Moj vrt

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

5. maj 2011 7:25

Jaz sem letos posadila prvo rukolo kar v lonec  kjer imam posajeno  limono( da bo pri roki) Niti ene luknjice nima!!!|

Pepell posujete NA liste ali ob rob gredice kot proti polzem?

 

Kotarca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. maj 2011 10:37

Posujemo rastline.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. maj 2011 18:13

Letos sem nepričakovano dobila svoj košček zemlje. Do zdaj sem posadila solato, peteršilj, korenje, pehtran, nizek fižol, rukolo. Danes sem šla v Botanični vrt po sadike paradižnika. Tukaj nekje sem prebrala, da se lahko paradižnik sadi vsako leto na isto mesto. Gospa, ki dela v BV pa je rekla, da to ni dobro, kljub temu, da tudi na vrečki s semenom svetujejo tako. To je utemeljila s tem, da rastlina že v tem letu posrka vse, kar potrebuje za rast in da je naslednje leto nujno posaditi drugje. Nič ni rekla o dognojevanju. Mogoče bi še katera od vas, ki že dolga leta vrtnarite, rekla besedo ali dve o tem. Rubrika je zelo obširna in bi potrebovala kar precej časa, da bi se prebila skozi vse. In vnaprej hvala.

 

 

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. maj 2011 19:48

Važna sem ko strela - prve redkvice smo že jedli - ja, ja, saj vem, da ste jih drugi tudi, ampak pri meni se je to zgodilo po 22-tih letih, hehehe.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. maj 2011 19:52

Naor, kar se hranil tiče, je paradižnik res lahko več let na istem mestu, kar se tiče prenosa morebitnih bolezni pa raje ne (tako je zadnjič rekla Miša Pušenjak). Se strinjam z njo, sploh glede 2. trditve.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

5. maj 2011 20:26

Bolje je kolobarit , tudi s paradižnikom .

Lp

manca51

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

6. maj 2011 6:59

Pozdravljene!

Tudi mene je doletela sreča, da sem pred 3 dnevi dobila vrt. Je že prekopan, včeraj sem posejala solato, korenček, posadila nizek fižol, kumare in bučke in naredila začetniško napako. Ker sem želela nekako ograditi del vrta, ker gre mimo veliko sprehajalcev, sem po celi dolžini posadila velike sončnice. Nakar me je neka gospa opozorila, da to ni v redu, ker imajo sončnice močne korenine in bodo porabile hrano in vodo ostali zelenjavi, ki sem jih posadila kakšna pol metra vstran. Kaj pa naj sedaj naredim? Po nekaj letih imam zopet zelenjavni vrt, mislila sem, da vse vem, sedaj pa ugotavjam, da sem pozabila kar precej stvari. Baje sem tudi kumare posadila pregloboko (cca 8 cm). Ali že lahko posadim paradižnik in papriko? Kateri paradižnik je bolj odporen?

Uživam pa tako, kot že dolgo nisem. Sploh nisem vedela, da sem tako pogrešala vrt.

Hvala za pomoč in nasvete!

 

Lep sončen dan vsem!

ursula-ce

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. maj 2011 8:51

Sončnice lahko presadiš drugam, ko bodo malo zrase, ponavadi se lepo primejo in niso preobčutljive. Velikokrat jih najprej vzgojim na eni gredi in potem prestavim tja, kamor spadajo.

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. maj 2011 9:20

Pusti sončnice tam, ne bodo porabile hrane, verjemi. Fotosinteza je proces, s katerim rastline "naredijo" hrano zase,sonca bo za vse dovolj, v tleh pa je za vse dovolj minaralnih snovi. Senčile ti bodo, pa ne preveč ostale rastline, kar bo zanje samo dobro. Morda joim boš, če bodo visoke, morala narediti oporo. Odvečne boš pa, kot pravi tulka, lahko presadila kam drugam. Je lep vrt, kjer je tu in tam kakšna sončnica.

Za papriko in paradižnik počakaj na Zofko in Ledene može, kumare se bodo počasi prebile na površino, jih vsaj ne bo morebitna slana v naslednjih dneh pomorila. Včerjšnja je marsikje požgala krompir, ,....

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. maj 2011 10:25

Jaz sem pa včeraj prvič posejala kumino in janež.Upam,da se mi bo kumina obdražla čez zimo,saj baje naredi zrnca šele naslednje leto.

Včasih sem jo vedno nabirala po travnikih,sedaj pa vse nekaj škropijo in gnojijo in opažam da je v naravi tod okoli sploh več ni.Pa včasih jo je bilo veliko tudi na Pokljuki,vendar je sedaj tam asvalt namesto krav in kumine.

Z janežem se pa itak srečujem prvič.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti