Moj vrt

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

26. jun 2012 22:06

Zanima me, kaj te dni še sadite ali sejete na gredice. Sprostilo se mi je nekaj prostora, pa nimam idej. Prosim za vaše predloge. Že vnaprej vsem hvala.

limonca26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

26. jun 2012 22:10

Endivija, radiči raznih sort, korenček, peteršilj, oba za jesensko oz. zimsko rabo, pa katera od solat, ki ne gredo zlepa v cvet, pa nizek fižol, recimo.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2012 23:11

Zelje.

 

 

 

 

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jun 2012 6:59

Ta zgoden krompir - kifeljčar.

lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. jun 2012 9:09

Imam problem , ki me spravlja v obup. Posajenih imam nekaj sadik črnega paradižnika na več lokacijah, enega tudi v posodi. Sadike lepo in bujno rastejo in tudi cvetijo vendar cvet po nekaj dneh ensotavno odpade ne da bi iz njega nastal plod. Tako v tem trenutku nimam še niti enega in vse bolj se mi dozdeva, da ga tudi ne bo. Ker, pogoji so podobni pri vseh (lega, zemlja, voda,.....) in ne morem odkrii kaj bi torej bil razlog. Razen seveda, če mi niso podtaknili sadike, ki jim je vzeta moč reprodukcije. Sem jih pa kupil v eni veliki, priznani vrtnariji. Kakršen koli nasvet, namig ali podobno bi mi bil dobrodošel in se vsem že v naprej toplo zahvaljujem .

 

hedonist

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. jun 2012 9:17

Hedonist,sem imela isto težavo.

V lekarni Kalia centra so mi dali pripravek  Folibor L.


Pripravek imaš lahko za kar velik izbor različnih rastlin.

Jaz sem pošpricala bučke,paradižnike in kumare.Pri bučkah je bil takoj viden napredek,kumare so rabile malo več,pri paradižnik pa še čakam.

Imam sicer sadike paradižnika iz različnih vrtnarij ter iz Botaničnega vrta.In ravno zadnji nekako ne rastejo kot bi upala.

 

Aja,še mogoče cena pripravka.Malo manj kot 3€.

 

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. jun 2012 9:47

Jaz sem lani tudi kupila sadike paradižnika v botaničnem vrtu, letos pa v najbližji vrtnariji. 1:0 za vrtnarijo.

 

naor

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. jun 2012 10:29

Naor, se pridružujem tvojemu mnenju.

Od vseh sadik iz Botaničnega vrta mi samo tiste,ki so v koritih lepo uspevajo.Ostalo bi se pa človek kar zjokal.In če pomislim,da tam sadike niso bile ravno ugodne cene :( .

Vendar vsaka šola nekaj stane.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

litops  

član od: 11.1.2010

sporočila: 26

27. jun 2012 13:06

Tudi sama se pridružujem Noar,kupim jih pa vsako leto v arboretum Volčji potok in mi vedno uspejo.

Imajo jih pa vse  sorte- kar jih obstoja,vsaj mislim da..

LP

litops

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. jun 2012 13:37

litops je napisal/a:

Tudi sama se pridružujem Noar,kupim jih pa vsako leto v arboretum Volčji potok in mi vedno uspejo.

Imajo jih pa vse  sorte- kar jih obstoja,vsaj mislim da..

Torej nekaj sto sort, najmanj? Ne se hecat.

Res ne vem, zakaj bi bili paradižniki iz Botaničnega vrta taki, da "ne bi uspeli", karkoli že to pomeni. Je pa res, da tam večinoma nimajo najbolj običajnih sort, torej "rdeči, debeli ali srednjedebeli", ampak raznorazne sorte. Sama imam, izpred let, povsem drugačne izkušnje. Še iz časov, ko so bili drugačni paradižniki (zeleni, rumeni, oranžni, črni, drobni, ......pri nas huda eksotika). Doma imam semena od tam že najmanj 8 let, pa še lepo kalijo. No, računam, da govoite o ljubljanskem botaničnem vrtu, v Sloveniji ni edini, je vsaj še mariborski od takih, velikih, javnih.



rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti