Moj vrt

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. apr 2013 14:44

Zemlja tudi ni videti slaba. Srečno drevesca!

Nazaj je bila debata o motovilcu. Jaz ga sejem v rastlinjak šele potem, ko se mu odmakne paradižnikin paprika in se pognoji, to pa je konec oktobra ali novembra. Do sedaj je vedno lepo uspel.

Stanje v rastlinjaku danes:

Ta solata na desni pa je istočasno poflancana (zadaj) in posejana (spredaj) kot motovilec.

katti

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

29. apr 2013 3:31

Motovilec in peteršilj sta znana po tem, da občasno slabo vzklijeta. Meni se je obneslo takole sejanje: naredila sem plitve grabenčke, vanje posula prst za sejanje, to prst posejala s peteršiljem in seme potlačila. Čez sem samo čisto malo posula spet zemljo za sejanje, ki je zelo drobna in rahla. Posevek pokrijem s kopreno in zalijem kar čez kopreno. Nato zalivam vsak dan nepretrgoma 21 dni, zemlja mora biti vlažna ne preveč mokra. Prav v koledar si zapišem, do kdaj moram zalivati. Običajno je do takrat že dovolj rastlinic zunaj, da se vidi posevek.

Tole se mi je do sedaj najbolje obneslo.

Katrca11

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. apr 2013 8:25

Pozdravljeni. Ima kdo izkušnje s pokrivno vrtnico? Namreč, en del vrtička med živo mejo in slivo moram nekako zakriti, tam sicer ne raste nič. Na sem netu sicer dobil ogromno informacij, vse je pa baje odvisno od sorte vrtnice. Rad bi pa še kakšno izkušnjo iz prve roke. Hvala, in uživajte v sončnih dneh...

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. apr 2013 8:42

Seveda sem pa odprt tudi za druge predloge

peter

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

1. maj 2013 8:18

če je živa meja iz iglavcev, ti bo vrtnica hudo slabo delala. Prav tako, če je tam huda senca.

neika

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. maj 2013 8:49

Ne vem sicer čisto kako izgleda situacija, ampak jaz bi ti raje priporočila hosto. So strašno lepe, ene celo dišeče cvetijo. Imajo raje senco in lahko zrastejo prav velike - torej bodo "dobro prekrivne" ;-)

lp

http://zaspancki.si/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. maj 2013 16:22

No, ja, ni ravno vrt, je pa čist zravn:

A kdo ve kako se naredi prehod čez cesto, za žabe?

ežoj

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. maj 2013 20:32

nekaj pa bo, tudi na mojem gorskem vrtičku

babka1951

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

4. maj 2013 1:02

Hi,

zelo mi je všeč okus  zelja raštika, ki ga bolj poznajo v Dalmaciji in mislim, da  tudi v Bosni. Ali mogoče katera ve, kje bi lahko dobila seme ali sadike. Sem imela dogovorjene  sadike pri prijateljici, vendar je imela slabo seme, tako da ni ničesar vzklilo.

 

Za vsak odgovor se v naprej zahvaljujem

atic

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

6. maj 2013 10:41

No, kakšno imate stanje po toči, , upam, da ni tako klavrno, da se tudi govorit ne splača o tem

Pri meni so jagode še tako nekako, česen ok, z grahom ne vem, a naj počakam a naj ga še enrkat posejem, solata žalost, ostalo je pod kopreno, sicer zbilo zemljo, a bo verjetno prilezlo ven - upam. Pa redkvica tudi zbita/prerešetana, čeprav gomolji zgledajo ok, samo ne vem, a naj jih poberem a pustim. Predlogi/izkušnje?

 

Pri nas pa letos ni nič žab, vsaj še ne, upam, da so kje še poskrite in da še pridejo ven. Ežoj, pri cestah postavijo kar ograje z zelo gosto mrežo ali tekstilom ali polivinilom (kakšne pol metra visoke), potem pa žabe ročno z lamparji prenesejo na drugo stran.

 

 

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti