Moj vrt

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

11. maj 2013 22:39

polarbear je napisal/a:

Z cimetom uspešno zatiramo uši,če mu dodamo še Neem pa postane vsestranski insekticid,ki odganja vse živalce ki rade prežvekujejo na naših vrtovih.Nista škodljiva za čebele...

To sta edini sestavini,ki jih uporabljam na svojem vrtu.



polarbear

 

V kakšnem razmerju se naredi to škropivo?

lp

anibas

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

12. maj 2013 8:48

Tule je treba malo prebrskati...

http://rastline.mojforum.si/rastline-about7525.html

Drugače pa sam zmešam v 5 litrsko pršilko 30 kapljic cimetovega extrakta,1  žlico neem olja in nastrgano čajno žličko marsejskega mila.Najprej liter vroče vode da se neem in milo rastopita,potem napolnim do konca.Med pršenjem je potrebno posodo večkrat pretresati.Namesto vode sa lahko uporabijo tudi različni čaji ali voda v kateri smo 24 ur namakali koprive.

Po potrebi se lahko kombinira tudi z 2 žličkama sode bikarbone,ta deluje kot fungicid proti plesni in črni pegavosti(v glavnem za paradižnik).

polarbear

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. maj 2013 10:15

Hvala

anibas

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

12. maj 2013 13:51

Mogoče kdo ve odgovor na mojo težavo s sadikami zelja, cvetače in brokolija.

Kar po vrsti začnejo propadati, listi se povesijo in kar skup pade. Okoli stebla in korenin je ogromno mravelj, se mi zdi, kot da bi bilo steblo načeto od njihovega grizenja. Uši ni videti, tudi nobenih drugih živalic razen mravelj.

Kako globoko pa vi zasadite sadike?

 

Hvala za odgovor.

lartep

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. maj 2013 16:20

Jaz bi pa tudi imel vprašanje, pa ne vem, kje naj vprašam, ne gre sicer za rastline ampak za živali ( ampak, tudi vrt ni daleč ). Torej, a kdo ve, s čem se prehranjuje ona pošast iz onega škotskega jezera Loh Nes ( ali kaj podobnega ). Že en čas nismo nič slišali o oni pošasti, sedaj pa jaz sumim, da se je naselila pri meni. A se morda hrani s perutnimo? Kajti že lep čas nisem v bližini ribnika videl nobene kura ali race ( zanimivo, muce pa so ), pa, a je tista pošast nevarna tudi za ljudi?

Da svoje sumnje tudi podkrepim, danes sem je posnel. Evo, kako je videti ( po moje ) pošast iz Loh Nesa, v bodoče, pošast iz ežojeveg ribnika:

in:

( fotkič ga neki serje, posneto danes ). Hvaležen sem za vsako pomoč, zanima pa me, a je še varno uporabljat jedilnico zraven ribnika.

ežoj

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

14. maj 2013 16:41

Jaz bi že zdavnaj bežala! 

luccka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. maj 2013 16:51

Oooooooooooooooooo, kako lepa , belouška se kliče, se pa bojim, da bo drastični znižala število avtohtonih prebivalcev tvojega ribnika, tako paglavcev kot tudi rib. Tkole nekako, samo namesto te zelene ribe si kačo predstavljaj. Kolikor vem, tu in tam tudi kaj zelenjavnega pohrusta.

Ni pa neka bližnja žlahta Nessi, ne si umišljat, da boš tako naš turizem rešil.......Je pa tudi res, da nastopa v slovesnkih ljudskih pravljicah, ponavadi kot tista, ki popije mleko.

Se pa bojim, da se bo drastično povečala frekvenca obiskov ene kačoljubke iz tvoje vasi pri tebi.

rimljanka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

14. maj 2013 17:38

Ežoj,a žabico si rešil?...

polarbear

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2013 17:55

UUUUUUUUUUUUUUUU, belouška!!!!!! pazi, ko jo boš prijemal, je sposobna iz nekih žlez spraviti ven eno smrdljivo snov, da buhpomagi!!!!! Zna se naredit tudi mrtvo - ni za verjet, zazija in jezik ji pade iz ust - včasih se celo na hrbet obrne. Vredna Oskarja (al pa viktorja, kaj jaz vem). Je pa res, kot je rim rekla, če hočeš imet ribnik naseljen še s čim drugim kot s tole madam, jo nesi stran! Se zna tudi zgodit, da bo, ko ti bo ribnik izpraznila, še sama šla - ker ne bo imela več hrane.

lp

cervus

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. maj 2013 19:55

Jaz pa sem ravnokar prišla z vrta... malo sem poplela in okopala ter preflancala še malo solate. Vsak dan občudujem jagode in se pogovarjam z njimi, da bodo obilno rodile.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti