Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. apr 2014 19:56

Majaos, v soboto bo paradižnik pokazal kalčke, pazi, da ti ne uide in se rastlinice ne pretegnejo. Do sajenja na prosto je še 5 tednov, če ne še kak dan več. Moji, v torek sejani paradižniki večinoma kažejo kalčke, razen nekaj semen, ki so precej stara. Ko jih boš pikirala, jih daj skoraj do kličnih listov, bodo naredili dober, razvejan koreninski sistem.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. apr 2014 21:56

V ponedeljek sem pobrala seme iz nekih starih, posušenih čilijev, ki sem jih našla v kleti. Zmočila sem vato, dala med dve plasti semena, v polivinilasto vrečko in na računalnik. Zdele sem pokukala in so že vzkalili. Ali jih lahko še kar pustim v vrečki?

lp

cervus

ursssa  

član od: 21.11.2007

sporočila: 10

3. apr 2014 22:50

Rimljanka, kaj pomeni, da rastlinica uide in se pretegne? Je to, ko požene v višino in potem pade dol (to se je žal zgodilo meni)? Kako to preprečiš?

ursssa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2014 5:58

Ne, elaphus, danes jih prenesi v zemeljsko posteljico. Ti bodo več kot hvaležni. Ob priliki pa se potem priporočam za sadiko ali dve, pravzaprav menjam za moje.

ursssa, ja, ko zaradi preveč toplote in predvsem premalo svetlobe prehitro rastejo, ne uspejo narediti opronih tkoiv, pa tudi druga slabo in se pogosto povesijo. Pa pazi, da jih boš malo zalivala, raje manj kot verč, sicer rado pride do gnitja dela stebelca, ki je tik nad površjem zemlje. Najbrž se je to zgodilo tebi. Preberi tole temo, mislim, da boš našla vse odgovore zase. Sploh je to super spletna stran.

 

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. apr 2014 14:40

Zanimivost, zlasti za tiste, ki so kdaj brali Nenavadne prigode vojaka Ivana Čonkina in se še spomnijo, kako je veliki mislec in amaterski botanik Gladišev poskušal vzgojiti prav tako rastlino, poimenoval pa jo je v slavo napredni družbeni ureditvi že vnaprej Pot v socializem, skrajšano povs. lp, proxima

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

4. apr 2014 14:42

Na, še ena stvar, za katero sem ob branju bila prepričana, da je ne dočakam

lp

mzm

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

4. apr 2014 18:49

rimljanka je napisal/a:

Majaos, v soboto bo paradižnik pokazal kalčke, pazi, da ti ne uide in se rastlinice ne pretegnejo. Do sajenja na prosto je še 5 tednov, če ne še kak dan več. Moji, v torek sejani paradižniki večinoma kažejo kalčke, razen nekaj semen, ki so precej stara. Ko jih boš pikirala, jih daj skoraj do kličnih listov, bodo naredili dober, razvejan koreninski sistem.



rimljanka

 

Hvala na mnenju, Rimljanka. Bom pa morala redčiti zadevo, že zdaj vem, da sem pretiravala:)

majaos

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2014 21:55

majaos, paradižnik se pikira do skoraj do kličnih lsitov globoko, ko se klična lsita postavita vodoravno. Tako, da boš lahko redčenje in pikiranje združila, potem pa, ko bbodo sadike lepe, jih boš lahko ponujala sosedom.  (ker jih bo pač veliko). Si sejala veliko sort?

rimljanka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. apr 2014 10:00

Ali ima kdo vrt v tem stilu?

Ker bomo letos stari vrt čisto razrili in prestavili na drugo mesto, se bom sama verjetno lotila na ta način, moram pa še naredit načrt in naštudirat dobre in slabe sosede...

 

https://www.youtube.com/watch?v=fMY3mM9CteA

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti