Moj vrt

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

19. jul 2012 9:35

Hvala obema za trud in zelo koristne informacije, upam, da mi bo postopno uspelo kaj rešit če ne me bo še volja za vrt minila.

PetraM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

19. jul 2012 10:02

Ta tako imenovani tolščak je kar lepo navadni tolščak (Portulaca oleracea), sorodnik tistega lepooi cvetočega portulaka, ki smo ga včasih (in ga nekateri še vedno) sadili na suha, skormna rastišča.

Zgoraj oemnjana trava je najbrž ena od vrst rodu Phleum - mačji rep. Za določitev vrste je premalo podatkov. Sem se ravno borila z njo, med čebulo, šalotko, kjerkoli pač. Najlažje jo je krotiti, če jo še majhno populimo. Druga možnost bi bil pa prstasti pesjak (Cynodon dactylon). Ker ni navedeno, kako cveti, ne morem reči, za katero travo gre.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

20. jul 2012 1:54

Rimljanka , hvala .

Res je nemogoče z gotovostjo reči za katero travo gre , pa saj navsezadnje sploh ni važno . Dejstvo je , da je tu in zdaj ( na mojem vrtu ) in , da bo tu tudi ostala najbrž za vedno . Pa že mora biti tako . Bolj ko gledam vse te trave na tvojih sličicah , bolj se mi zdi , da sem jih veliko večino že videla na vrtu  , he , he .  

nočka  

 

 

manca51

sadjarvid  

član od: 3.12.2005

sporočila: 18

20. jul 2012 6:05

Če zastrupljamo miši,  zastrupljamo tudi njihove uničevalce, podlasice, razne ujede,maččke in končno tudi sebe, zato je nabolje lov z različnimi pastmi.Res je kar dosti dela z nastavljanjem, potem pobiranjem ulova in zakopavanjem, vendar je po mojem to najboljši način ,da zmanjšamo populacijo miši.Z mišolovkami sem v petih tednih ulovil 174 miši.Želim vam uspešen ulov Vido.

sadjarvid

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

20. jul 2012 9:25

Pozor, v bližnji okolici Ljubljane, na območju, kjer je veliko pridelave za trg, je na delu neznani storilec, ki z majhne njivice (malo večji vrt) pobira pridelke. To se je zgodilo sredi belega dneva, med mojim jutranjim in poznopopoldanskim obiskom. Storilec (storilka?), viden z večje razdalje, tako da je res ostal "neznan", se je pripeljal z avtom kar do gred, pobral solato, kumare, bučke, celo sadike solate, posajene pred nedavnim, obrnil avto, povozil, kar je še ostalo, in se odpeljal.

Skoraj poleg moje njivice so res velike obdelovalne površine, kjer pridelujejo zelenjavo za trg, pa so bile moja skoraj podivjana solata in šest sadik nove bolj interesantne. Bio pridelava je pa le bolj zdrava.

Upam, da je tatiču (tatici?) teknila solata, predvsem mlade sadike.

Tukaj pa mišolovka ne bo pomagala.



bibi

Sporočilo je spremenil(a) bibi dne 20. 2012 14:08

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. jul 2012 12:19

bibi je napisal/a:

.

Tukaj pa mišolovka ne bo pomagal.



bibi

 

Mišolovka ne, doma narene "ježevke" pa.  Dve deščici, skozi nabiješ par žebljev,  jih postaviš v kolesnice pred tvojim vrtom (če je to seveda izključno dostop do tvojega vrta) in čez potreseš toliko prsti, da se deščic ne vidi. Pa pozabit ne smeš, da sama ne zapelješ nanje

Cila

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

20. jul 2012 13:21

Sem sama razmišljala o kakšni takšni, malo zlobni varianti, pa bi morala kar dolgi deščici pripraviti, ker  je nepridiprav(ka) zapeljal(a) kar počez čez travo. Pa baje me lahko potem še toži (mi je povedal sosed, da je enkrat dobil tatinko na licu mesta in je poklical policijo, pa so potem njega obravnavali, kot da je kak kriminalec - tresla se je gora, rodila se je miš:) no, pa smo spet pri mišolovkah).

Mož me pa itak tolaži, da sem tako pridna med rastlincami, da imam lahko poleg samooskrbe še oskrbo za bolj potrebne od nas; voluharje, miške, strune, zajčke (je mož videl enega na koncu vrta, pa je mislil, da je kenguru, ker je bil res velik), pa tudi za ta krščene.

Malo me je pokuha jezica, ampak ker sem se malo potožila, mi je že lažje.

 

 

 

 

 

bibi

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

23. jul 2012 13:28

A se res lahko poreže čisto vse vrhove (kako, da ne bo škode?) pri paradižniku, če ti rastejo v "nebo" (cca 2 metra) in ima nižje še obilo nedozorelih plodov?

Hvala 

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

23. jul 2012 14:10

Buci, paradižnik se poreže nad 6-7 etažo cvetov.Tako imajo plodovi več hrane, da se debelijo in tudi lepše dozorevajo.

jovita

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

24. jul 2012 9:17

Lahko malo bolj razložiš, kaj je 6, 7 etaža cvetov.Tudi jaz bi morala porezati vrhe.

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti