Moj vrt

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

3. jul 2012 12:10

Hvala, za odgovor!

lp

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

4. jul 2012 18:52

Nekateri srečneže ste imeli dež, drugi nesrečneži točo, mi pa nič.

Družinsko letanje s kantami je jutranja in večerna telovadba.Če bi se to kaj poznalo na kilah ženki del družine skakal od sreče.

Zelenjava vegetira.Zaenkrat jo držimo pri življenju, a če bo tako še dolgo, bo zmanjkalo  deževnih zalog.Bo treba povečati rezervarje!

 

jovita

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

4. jul 2012 19:49

Tudi pri nas ni bilo niti kapljice .

Sicer mi je pa že popolnoma vseeno , bo pač za voluharja  manj ostalo . Takšnega leta kot letos pa ne pomnim . Kar ni vzela prva pozeba , je uničila druga , potem so prišle miši , voluhar. Ko bi bil ta hudič vsaj malo pošten , bi bilo za oba dovolj pridelka , tako pa požre najprej svoje pol grede npr. nizkega fižola , sedaj je dokončal že mojo polovico in se prestavil na visoki fižol . Tudi zelena in luštrek mu gresta v slast , da o grahu ali radiču sploh ne govorim . Ne vem , kaj še naj naredim , poskusila sem ga pregnati že z vsem mogočim , a zaman .

Res sem jezna in žalostna in zelo malo še manjka pa bom  vse preorala .

Doslej sem imela vrt za sprostitev , za razvedrilo , za dušo . Letos  pa .... ? Nimam več volje , ne energije . samo delo in jezo in razočaranje .

manca51

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

4. jul 2012 20:27

To idejo sem tudi jaz pobrala iz Ruthinega bloga. Na vrt sem vkopala dve vedri in do polovice napolnila z vodo. Ujela sem enega ali dva voluharja in krta.

Vendar se meni vse skupaj zdi, da te žvali padejo v vodo bolj po naključju, ko ponoči lomastijo po vrtu. Sedaj imam poleg tega vse prekopano (mislim, da je krt), tako da se kar delajo luknje kjer ima rove.

Ima mogoče kdo kakšno boljšo idejo??

 

Lp

Tanjika82

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. jul 2012 20:54

Jaz sem na lončke zakopane pod zemljo, zgornji rob je bil tik pod nivojem rova, v eni uri ujela celo držino voluhar. Sem pa namesto vode na dno dala koščke korenčka. Voluharje smo potem izpustili v naravo, na vrtu pa je zavladal blažen mir :)

Tudi kupljene pasti so ob natančni namestitvi in korenčku zelo učinkovite.

magnolija

Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 04. 2012 20:56

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

4. jul 2012 22:04

Pri nas so pa letos gnezdile lesne sove.4 lepotice so jasno in glasno povedale, da so pridne.Ob pomoči  naših in  sosedovih  je teren čist. nastavljajo dokaze.Sove pa so šle dalje.Očitno je premalo hrane za vse.

jovita

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

4. jul 2012 22:32

Joj, kakšna vročina dan za dnem. Moj vrt je čedalje bolj rumen. Kifelčar nima več cime(kopljem ga za sproti) pa tudi krompir Verona, ki naj bi bil srednje pozen je že ves rumen. Nevem če bo dočakal vsaj konec julija. Fižol nizki so mi napadle uši. Škropin s koprivami pa jim nič ne škodi, pa še suša ga daje in rumeni od spodaj. Edino solate smo se pa res najedli, sedaj pa so že kumare ampak se bojim, da nebodo dolgo zdržale v tej vročini. Ja, zalivamo in zalivamo z deževnico in iz pipe, pa bolj malo pomaga. No, bo kar bo, še vedno bolje kot nič.

buča

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

5. jul 2012 0:57

No , jutri poskusim še z lonci in korenčkom . V lonec z vodo nisem ujela še nobenega , na pivo lansko leto enega , nastavljala sem že v rove sardelce (baje mu ribe smrdijo) , pa žvečilni gumi  - z okusom jabolka , ker ga poje , prebaviti ga pa ne more in crkne , pa cigaretne ogorke , karbit , limone , ker mu vonj po agrumih ni všeč , pa bezgove veje in listje , pa tisto napravo sem mu kupila , ki oddaja zvok . Ja , in ravno na tej gredi - ozvočeni , je pospravil ves fižol .

Pa naj še kdo reče , da ne skrbim za živali .      Sam bog ve , koliko jih sedaj divja po vrtu . Upam , da pustijo še kaj hrane za polže , ki se s prvim dežjem spet vrnejo v varno zavetje mojega vrta .

Pa bod vesel , če moreš  ! ? 

 

Ps ; buča , uši na fižolu posuj z lesnim pepelom , najboljši je iz bukovih drv .

Lp

manca51

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jul 2012 6:17

Manca, sem se nasmejala, ko si napisala, da je pojedel ves fižol na ozvočeni gredici.  Pripravila si mu pač lep večer, glasbo ob večerji. Saj vem, da ti ni smešno, ampak jeza dosti ne pomaga. Od jeze samo rit raste. Bo pa drugo leto boljše.

 

naor

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

5. jul 2012 17:13

Sliši se kruto,vendar je tudi pri meni učinkovala samo fizična likvidacija

polarbear

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti