Moj vrt

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. apr 2014 13:10

šnorca je napisal/a:

Vprašanje za izkušene: koliko se kaj držite setvenega koledarja?

Ali sejete, ko imate čas, ali se držite koledarja, kolikor pač lahko? Je kdo morda naredil kak "test", če setev/sajenje ob (ne)pravih dnevih kaj vpliva na pridelek?



šnorca

 

Šnorca, ravno danes sem pogledala na setveni koledar in ugotovila, da bodo imeli sosedje zelo lepe liste na krompirju, mi pa plodove (včeraj, ko so sadili oni, je bilo za list, danes, ko smo sadili mi, pa za plod) . Ne vem, včasih se držimo, včasih ne, pa se mi zdi, da rata kar rata, ne glede na koledar. Sejemo in sadimo pa tudi med tednom, ampak večinoma takrat, ko dopušča vreme in čas.

JJ

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. apr 2014 15:39

Ampak, saj krompir ni plod, je steblo?!

lp

cervus

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. apr 2014 15:43

elaphus je napisal/a:

Ampak, saj krompir ni plod, je steblo?!

lp



cervus

 

V bistvu bi morali krompir saditi, ko ja dan za podzemni del. Saj zato pa

JJ

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

1. apr 2014 15:50

Pri nas smo krompir posadili, ko je bil dan za korenino.

Saj v bistvu vrtnarjenje po teh luninih menah ni nič novega, to so že zdavnaj delali. Je pa res, da je bilo meni v malo mlajših letih, ko sem šla na vrt le po pridelke,  vse okrog takšnih opravil smešno, še posebno, če so mi dopovedovali, da je treba pa ravno zdaj solato presadit, ker je ta prava luna  . Pa ravno na tisti dan okopat fižol...ko bi jaz spalaaaa cel dan , saj tist fižol itak ne bo nikamor ušel do naslednjega dne.

Ognjič

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. apr 2014 19:54

Nena me veseli, da si jo še dobila. Je pa velka. Ali so v odzadju hrti?

katti

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. apr 2014 10:33

V okviru Tedna Zdravega mesta in Lokalne akcijske skupine za preprečevanje zasvojenosti z drogami v Občini Šentjur vas vljudno vabimo na DAN ZA SPREMEMBE – SEMENJAVA - izmenjava semen in sadik

v soboto, 5. aprila 2014, od 9. do 12. ure

na Tržnici Šentjur.

Organizator: Zavod Etno-Eko Šentjur (inf.: 031 880 493) in Slovenska filantropija

 

Blanchy

frača  

član od: 29.5.2007

sporočila: 12

2. apr 2014 12:00

oprostite če je neumesna informacija, nisem šla brat vseh 291 strani ampak na spletni strani

naredivrt.si si lahko narediš plan vrtička. notri vstaviš vse od števila družinskih članov, do sadik, do m2...

frača

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

2. apr 2014 12:50

frača je napisal/a:

oprostite če je neumesna informacija, nisem šla brat vseh 291 strani ampak na spletni strani

naredivrt.si si lahko narediš plan vrtička. notri vstaviš vse od števila družinskih članov, do sadik, do m2...



frača

Najbrž priemrno za začetnike, za izkušene pa po moje ni potrebe po tem, da bi nam drugi odrejali, koliko potrebujemo česa in kdaj. Vsekakor pa ne rečem, da je stvar neuporabna nasploh.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti