Moj vrt

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jul 2010 15:00

Rimljanka, kje in pod katero znamko se da dobiti seme solate Canasta?  Domnevam, če jo seješ sedaj, da je ena izmed tistih, ki bolje prenašajo poletno vročino?

Cila

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

10. jul 2010 15:41

Poročilo z mojega vrta: -Fižol; nizki in preklan uspeva. Nizek je sicer imel uši, ki sem jih pošpricala, nekaj se jih je posušilo, ampak sem posadila drugega. -Grah: prav tako jih je nekaj ratalo rjavih, ampak se ne jezim; sem ga na ostalih pobrala toliko več. Danes pa ga bom še enkrat posadila..verjetno še ni prepozno. -Paradižniki, paprike lepo delajo. Sicer še ni nič dozorelo, ko pa bo, pa mislim, da nam bo vsepovsod ven gledal:) -Čebula je lepa, debela, brez rjavih listov. O kakšni čebulni muhi ne duha ne sluha. Kako da mi tako uspeva? Nevem..mogoče ji paše polno plevela okoli nje hihi.. -Jajčevci so me tudi presenetili. So se kar naenkrat potegnili in (že) lepo cvetijo. Verjetno jim res ni pasalo toliko dežja, kot smo ga imeli. - in ; Če bi nepremično strmela vanje 15 min, bi verjetno opazila kako rastejo:) So brez plesni, rjavih listov.. -Ohrovt, brokoli; kar sem uspešno zasejala tudi pridno raste. Na listih je sicer opaziti, kot da se je mastil kak polž, ampak videti jih ni nikjer. -Solata.. to je pa druga pesem:) Ledenko sedaj jemo kot berivko. Naredila je sicer neke šopke listov, glav ne. Pa je vseeno dobra. Bom pa posadila v teh dneh še radič in endivijo. Bomo videli kaj bo. Oh; pa s letos nimam sreče, ga je vzklilo ravno malo-za okras. Glede na to, da je kazalo bolj na katastrofo kot uspeh, sem super zadovoljna. Očitno je zbudil moj vrtiček:)) Lep preostanek vikenda želim vsem skupaj, začetnica home made

neznan uporabnik

10. jul 2010 16:30

Zdaj vidim, da je nekdo nadvse inteligentno obšniclal ciprese v živi meji (ne vem, če so ravno ciprese, zgledajo pač tako), in na plano sili okostje. Je prav grdo za videt. Kako rešiti? Razredčim? Pustim? Če razredčim, kako razredčim? oz. kako pomladim te rogovile? Druga (ista) stvar je z mahonijo. Vidim, da so ostali sami štrceljni.. In tretja stvar so obšniclane hortenzije. Sicer cvetijo a so nikakve. So bile očitno po trenutnem navdihu neprimerno obdelane. ta vikend sem home alone, hvatam braun boju, bikini laufa, ribje konzerve tudi (po sončnem zahodu si privoščim hladno penino..dokler pa sonce ne zaide, bi še kaj postorila. sem glih razpoložena. Na pomoč! (zgolj z nasveti, da se razume) japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

10. jul 2010 17:33

Cila je napisal/a:

Rimljanka, kje in pod katero znamko se da dobiti seme solate Canasta?  Domnevam, če jo seješ sedaj, da je ena izmed tistih, ki bolje prenašajo poletno vročino?

Cila

Sejem jo skozi vse leto, ker mi je všeč po okusu in res ne gre v cvet, naredi lepe rozete. Firma je pa L Ortolano, velike vrečke so. Prvič, ko sem jo kupila, pa je bila firme Franchi.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jul 2010 19:12

Hvala. Še v njihov katalog sem pokukala, kako izgleda in sedaj točno vem, kaj iskati.

Cila

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. jul 2010 13:51

Rimljanka, prosila bi za kako foto kako ta solata zgleda in ime te solate.Nisem še slišala za solato, da poleti ne bi šla v cvet.In še katero vrsto graha naj posadim sedaj.

Prvič sem se malo zafrknila, sem posadila nizko sorto, visoko le 30 cm in ni imel veliko pridelka.

Hvala

Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

11. jul 2010 16:47

 Od tu.   Od tu.

Canasta je ime sorte, sem že zgoraj napisala, da jo im ata, kolikor jaz vem, firmi Franchi in L Ortolano.

Lani je ena priporočala grah Rondo, srednje visok in zelo roden, se strinjam z njo.

rimljanka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

13. jul 2010 10:37

Rimljanka hvala. Danes sem kupila seme te solate in grah.

Teka

Metuljcek  

član od: 9.11.2005

sporočila: 36

15. jul 2010 14:37

Mi smo letos tudi še malo povečali naš vrt tako, da zdaj meri cca 120 m2 Počasi bomo začeli kopat krompir (Desiree in pa Marabel). Je pa domače seme letos dobilo krompirjevo plesen in ga je kar zmatralo. Fajn pa dela paradižnik (Češnjevec, Volovsko srce, Novosadski jabučar, nek hibrid)-zaenkrat so tudi zelo zdravi.. Nizek fižol sem že prvo rundo pobrala (mamo pa bergolda in top crop pa češnjevec za zrnje), sem pa prejšnji teden še sadila starozagorskega-nizkega (taščin komentar je bil, da še ni prepozno). Mi pa prav pride inf. glede graha, saj so mi rekli, da v vročini ni dobro sajenje graha-bom probala ker se mi pojavlja še prostor. Sejala sem še kumare za vlaganje (prve sadike mi je krt navzdignil in se jih je nekaj posušilo, potem sem ponovno sejala (v posodo) in mi je to vroče sonce nežne sadike požgalo. Tako, da zdaj čakam na poganjke, ki bodo prikukali iz zemlje-pridno zalivam. Je pa tudi visok fižol-maslenc precej bujen, če bo le tako roden. Sem pa sejala endivijo pankalijerka, pa da vidimo kako se bo obnesla. A še ma katera namen sadit čebuljček (mogoče je čudno v tem času), ampak mi je še ostalo nekaj čebulic. Verjetno bo še kaj zrastlo iz njega. Bom še poročala kaj se bo dogajalo na našem vrtu. Prijetno vrtnarjenje vsem Metuljcek

kozamurnik

sporočila: 2311

16. jul 2010 15:14

Mene pa zanima, pravzaprav bolj mojo mami, ali lahko poreže poganjke rumenih jedilnih buč? Rastlina ima tri zelo velike okrogle buče, večje kot lubenice, pa nekaj majhnih. Ali bo kaj narobe, če tiste zelo dolge poganjke odreže, ker so se zelo razrasli in ima tri velike buče za svoje gospodinjstvo več kot dovolj. Isto velja za melone, tudi ti imajo zelo veliko plodov in zato meni, da bodo ostal majhnii ali pa ne bodo dozoreli. Hvala vnaprej. murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti