Moj vrt

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

27. sep 2013 20:23

A bi jo lahko pustila čez zimo in spomladi preštihala?

Engie

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

28. sep 2013 4:28

Nimam teh izkušenj, žal. Mislim, da je to odvisno od velikosti rastlin, saj morajo razpasti v zemlji preden sadimo nove rastline. Enkrat sem zelo zgodaj sejala facelijo, pa sem jo morala pokositi, taka džungla je zrasla.

Katrca11

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. sep 2013 10:18

Facelija, tudi če je že kar velika, čez zimo skoraj povsem strohni. Spomladi je komaj kje še videti sledi.

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. sep 2013 15:05

Imam (v ogromnem teglcu na terasi) štiri plodove pepina (Solanum muricatum), imajo po mojem dokončno velikost, flekasti niso pa še čisto nič - videti so čisto taki kot na spodnji sliki (z wikipedije). A naj jih potrgam in spravim v temo k jabolkom (po zgledu paradajzov)? Nešto sam neodlučna... pa možda i nisam... lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. sep 2013 20:18

Če ne boš dobila nobenega pametnejšega odgovora (pa v to dvomim): odtrgaj dva, naredi, kot si napisala zgoraj (etilenu je treba zaupat), dva pusti v teglcih - nekaj od tega bo že ratalo... al pa tudi ne....

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. sep 2013 20:29

Odgovor bo enako pameten kot je odgovor elaphus. Naredi tako, kot je predlagala ona. Pa ne pozabi, pepino je trajnica, če ga le imaš kje prezimiti. V teh dneh ni ravno neke toplote napoevdane (kaj šele v nočeh), ampak na terasah, če so zavetne, je bolje kot na tleh. In - poskusiti ni greh. Morda bo pa po 10.10. spet toplo.

Pred leti, ko sem imela pepino, so prvi plodovi dozoreli nekje konec julijna/začetek avgusta,m postali so rumenkasti, pa vijolične črtie so imeli, od peclja navzdol proti konici.

rimljanka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

1. okt 2013 1:42

[citat=--raspberrycupcake--]

Zdravo!

Mojo solatko zelo vestno napadajo male modre "uške?" in ne vem kako jih odgnat..predvsem drugo leto..Mogoče poznate kak naraven način?

LP

 



Uši se učinkovito uničuje z koprivovo brozgo v razmerju 1:20.Škropi se rastline , po zemlji pa zalivamo v razmerju 1:10..

Meni je delovalo, ponovila pa sem večkrat, enkrat na 14 dni, ni škode saj se s koprivovo brozgo tudi hrani rastline.

Brozga:1 kg kopriv, takih ob cesti ravno ne, pred cvetenjem v 10 l vode v plastično posodo  za 24 ur.

Količino pač zmanjšaš v istem razmerju, precediti skozi tanko krpo in v pršilec.

In to je to.Brozgo jaz hranim na hladnem ker se te zadeve hitro pokvarijo.

LP

tulipanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. okt 2013 9:21

Jaz jih bom kar pobrala, menda bodo konec tedna fejst nizke temperature... Za prezimit imam nekaj potaknjencev, za tisti največji grm (4 ločene rastline) bi pa rabila žerjav (ima po mojem teglc skupaj z zemljo krepko čez 100 kg), tako da čisto brez ne bom ostala; me pa ful firbec matra, če so v plodovih semena ali so partenokarpični (grm je cvetel celo poletje, v septembru je sploh čisto pošizil, plodov pa je bilo v primerjavi s številom cvetov bore malo - mogoče bi morala opraševati s kakim čopičem). lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. okt 2013 15:25

proxima je napisal/a:
Jaz jih bom kar pobrala, menda bodo konec tedna fejst nizke temperature...

......mogoče bi morala opraševati s kakim čopičem)......

lp, proxima

Matr, zvodnica za pepinote....... (oprosti, oprosti, heeeecam se, ampak včeraj in danes sem toooooolk dobre volje.....)

lp

cervus

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

2. okt 2013 23:33

 

Mislim,da ima facelija še eno dobro lastnost,da uniči strune na vrtu,ker ima tako goste korenine,kar je dobro.

Slabo pa da na gredah s facelijo ne moreš imeti zimskih in zgodnje pomladanskih vrtnin.

 

lp  

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti