Moj vrt

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

27. jul 2012 21:19

Zelo lepo imam šalotko, pa čebulo tudi. Paradižnik začel zoret, kaže dobro, paprika je krasna. Nizek fižol je lep, visok bo začel cvetet. Por je že debel,  peteršilj tudi, ni pa ne duha ne sluha o korenčku, pa sem ga 2x sejala. Ravno tako nimam nič endivije (so jo napadle mravlje), se pa krasno obnese solata gentile. Jemo pa zdaj že radič, ki sem ga sejala aprila. Drugače pa sem zadovoljna še z rdečo peso, kolerabico, listnatim ohrovtom. Od 6 kom cvetač je samo ena krasno obrodila, ostale so šle v cvet. Sem pa sedaj posejala še: endivijo (ki se reže), 3 vrste radiča (štrucar, rumen, rdeč), motovilec, nizek fižol, črno redkev.

matejaoz

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jul 2012 23:01

Kako pa gre cvetača v cvet?

lp

cervus

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jul 2012 9:11

Rim. kaj veš kje bi dobila še sadike zelja?

jade

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

28. jul 2012 9:40

Krasno delajo bučke,kumare,nadzemna koleraba,rdeča čebula in krompir sta bila ogromna,lepo raste rdeča pesa,peteršilj in korenje,vsa solata,rdeče podolgovate paprike in feferoni.Por letos noče rasti,lani sem imela čudovitega.

Zelo dobro rastejo tudi začimbe,sem jih že kar nekaj posušila(peteršilj,origano,timijan,zelena in rdeča bazilika,žajbelj).

Prejšnji teden sem posadila še dve vrsti nizkega fižola(eden za v stročju,ga bom vložila,eden za v zrnju),ta teden pa še solate gentile,endivja,več vrst radiča in zimsko solato.

Malo kasneje bom posejala še motovilec,endivjo in radič,da bo za spomladi.

linolina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jul 2012 11:03

jade, jaz sem sadike zelja kupil prejšnji teden v vrtnarski trgovini v naši vasi, sedež te trgovine je v litiji, se mi zdi, da je  Agrolit, v litiji je tam nekje v bližini tuša.

A nič več ne kuhaš, sam konzerve odpiraš.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. jul 2012 11:14

jade je napisal/a:

Rim. kaj veš kje bi dobila še sadike zelja?



jade



Po moje kar v Agrolitu, Agromarketu, morda <Merkurju, pred dobro uro sem jih videla na trgu v Celju veliko, tako, da so najbrž tudi v Lj. na tržnici.

rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

28. jul 2012 15:56

rdkapica je napisal/a:

Kje se dobi ograjice z zavitim gornjim robom proti polžem?

Mislim, da sem na tem forumu nekoč videla sliko take ograjice.



rdkapica

http://ograje-polzi.lektura.si/

golubić

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

30. jul 2012 15:45

Najbrž bom dala obrt dol. Nimam več energije, da bi se borila s toliko nasprotniki. Breskve, robide, ribez pa tudi že jabolka mi kljuvajo in obirajo ptiči, najbolj pridni so kosi in šoje.Krompir, paradižnik, rdečo peso mi jedo poljske miši in voluharjifižol komaj diha zaradi premalo dežja, itd.Da ne pozabim raznih uši, gosenic in podobne golazni. Najbolj sigurno je vzeti vrečko in denarnico ter zaviti v najbližnjo trgovino, vse je znižano, napol zastonj, uporabiš lahko razne točke, popuste in podobne trgovnske trikeNe bo me več zanimala vremenska napoved, ne nasveti za bio vrtnarjenje, še najmanj pa nakupi raznih semen in bio škropiv. Sedela bom lepo pred televizorjem, se jokala ob španskih nadaljevankah in bolj pogosto obiskovala kulinariko. Pa naj kdo reče, da ni to najbolje.

Mygrace

sporočila: 6506

30. jul 2012 16:15

Vikica, zdajle si mi pa polepšala dan!

Saj ne, buhnedej, da ti privoščim tole tvojo sovražno armado.....ampak tako v živo sem te videla medtem, ko sem brala, da sem čisto

Pravkar prišla z vrta, tistih nekaj fržolov, ki sem jih potaknila ob ograji, zaradi sence seveda, bo bogato obrodilo.

Vikica, pošlji naslov, dobiš za eno mineštrico

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. jul 2012 17:06

Eh, Vikica, nasmejala si me, ampak, samo zrno soli je, veššššššššššš. Aneda? Ker domače je pa le domače, s poreklom, bi rekla. In drugo leto bo bolje.

Razmišljaj o mreži pred točo/ptiči, jaz že. Za prihodnje leto. Če te kaj tolaži, robidnic ptiči skoraj ne kljunejo. Če že češenj, višenj, malin in ribeza ni bilo (vzela pozeba in ptiči), so pa nakljuvana , morda bo , so robide. Tako je letos pri nas. Kako zelo se vidi, da so pomrznile divje češnje, pa borovnice, pa to, da imajo letos v gozdu ptiči hudo konkurenco za hrano v miših/rovkah/voluharicah obeh spolov. Ampak, zdaj jim sledi obilen podmladekujed, sov, lisic, podlasic,.....in počasi bo narava vzpostavila spet red. Višek slednjih bo vzela zima, seveda.

Ja, v naravi se na dolgi rok vse izravna, na kratek rok pa seveda pogosoto potegnemo krajši konec.  

 

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti