Moj vrt

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

3. apr 2013 12:23

Joj, mislim ,da vsi komaj čakamo. Kraševci/na Obali verjetno že lahko kaj sejete in sadite, celinski del pa upam, da bo pred majem kaj, al kako  Pred dobrima dvema tednoma sem čakala in še kar čakaaam. No, sem vsaj pregledala, kaj imam, česa ne, kaj kupit itd. Dobila papriko in paradižnik sadike, danes sejem brokoli in baziliko in še en paradižnik. Vmes sva pa s fantom družno sklenila, da se poveča vrt  

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. apr 2013 18:52

No ja, navadni vratič sicer ni kar tako za jest, ZELO STRUPEN pa ravno ni. Je pa zelo strupeno njegovo eterično olje, kar pa gotovo ne boš uporabljala. In mislim, da mali otroci in domače živali ne čakajo ravno v nizkem štartu na to, da se bo pojavil prevretek, brozga ali čaj in potem lop, po njem. Po moje ga lahko za zatiranje škodljivcev mirno uporabljaš.

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=15

lp



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 03. 2013 18:53

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. apr 2013 18:58

In še en nasvet, za to, da bo uši manj: ne sadi v prebogato prst, kar kupljena, z dodatkom gnojil gotovo je, saj je namenjena rožam, ki porabijo ogromno hranil za cvetenje. Za začimbe je boljša bolj skromna prst, recimo, mešana lanska in morda 1/3 nove. Ne vem, zakaj, ampak pri meni ni nikoli nobenih uši na začimbah, ne na balkonu in ganku, ne na vrtu. Morda imajo kaj pikapolonice pri tem, znane plenilke uši. Vrtnice, recimo, so pa pogosto ušive.

rimljanka

Petra84  

član od: 5.4.2013

sporočila: 3

5. apr 2013 15:19

Pozdravljeni, še ena nova na forumu. Prebrala sem kar nekaj strani vaših nasvetom, pa imam vseeno kup vprašanj. Letos si želim ustvariti vrt na zemlji, ki je zaradi vremena še vedno travnik, na katerem nikoli ni zrastla visoka trava, kljub temu, da se je lani gnojilo z umetnim gnojilom. Lani se je tu sadilo sadno drevje in sem videla, da je zemlja ilovnata. Namen imamo zorati zemljo, jo nagnojiti z hlevskim gnojem, razrahljati ter posaditi nekaj zelenjave. Kaj bi bilo najbolj pametno posaditi prvo leto??? Želje imam velike, ampak ne bi bila rada preveč razočarana, če potem marsikaj ne bi uspelo. V načrtu imam krompir, paradižnik, papriko, korenček, peteršilj, bučke, melancane. Ali mi kaj od tega odsvetujete (glede na to, da bo prvo leto na tej ilovnati zemlji vrt)?

 

Hvala vam za nasvete  :D 

Petra84

Petra84  

član od: 5.4.2013

sporočila: 3

5. apr 2013 15:24

Aja, pa še eno vprašanje. Kdaj iti kupit sadike, da ne bo prehitro oz. prepozno?

 

LP :P

Petra84

Petra84  

član od: 5.4.2013

sporočila: 3

5. apr 2013 15:36

Aja, pa še eno vprašanje. Kdaj iti kupit sadike, da ne bo prehitro oz. prepozno?

 

LP :P

Petra84

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. apr 2013 19:37

klavdijaB, ta rastlina, slovensko ji rečemo nikandra, se že pojavlja kot nadležen plevel po njivah na Dolenjskem. Bi veljalo biti previden z njenim širjenjem. Več tukaj. 

rimljanka

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

9. apr 2013 8:05

Edina stvar, ke me pomirja ob tem, da na vrtu letos nimam še nič zasajenega je to, da tudi nihče drug nima še nič :(

 

Proti ušem pa jaz zelo učinkovito uporabljam žganje, 1 dcl slivovke v 9 dcl vode in poškropim. Kar takoj, ko se začnejo pojavljati uši, na nekaterih rastlinah tudi preventivno. In deluje.

lartep

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

9. apr 2013 9:39

Lartep super recept proti ušem, hvala.

 

Se moram pohvaliti, da smo letos nabavili rastlinjak in včeraj so bile posejane prve stvari. Solata, korenje, grah, kapusnice, nekaj zelišč. Notri gre pa kasneje še paradižnik, paprika, feferoni, kumare in še kaj.

Sem bila zvečer tako srečna. Bolelo me je pa tudi vse. Ni lahko vrtnariti ko si (trmasta) nosečka

lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti