Moj vrt

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. okt 2013 21:02

Tega v e-obliki nisem znala prebrati,šele zdej sem videla da se dajo črke povečati 

Samo res bi ga rajše imela doma v rokah kot na računalniku.Ali ga lahko sprintam (v knjižnici ...)?

golubić

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

15. okt 2013 9:44

Ta katalog sem jaz dobila v kalii, tako da če ga mogoče imajo povprašajte tam.

sančy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

15. okt 2013 14:36

Golubić, skoraj 160 strani ima, barvnih. Dvomim, da ima smisel tiskati, pa tudi dvomim, da bodo v knjižnici navdušeni. Stopi (ali pokliči) v Kalio, pa boš iz prve roke izvedela, če ga še imajo v paprini obliki.

rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

15. okt 2013 21:56

Dobila sem odgovor -poslali mi bodo katalog po pošti 

golubić

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

17. okt 2013 11:11

A mi lahko svetujete glede obrezovanja malin in črnega ribeza?

Maline so take, ki 2x rodijo. Na enem grmu imam zdaj dobra 2 cm velike plodove, prva runda so bile bolj drobne.

Brala sem, da rodijo lanski poganjki- ali to pomeni, da tiste zelene veje letos pustim, rjave-olesenele porežem do zemlje? Kdaj? Aja, pa ti veliki plodovi so na letošnjem poganjku-ker se je grm sušil, sem ga enkrat junija odrezala do zemlje. Zdaj imam meter dolge veje, ki že drugič rodijo...

Kaj pa črni ribez- zdaj ali spomladi?

In kako obrežem ameriško borovnico? Redčim, krajšam...?

Pa še vprašanje o rdečem ribezu- po 2 letih še vedno niti ene same jagode- vztrajam ali izkopljem?ž

 

 

čoko

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. okt 2013 8:41

Včeraj sem populila nizek fižol, nekaj sem ga tudi še nabrala  Kljub temu, da smo ga pozno sadili (oz. verjetno ravno zaradi tega, ker je bilo že konec suše), je dobro obrodil

Jagode (polovica) mi še vedno cvetijo kot nore, delajo plodove, ampak na žalost ne bodo dozoreli... Na vrtu je zdaj samo še por, začimbe in došavnice, zelena, korenje in blitva. Prav pogrešala bom vrt čez zimo...

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

18. okt 2013 9:07

JanisJoplin je napisal/a:
Včeraj sem populila nizek fižol,

Škoda, dosti bolje je, če ga porežemo, ostanejo gomoljčki z vezanim dušikom v prsti.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. okt 2013 12:00

rimljanka je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:
Včeraj sem populila nizek fižol,

Škoda, dosti bolje je, če ga porežemo, ostanejo gomoljčki z vezanim dušikom v prsti.



rimljanka

 

A potem na novo požene

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

18. okt 2013 14:24

Ne, seveda ne, ampak dušik, vezan v gomoljčkih je hranilo (mineralna snov) za rastline, ki sledijo kot naslednji posevek. V gomoljčkih so bakterije, ki vežejo atmosferski N2 v za rastlino uporabne oblike (pa ne, ker soi prija+zne do rastlin, tako pač pridejo de energije za svoje živlkjenje, za rastline uporabna oblika dušika je njim odpadek, rastlinam pa koristna snov.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti