Moj vrt

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. maj 2009 21:51

Aham, dobro; glede breskve ne bom nekaj trdila, ker ne poznam stvari dovolj dobro. So mi pa tudi kmetje razlagali, da je škropljenje breskev povezano z dežjem, tako da zdaj približno vem, zakaj. Doma imamo itak samo vinogradniške in teh problemov ni. 

Oblake še razbijajo, ja, pri nas na Štajerskem skoraj vsak dan : Vsaj po mojih informacijah.

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. maj 2009 22:03

:) Ali pa nas samo tolažijo, da jih razbijajo.

Anja

branka171

sporočila: 218

28. maj 2009 6:32

So "letali" a so jih avstrijci baje prehiteli. 20 minut groze - za debel lešnik velike toče je prestreljalo fižolo, kumare in malo solatko.paradajz in papriko imam k sreči pokrit. branka171

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

31. maj 2009 20:19

kako vam letos kaj uspeva krompir, baje že seda zelo gnije in ko takole gledaš po njivah je kar precej redek. Kaj pa balkonsko cvetje, pri meni velika žalost, še dobro, da sem surfinijo poslikala že prvi teden, saj sedaj skoraj nimam kaj, pa ne da bi bila toča, mislim, da sem kupila zanič zemljo, je tako mokra še od prvega zalivanja in zgleda,da bo vse šlo v ... anitram1

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. maj 2009 20:35

saj veš kaj pravijo za krompir in kmeta, ne? bodi srečna da je bolj slab... ;) zdaj pa šalo na stran, moji mami uspeva odlično. na vikendu, kjer imam malo zaplato obdelane zemlje je videti tudi super. glede lončinc pa mislim, da sem imel tudi nesrečo z zemljo in izborom rož. za zemljo sem bil strašno skop in sem kupil staršansko poceni zemljo v bauhausu za 40l, je bila nekaj čez 1 eur... tudi nič kaj prida ne uspevajo. danes mi je pa še edine, ki so kazale uspeh na terasi poležal maček in so zdaj samo polomljena stebla... :( cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17804

1. jun 2009 7:46

Malo denarja, malo muzike, ne samo pri kosilih (kjer se menda za velik denar pri nas slabo je, kot trdijo nekateri), tudi pri nakupu zemlje.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4329

1. jun 2009 8:12

  res je tako, rimljanka.

rrr

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

2. jun 2009 11:41

"Zemlja", ki se jo kupi v vrečah je itak povečini industrijski odpadek + malo kompostiranih bioloških odpadkov gospodinjstev. Za dražjo zemljo to najbrž ne velja, za poceni pa zagotovo. Glede debate o paradižnikih. Tudi že napadene paradižnike se škropi z mešanico mleko + voda. Pobereš vse (!) napadene liste stran, tudi če to pomeni, da moraš potrgati vse liste, in potem vsak dan (!) škropiš z mlekom in vodo. Vsi zeleni paradižniki normalno dozorijo. Sy

branka171

sporočila: 218

2. jun 2009 20:43

Zaradi vedno pogostejših neurij in toče razmišljam, da bi vrt zaščitila z zaščitno mrežo kot jo imajo nekateri sadjarji. Ima mogoče kdo kake izkušnje in kje naj kupim pravo, da ne bom samo denarja stran metala. branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti