Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

2. jul 2015 16:19

Pridne ste.

Tudi mi bučke že jemo, blitva je za obtrgat, kolerabica prva je že shranjena, por imenitno raste, radič tudi, jagode cvetijo drugo rundo, cvetača pa brokoli pa tik pred zdajci.Nivozelandska špinača pa je zakon. 

Za porezat imam 3 rundo origana, meliso, meto, žajbelj.....Posadila sem črno redkev, sladki grah pa že lepo poganja....

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02. 2015 16:23

satilon  

član od: 21.12.2014

sporočila: 345

2. jul 2015 17:37

Darjuska kok super...mi pa stalno pobiramo solato, krompir tudi kar kopljem sproti za kosilo...je ta zgoden, bucke sele cvetijo, paprike tudi delajo, so se majhne in paradiznik tudi. Pobrala sem pet celih rdecih pes...bom se kar posejala dve vrecki. Na spicastem zelju imam pa velike luknje in se gnije po vrhu....mogoce kdo ve kaj bi to bilo?

satilon

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

2. jul 2015 20:37

Špičasto zelje tudi meni nič lepo ne raste,listi so vsi nekaj zaviti in zveriženi na vse strani,lansko leto je krasno naredil.

Ja elaphus zgleda,da res nismo pod vrtnarsko zvezdo rojene.Le poglej koliko dela imajo z vsem tem pridelkom,midve pa lepo v senci..

jesen

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

2. jul 2015 21:43

satilon je napisal/a:

Darjuska kok super...mi pa stalno pobiramo solato, krompir tudi kar kopljem sproti za kosilo...je ta zgoden, bucke sele cvetijo, paprike tudi delajo, so se majhne in paradiznik tudi. Pobrala sem pet celih rdecih pes...bom se kar posejala dve vrecki. Na spicastem zelju imam pa velike luknje in se gnije po vrhu....mogoce kdo ve kaj bi to bilo?



satilon

 

Velike luknje na zelju so po vsej verjetnosti od polžev. Pri nas so tudi zastavili pred dobrim mesecem pa smo se jih ubranili in sedaj je zelje zelo lepo in ga konec tedna poberemo. Na vrhu pa je gnilo lahko zaradi preveč dežja.

http://www.mojalbum.com/tajda

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jul 2015 11:52

Katerega dežja?

nola

satilon  

član od: 21.12.2014

sporočila: 345

3. jul 2015 15:14

Ja Darjuska sem tudi jaz pomislila na polze....ampak jih sploh ne vidim, pa cudno mi je, ker se to, hvala bogu, dogaja samo na zelju.Ostala zelenjava je bp. Bom se malo raziskala, itak ga bom pa tudi jaz cez vikend pobrala. Dez je res bil prejsnji teden. Nekaj vlage je se ostalo na zemlji pod zeljem, ima namrec ogromne liste. Mogoce je pa to to. Nc grem na vrt raziskovat 

satilon

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

3. jul 2015 17:19

Jaz imam sadike brstičnega ohrovta še na balkonu, čez noč bolhači, mogoče celo gosenice, luknjice po listih. Na vrtu pa so luknje po zelju, ampak to je bil tisti polž s hiško...

Zdaj pa slikice z vrta:

kumare za solato se redijo, pesa pa je ogromna:

Krebuljica, pa okrogla bučka, ta pa mi je najbolj všeč.

Koničasto zelje je super....brokoli bo kmalu...

Cvetače so zaščitene pred soncem, da bodo bele, rdeče zelje počasi napreduje,novo zelje je posajeno, grah pa se polni...

Čajota poganja, paradižnik še lep...jagode že drugo rundo...solata brsti (sploh salanova je super...) stročji fižol bo kmalu...

Na preklah je sivček in tetovec, spredaj je melisa in meta, origano....

Sinov vrtiček, fižol, solata, zelje, jagode, sladki grah, rdeča pesa, rože, začimbe...

 

Paprike sem pa spomladi zaščitila pred vranami, pa še nasvet sem dobila naj jih vršičkam in so košate.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. jul 2015 17:23

Trixi, klobuk dol, imaš res lep vrt!

 

naor

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

3. jul 2015 17:33

Čestitke za prelep vrt

ursula-ce

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12863

3. jul 2015 18:06

, češtitke Trixi.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti