Moj vrt

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

25. maj 2015 12:36

Trixi, jaz jih dajem ( sem jih dajala ) v ene bolj kompaktne vrečke, nič niso pregrizli...

saj se mi smilijo, tako zelo so zanimivi... eni zelo mesnati, kompaktni, drugi tenki in dolgi, tretji tako miceni, da jih komaj opaziš, ampak... ne prenašam jih in konec !!!

Ne mečem pa jih v biološke odpadke, ker tja menda ne sodijo?

Meso in kosti odlagam v zabojnike za preostanek odpadkov, če tja ne sodijo, me prosim opozorite...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

25. maj 2015 13:11

Lahko, da so prilezli iz sosedine, ona je imela tisto vrečko od sadja- tanko. Sicer pa mi je to pobiranje polžev tako nagravžno, da sem nekaj časa ob apetit. Zdaj pa izbira polži ali solata....pa smo tam.

Nasadila bom kapucinke, te ne marajo!

Jaz meso in kosti mečem v bio kontejner.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. maj 2015 13:14

Ja, zaradi takih, ki jih ne pobirajo in ne uničujejo, jih imamo drugi preveč, saj od njih lezejo k nam. Vzeti je potrebno plastično posodo s pokrovom, stresti vanjo malo soli in jih metati noter. Čez določen čas jih ni več in je takorekoč sama voda, ki jo potem odlijete v kanalizacijo. Če vam smrdi, (smrdi pa tudi še marsikaj drugega, npr. če delate gnojilo iz kopriv...), si dajte na nos masko, pa bo. To, da jih dajete žive v smeti, ne pelje nikamor, saj se potem na odlagališču množijo.

Upam, da se boste uspešno borili proti tem nebodigatreba.

regina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

25. maj 2015 13:40

regina, veliko soli sem že potresla okrog zunanjega betonskega roba mojega vrtička... ni mi pa prišlo na misel, da bi jih pobirala in nato to usedlino zlila v kanalizacijo, ker moje mnenje je, da s tem zatiramo polže, omogočamo pa množični razvoj in preživetje podganam...

Če jih hermetično zapreš v vrečke, če imaš srečo, da jih potem še vročina in sonce malo scmarita, ni možnosti, da preživijo in hranijo naprej novo zalego. 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

25. maj 2015 14:35

Super, jih bom v vrečki posula s soljo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. maj 2015 20:26

babka1951, saj polži v tej plastični posodi poginejo in se razvodenijo. Jih pustim dalje časa in jih pri nabiranju kar sproti mečem noter. In, ko je posoda polna, še dolgo pustim zaprto, predno jih zlijem stran. Eno posodo od lani sem šele letos zlila vstran. Tiste vode pa niti podgane ne pijejo - najbrž. Soli pa na samo zemljo ne trosim, ker pravijo, da ni v redu za ostale rastline. Tudi v samo posodo ne dam veliko soli. 

regina

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

27. maj 2015 11:59

Meso brez kosti med biološke, kosti v mešane odpadke

 

lp, Tatjana

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

27. maj 2015 14:36

Sem šla ravnokar pogledat, če je kaj drugače z odlaganjem kosti, pri nas so razvrščene med bio odpadki. Sem pa slišala, da ni povsod tako.

Prosim za en nasvet, soseda mi je dala prekle, ker jih ima viška. Doma imam domač fižol sivček in  domač tetovec iz Makedonije. Na internetu sem prebrala, da je tetovec visok fižol, a to drži?  A se lahko na eno preklo posadi različne sorte fižola, ali je nujno, da je ena sorta? Namreč malo bi kombinirala, pa ne vem, če se sme. Pa prebrala sem, da je treba fižol sadit zjutraj, da gre na prekle, je to res ali upoštevat setveni koledar?  Maslenca pa sem posadila nizkega, ker nisem vedela, da dobim prekle....

Našla sem že dve sadiki paprike brez zgornjega dela. Ali je možno, sa so to storile ptice? Mami mi predlaga mrežo za ptice, jo imate tudi pri vas? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

29. maj 2015 0:32

 Jaz ob prekle posadim več vrst fižola. Tako je delala že moja babica. Če kateri zataji, da je vsaj nekaj na preklah. V vsak grmiček posadim vsaj 2-3 zrna tistega debelega fižola... pri nas mu rečemo kostanjevec. Baje se druga fižola lažje vzpenja, no ja.... ni to verodostojno. Mislim, da je vseeno kdaj sadiš fižol, če je vetrovno, kot je zadnja leta, se bolj težko oprime prekl. Jaz se ravno ne držim setvenega koledarja...sadim in sejem, ko imam čas.

 Z polži je pa letos povsod problem, očitno jim je lanska mokrota zelo koristila, da so se namnožili. Škodo pa delajo tudi vrane. Zelo rade otrgajo mlade vrhove rastlinicam ali pa jih populijo. Se mi zdi, da je bilo pred leti lažje vrtnariti. Manj bolezni na rastlinah in manj škodljivcev.



anta

Sporočilo je spremenil(a) anta dne 29. 2015 23:59

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

29. maj 2015 18:09

Sem čakala na odgovor in posadila na dve močni debeli prekli na eno tri kupčke sivčka po 7 semen, na drugo pa en kupček sivčka, pa dva tetovca. 

Bi še maslenca, pa pravijo, da več kot tri kupčke ne smem zaradi obtežitve prekle. 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti