Moj vrt

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. jun 2009 20:13

Sy je napisal/a:
"Zemlja", ki se jo kupi v vrečah je itak povečini industrijski odpadek + malo kompostiranih bioloških odpadkov gospodinjstev. Za dražjo zemljo to najbrž ne velja, za poceni pa zagotovo. Glede debate o paradižnikih. Tudi že napadene paradižnike se škropi z mešanico mleko + voda. Pobereš vse (!) napadene liste stran, tudi če to pomeni, da moraš potrgati vse liste, in potem vsak dan (!) škropiš z mlekom in vodo. Vsi zeleni paradižniki normalno dozorijo. Sy
Zadnjič sem v kupljeni zemlji našla žarnico. Žal ni bila več uporabna Suzi

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. jun 2009 20:30

Še dobro, da sem ono poceni zemljo, ki sem jo nazadnje kupila v Kalii, zmešala s kupom ilovice, ki se mi je potikal na vrtu. Rože v tistem loncu prav fino uspevajo... za razliko od tistega lonca, kjer je sama ta zemlja.

Pa tudi to sem ugotovila, da je v tej kupljeni zemlji ogromno semen od plevela. Niti slučajno je ne dam več na vrt, ko odsluži v koritih.

Anja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

4. jun 2009 20:33

anja27, zakaj pa potem v koritih semena niso kalila....a si pomislila, da jih je prinesel veter?

rimljanka - zasebno mnenje

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. jun 2009 20:59

rimljanka, saj so kalila tudi v koritih, ampak ker so korita zarasle rože, ni bilo tako očitno.

Sicer pa bo kmalu 18. junij, ko bomo na veliko pleli in se za nekaj časa rešili plevela...

Anja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. jun 2009 23:21

Zakaj pa ravno 18. junija? Meni se pa na balkonskih paradižnikih delajo popki za cvetke, juhu. Rimljanka, ali moram že zdaj začeti gnojiti? S čim bi bilo najbolje in kako pogosto? Danes sem prebrala, da je treba na paradižnikovih sadikah ščipati zalistnike. Ali je to res nujno potrebno in kako sploh vem, kaj je zalistnik? Hvala in lep večer. RadaJem

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. jun 2009 0:08

Radajem, zalistnike nijno ščipaj, sicer bodo paradižnike preveč energije vložili v zelenje, namesto v plod. Zalistnik je 'vejica', ki se vrine med steblo in že nastalo vejo. Ne znam drugače razložiti, glej, na spodnjem linku pa najdeš slikico, pa ti bo vse jasno:

 

http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=6479&star

 Upam, da se slikica vidi, če ne pa preveri link :)

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. jun 2009 0:09

In zalistnik gre prav lepo stran, če ga previdno odlomiš na stran...

 

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

5. jun 2009 0:10

Tulka, jaz sem točno to delala, pa sem zapravila več za vodo in sadike, kot pa imela pridelka. 

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. jun 2009 0:13

Ampak če ne ščipaš stran zalistnikov, ti paradižnik lahko čisto podivja... ker postanejo te mlade vejice močnejše od osnovnih, ki bi sicer rodile sad... sploh pa, kaj še delaš pokonci ob tej uri?

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

5. jun 2009 0:25

tulka je napisal/a:

. sploh pa, kaj še delaš pokonci ob tej uri?

tulka

 

Bolj je vprašanje, kaj TI delaš pokonci? Popravljaš končne teste?

 

Za tele pa vem, da jih je treba potrgat, ampam meni niso ratali, zato se z njimi ne bom več ukvarjala.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti