Moj vrt

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. apr 2012 7:39

Epaphus, soseda ima kladivnik že precej let. Grm ima v posodi in gre vsako jesen v rastlinjak, kjer ima idealne pogoje. Kot vem, ji vsako leto lepo cveti. Mislim, da to ni rastlina, ki bi jo dal čez zimo v kakšno garažo ali klet do pomladi, ker rada odvrže liste, če ji kaj ne paše.

Lijana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. apr 2012 12:40

Dekleta, hvala za dobre želje in nasvete. Lijana, tvoje sporočilo mi je sicer mal lase na glavi privzdignilo, no, ja, bomo videli, kako bo. Ga pa mislim imeti čez zimo zunaj, ker ga bom v zemljo fliknila in ne v lonec.

lp

cervus

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

17. apr 2012 23:36

Vauuuu , elaphus , čudovit je !

Če je tisti , ki ga imam v mislih ( po slikah sodeč je ) je to prezimno trden grmiček , sorazmerno hitro raste in ni občutljiv za vzgojo .

Naj ti lepo uspeva

manca51

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. apr 2012 8:11

Elaphus, ta zadnja povezava meni ne dela. Če klikneš na šesto  sličico na povezavi s prejšne strani, je opis in vzgoja rastline, 5 st. C je minimum, ker rastlina prihaja iz Mehike. Seveda, če misliva isto, to je tisto rdečo z drobnimi dolgimi cvetki.

Lijana

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. apr 2012 10:27

Mi lahko priporočate katero vrsto pese naj posejem, rada bi jo predvsem za sprot, morda kakšen kozarček za vložt ?

 

Hvala in LP

 

P.s.: zakaj se pred nedolgočasa obrezana trta, solzi (na mestu odreza) in je na tleh orenk moker flek, kapka kot pokvarjena pipa ?

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2012 13:56

[citat=--kroki--]

 

P.s.: zakaj se pred nedolgočasa obrezana trta, solzi (na mestu odreza) in je na tleh orenk moker flek, kapka kot pokvarjena pipa ?



http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte[/citat]

Ker si jo prepozno obrezovala in so po njej že začeli krožiti "sokovi"- trta je znana po tem, da zelo rada "solzi". Nekoč so ta sok zbirali in si z njim mazali oči - naj bi očem dobro delo. Trto se ponekod obrezuje že februarja, da ne solzi, ker s tem izgublja snovi, ki jih potrebuje za rast in razvoj.

lp

P.s. O pesi ti pa ne znam svetovati.

cervus

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. apr 2012 16:05

Tast nama je rekel, da ni prepozno. Saj ni panike, je Izabela in je notri le zaradi sina, ki si želi trgat grozdje na lastnem vrtu. Hiško smo namreč kupili decembra in lastniki takorekoč niso vedli kaj imajo na vrtu, temu primerno  je stanje, že leta neporezana drevesa.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2012 16:57

Zivijo. Kaj mi priporocate da posadim pod manjse posuseno drevo. Da bi gor plezalo in tudi kaj obrodiLo. Cajoto sem zelela posaditi pa mi je segnila v zemlji :s

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti