Moj vrt

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

11. apr 2012 21:34

Dober večer,

 

nisem se še prebila skozi vseh 170 strani, se bom počasi...

Imam kar takoj vprašanje - kje nabavljate semena in sadike?

Ali je OK kar iz Merkurja, Spara, Obija ipd? Ali kupujete striktno eko oz. Amarant?

Pa kaj je bolje kupiti semena ali že sadike?

Hvala!

 

Pingvin

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

12. apr 2012 6:39

Jaz semena zdaj že dve leti kupujem v glavnem v Lidlu in mi je čisto vse lepo uspelo. Če katerega semena ni, pa kupim od Semenarne Ljubljana. Ne opazim razlike, da bi mi tista od Semenarne Lj kaj boljše vzkalila od tistih, ki sem jih kupila v Lidlu. Takšna je moja izkušnja.

Sadike jajčevcev kupim, ostale (zelje, ohrovt, cvetača, paradižnik, paprika, feferoni) pa dobim pri eni družinski prijateljici.

 

 

matejaoz

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

12. apr 2012 10:18

Jaz sem letos prvič kupovala semena, sem vse naenkrat od Semenarne in nekaj od Valentina ter neke italijanske, kar je bilo takrat na zalogi v Merkurju. Nekaj sadik (papriko in jajčevec) sem dobila od fantove sestre; sadiki zelene sem dobila od babice, ker jih je kupila preveč, paradižnikova semena so mi vzklila tista, ki sem jih lani spravila od domačih paradižnikov od tašče. Kakor nanese, zaenkrat še nimam nekega ustaljenega načina.

 

Kaj se bolje obnese, semena ali sadike - verjetno odvisno od tega, a se ti da ukvarjat s semeni ali ne in prepikavat itd itd. Jaz sem recimo poskusila eno solato s semeni in na okensko polico, pa mislim, da ne bom več. Če bo taka, da gre lahko takoj v zemljo, ja, sicer kupim sadike. Fantova sestra uživa v setvi semen paprike, jajčevcev in paradižnika, ima pravo malo semensko banko z vseh koncev, naroča na spletu sorte, ki jih še nikdar nisem videla ali zanje slišala itd.

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2012 14:09

Včeraj sem v H. kupila Cestrum - kladivnik. Ima kdo kaj izkušenj z njim?

lp

cervus

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. apr 2012 11:12

Ojla!

Kot kaže, letos ne bom prav veliko na vikendu in sem se odločila, da zelenjavne gredice prestavim na naslednje leto. Letos bom samo pognojila. oziroma bom hlevski gnoj dala še malo "uležat". Posejala pa bom afriško kiwano kumaro in posadila topinambur, ki mi bo čez poletje služil tudi kot živa meja, neslednje leto pa še kot "vaba za srne" Z njima ne bo veliko dela, začimbe si bom posejala pa v posode, če nisem že malo pozna. Izkušnje s tem imam sicer porazne, ampak bom poizkusila še enkrat

Hvala vsem za nasevete, se še priporočam!

 

Pozdravček!

Vrana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. apr 2012 11:25

Skoraj ceneje te bo prišlo, če si boš sadike začimb kupila, sploh, če v Merkurju, recimo, kupiš lončke z mnogo bazilikami, pa majarončki in jih razsadiš. Pa še hitreje bo šlo.

rimljanka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. apr 2012 13:11

 

 

Oj!

Ja, rimljanka, tudi to sem poizkusila, ampak kljub pobožnim željam, da bo kaj uspelo, je šlo vse v franže. Verjetno je težava v tem, da ali preveč zalivam, ali premalo, ali pa enostavno za lončke ne izberem prave "lokacije". Ko sem sejala peteršilj, je bil fantastičen, dokler nisem odstranila folije. Takrat je imel približno tri ali štiri centimetre. Potem je pa najprej ovenel, čeprav je bila zemlja vlažna, pobral se pa ni več. Verjetno bom vsake začimbnice nabavila več lončkov, pa vsakega negovala drugače. Potem eden bo, a ne?

 

Pozdravček!

 

 

 

Vrana

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

16. apr 2012 22:52

Elaphus , a lahko , prosim poveš kaj sploh je to  -  Cestrum - kladivnik ?  Prvič slišim .

manca51

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. apr 2012 23:15

Tudi jaz sem prvič slišala zanj - malo sem brskala po guglu, evo, tukaj ena slikca:

http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=cestrum&c

 

Izgleda lepo, upam, da mi bo uspeval.

lp

P.s. Hja, vidim, da ni samo ena slikca, ampak kar album - če greš z desnim kurzorjem (al kako se tej puščici reče) naprej, šesta slikca ti pokaže takega, kot sem ga jaz kupila - rdeče barve je.

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 16. 2012 23:17

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

17. apr 2012 5:38

Elaphus, zgleda res lepo, naj ti rata!

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti