prav vse, ki ste imele ta problem prosim za nasvet. Zlate ste! lp!

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

25. maj 2011 11:37

Buci, kar se čebulne muhe in čebule tiče, ti svetujem, da čebulo, ki jo je napadla muha , populiš. Ni še prepozno, da posadiš novo. Jaz sem imela lani isti problem: populila sem vso okuženo čebulo, sredi maja posadila novo na isto gredo in tista je bila krasna čebula, zdrava, velika.  Če ličinke ostanejo v zemlji, ne vem, ampak jaz jih lani na drugi čebuli nisem imela. Al sem imela samo srečo ali pa ličinke ne ostanejo v zemlji.

Letos sem prakticirala takole: v začetku aprila sem posadila prvo čebulo in jo pokrila s kopreno, ki sem jo odstranila v začetku maja, eno čebulo pa sem posadila dva tedna nazaj in je nisem pokrila . Obe sta zaenkrat zdravi.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Lp!

matejaoz

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. maj 2011 13:16

Jaz imam pokrito čebulo dokler ne odcveti češnja. Do sedaj še nisem imela muhe.

Teka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

27. maj 2011 19:57

Jaz pa sem letos ob paradižniku,papriki,feferonih, solati ,fižoli posadila tudi okro,bomo videli kako bo uspela,če druga ne bo vsaj lepo cvetela.Za čebulno muho pa poskusi takole posadi zraven čebule koreček,ta naj bi preganjal čebulno muho,čebula pa koristno vpliva na korenček.

antonija7

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

28. maj 2011 8:06

Ima kdo izkušnje s sejanjem čebule?



Teka

Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 28. 2011 08:07

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

28. maj 2011 9:33

Jaz sem jo prejšnji dve leti sejala. Kupila sem vrečko s semeni v Kaliji. Malo bolj na redko sem posejala in zrastli so lepi mali čebulčki. Dozoreli so enako, kot velika čebula.Ko se začne zgornji del sušiti, jo pobereš iz zemlje. Jaz sem jo olupila in vložila v kis. Eno leto sem ga celo najprej prepražila na olju in vložila v kis. To ima zelo dober okus.

 

lp

baška

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

28. maj 2011 10:09

Čebulček lahko uporabiš tudi za sajenje, enako kot tistega, ki ga spomladi kupiš v trgovini. Sem že uspešno preizkusila.

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

28. maj 2011 12:55

Evo mal špancira po vrtu in rastlinjaku

Pa še v trgovino ni treba

polarbear

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

28. maj 2011 13:38

Polarbear, lep vrt. Zanima pa me, katera rastlina je tale, na sliki levo, zraven graha?

lp

matejaoz

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

28. maj 2011 14:10

He he he,sem vedel da bo tole vprašanje padlo,ker malo ljudi uporablja mlade cvetne nastavke česna...

http://www.google.si/search?q=garlic+scapes&hl

Tega verjetno ne dobiš drugače,kot da gojiš lasten česen, na tržnicah jih še nisem videl!

Dober je za pesto ali kamorkoli kjer uporabimo česen,iz tegale zgoraj bo nastala rižota iz sladkornega graha in česnovih vršičkov....

polarbear

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti