Moj vrt

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. mar 2013 13:38

Migla, kako si pa ti pridna. Jaz še kar čakam, da pobere sneg, pa napovedujejo še eno pošiljko.

Tako rada bi že kaj postorila po vrtu, pa ni pogojev.

Koliko pa je stara tvoja asimina? Moja je sedaj posajena  tretjo leto, velika je cca 1,80 m in močno upam, da bo vsaj kakšen cvet na njej.

Res si želim pomladi, pa je očitno zaman še vsaj nekaj časa.

Obilo užitka ti želim, pa ne postori vsega, ker ti bo zmanjkalo dela...

kara

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. mar 2013 18:59

Kara, moja asimina je stara nekje 5 let. Tri leta je bolj malo delala, potem pa sem jo pognojila z domačim kompostom, zdaj pa je zrasla.

Ja, imela sem pogoje za delo, da sem toliko naredila Morda mi uspe v soboto kupiti še eno češnjo.

 Pri meni ima vsak vnuk po eno drevo, ki sem ga posadila v letu rojstva.

 

Migla

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. mar 2013 7:24

Migla je napisal/a:

Kara, moja asimina je stara nekje 5 let. Tri leta je bolj malo delala, potem pa sem jo pognojila z domačim kompostom, zdaj pa je zrasla.

Ja, imela sem pogoje za delo, da sem toliko naredila Morda mi uspe v soboto kupiti še eno češnjo.

 Pri meni ima vsak vnuk po eno drevo, ki sem ga posadila v letu rojstva.

 

Migla



 

Zelo lepo!

Pri nas je pa še kar nekaj snega po vrtu. Treba bo popraviti kompostnik. Sicer se pa z delom na vrtu samem še ne mudi, da nas potem še kakšen mraz ne preseneti...

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. mar 2013 7:34

Prihodnji teden obetajo, da bodo siromakom gnojili, lepo, lepo, vsaj nekaj, za kar ne bo treba odšteti €.

rimljanka

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

8. mar 2013 9:45

Pri nas snega ni več, je pa ta dež malo pokvaril moje "vrtne" načrte za ta teden. Vrt bomo letos imeli šele drugo leto in v bistvu se z možem še napol učiva. Dokler pridelamo zelenjavo za sproti in nekaj za ozimnico, se ne sekiram, da delamo narobe. Bi pa letos rada pripravila malo več paradižnikove omake za zimo in me zanima, koliko rastlin paradižnika imate na svojih vrtovih. Lani smo jih imeli okrog 10, ampak povečini češnjevce, kar je bilo dovolj za sproti in še malo. Razmišljala sem, da bi mogoče posadila še kakšen paradižnik bol posebne sorte(oranžen, črn,...) in me zanima, kje ve dobite ta semena/sadike. Bolj ko razmišlam o paradižniku, raje bi čas prevrtela malo naprej, da bi uživala v tistih sladkih plodovih

f0rk

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. mar 2013 12:19

f0rk je napisal/a:

Pri nas snega ni več, je pa ta dež malo pokvaril moje "vrtne" načrte za ta teden. Vrt bomo letos imeli šele drugo leto in v bistvu se z možem še napol učiva. Dokler pridelamo zelenjavo za sproti in nekaj za ozimnico, se ne sekiram, da delamo narobe. Bi pa letos rada pripravila malo več paradižnikove omake za zimo in me zanima, koliko rastlin paradižnika imate na svojih vrtovih. Lani smo jih imeli okrog 10, ampak povečini češnjevce, kar je bilo dovolj za sproti in še malo. Razmišljala sem, da bi mogoče posadila še kakšen paradižnik bol posebne sorte(oranžen, črn,...) in me zanima, kje ve dobite ta semena/sadike. Bolj ko razmišlam o paradižniku, raje bi čas prevrtela malo naprej, da bi uživala v tistih sladkih plodovih



f0rk

 

Pri nas na vrtu nimamo paradižnikov, ker so vedno zboleli. Odkar (3 leta) jih imamo na pokriti terasi, so dosti bolj zdravi. Po mojem ne rabiš veliko več sadik paradižnika, mogoče 15 ali 20, je pa vse odvisno od letine. Včasih smo jih imeli na 10ih sadikah za čez glavo, včasih pa pol manj. Lani naj bi bila bolj slaba letina, kot pravijo, prestopno leto veliko obeta in malo da. Pri nas je res dobro, da ne rečem odlično, uspela samo lubenica (7,5kg). Je pa pomembno, da imajo paradižniki dovolj gnojila.

Sadike posebnih paradižnikov (oranžni, beli, črni, progasti...) pa se dobijo v vrtnem centru Arboretuma Volčji Potok. Ne vem pa, iz kje si ti. Dobijo se tudi semena, ampak mislim, da je manj izbire.

JJ

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

8. mar 2013 12:31

pozdravljeni!

najprej vsem žena, puncam ter mamicam iskrene čestitke ob dnevu žena. danes se pustite razvajati ;). zdaj pa k moji težavi. ker vem da je tukaj veliko glav, ki veliko ve se bom obrnila na vas. imam sobne rastline orhidejo, amarelise, koprive, klivijo, flamingovec in teževa je naslednja po zemlji se plazijo take čudne živalce mislim da ni to nič dobrega podobno je mušicam vendar ne letajo. kaj bi to lahko bilo in s čim bi to uničla?

 

hvala lepa

 

lp

sančy

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

9. mar 2013 9:52

Mi imamo paradižnik pokrit-drugače sploh več ne gre,po prvem dežju je že črn neuporaben.

Imamo pa 16 sadik ki zrastejo do 180cm.Lani smo imeli 3sadike češnjevca in tega smo jedli sproti -ko gremo kaj delati v vrtu.Naredila sem nekaj tudi za zimo po tem receptu

http://www.kulinarika.net/recepti/14105/ozimnica/olgine

Zdej sem že posejala seme paradižnika Saint Pierre,Volovsko srce in Marmande.

golubić

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. mar 2013 12:36

Ni ravno na vrtu, je pa čist zravn.

Se gremo preštet, če smo vse:

in:

in:

in:

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti