Moj vrt

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

1. jul 2015 14:28

Imamo!

 

S tem, da ga meni napada rja od spodaj navzgor.,tako, da je še lepši kot tvoj

jesen

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

1. jul 2015 16:27

Moj na balkonu zelo lep, plodovi že, po nasvetu ga zalivam z morskimi algami in bujno raste. Na vrtu pa je tudi še lep, le enega sem posadila, pa bomo videli, ni pokrit, je pa šprican z neemom, ki učinkuje na marsikaj....

Paprike lepo uspevajo, krompir kifeljčar črni, sadila sem ga 5 maja, ....kumarice že vlagam, solatne še rastejo, letos bodo lepe, bučke so tudi, prva pesa bo že za skuhat, kmalu pa tudi stročji fižol. Danes sem pobrala nekaj strokov graha. Nimam pa še korenčka, peteršilj pa je bujen. 

Saj kmalu bodo slikice, še malo pa bo računalnik kot mora biti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. jul 2015 16:49

Prav z užitkom preberem opis tvojega vrta in zelenih zakladov z njega, Trixi. Kar vidim te, kako z nasmehom in veseljem opazuješ sadove tvojega dela. Takšno srečo ob malih in enostavnih užitkih na vrtu lahko doživi samo prava vrtnarka, ki zna najti tisti prvinski stik z naravo. Čestitam! Kara

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

1. jul 2015 18:59

Hvala Kara, res sem s srcem v naravi. Upam, da bom nekoč imela svojega, ta je najet, marsikaj bi bilo drugače. Na balkonu pa imam posajeno krebuljico, nekaj,  kar diši po janežu....zanimivo izgleda kot peteršilj....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

1. jul 2015 20:55

Še nekaj mojega kratkega sprehoda po vrtu - pred tremi tedni sem že pobrala nadzemno kolerabico, pred enim tednom še podzemno. Paradižniki upam, da letos zdržijo (upam, da par rjavkastih listov ne vodi v katastrofo)-  nekaj smo že potrgali rdečih. Prva runda pora je že v skrinji. Vloženih je tudi 9 kozarcev rdeče pese. Jedli smo že prve domače bučke in kumare. Blitva raste drugi krog. Zeleno bom pobrala konec tedna. Domač krompir jemo že 4 tedne. Solate so letos kapitalke - težke do 90 dag. Jemo že tudi domače piramidasto zelje za solato. Vesela sem, da nam letos tako lepo uspeva na našem vrtu , malo manj pa ko gledam kako raste tudi plevel - ampak tega se da tudi spregledati  . Upam, da nam letos uspejo tudi melone in lubenice. Takole je bilo pri nas na začetku, ko še vrt ni bil popolnoma zasajen in se je postavljala zaščitna mreža proti toči . Danes pa je prava džungla. In še nekaj pridelkov. Letos je taka letina, da so kar nekaj zelenjave dobili tudi sodelavci, ki sami nimajo vrta.

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 01. 2015 21:20

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12863

1. jul 2015 22:08

  Darjuška, 

mopsika

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. jul 2015 22:10

darjuška 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

1. jul 2015 22:22

Pri nas pa je letos res veliko malin. 

Noemi

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

2. jul 2015 13:02

Zgleda, da jaz živim nekje drugje ,recimo na Antarktiki.Pri nas je do sedaj zrasla samo solata in kitajsko zelje,no pa blitva.Krompir še ni, zdaj cveti,kumare so komaj začele delati liste,bućke nastavljajo cvetove...mah.

Ko berem kaj vse ste že pridelali me kar foušija razganja.

 

jesen

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jul 2015 14:48

jesen, pri meni je ista žalost, s to razliko, da krompir pa kopljem, ker je pač kifeljčar. Kar potolaži se, nekaj nas pač mora biti, ki nismo tolikšne asice, kot Miša Pušenjak in njej podobne .

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti