Moj vrt

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

27. apr 2011 17:41

Ne tudi jih moraš pustit.

irena66

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

27. apr 2011 18:01

irena66, hvala. rosie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. apr 2011 16:21

rosie je napisal/a:
Hiacinte so odcvetele. Za tulipane in narcise vem, da moram pustiti, da listi porumenijo, za hiacinte pa ne vem. Je tudi potrebno pustiti listje, ali ga lahko porežem?

rosie

VSEM rastlinam je nujno treba pustiti zelene liste, kako naj sicer naredijo zaloge hrane za naslednje leto?

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. apr 2011 16:45

rimljanka je napisal/a:

rosie je napisal/a:
Hiacinte so odcvetele. Za tulipane in narcise vem, da moram pustiti, da listi porumenijo, za hiacinte pa ne vem. Je tudi potrebno pustiti listje, ali ga lahko porežem?

rosie

VSEM rastlinam je nujno treba pustiti zelene liste, kako naj sicer naredijo zaloge hrane za naslednje leto?



rimljanka

 

Kaj se pa naredi s čebulicami, ki se prej odtrgajo (oz. jih je kdo pohodil in polomil, kot v mojem primeru )

katjushka

branka171

sporočila: 218

30. apr 2011 14:27

dzoana hvala za informacije o dolgi vigni. Ker imam zadosti prostora in seme že kupljeno, bom letos poizkusila pa bo kar bo. Me pa zanima še, če kdo ve, kako radi jo imajo polži ?? Nizki fižol so mi pojedli, pa imam vse mogoče vabe na vrtu ;( a kaj, ko dežuje vsake pol ure. Lepo vrtnarjenje vsem Branka branka171

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. apr 2011 18:51

Branka,recepta nimam,jaz jih pobiram vsaj dvakrat na dan.

 

Sem pa danes v Arboretumu videla začimbo kari.

Imate mogoče kakšne izkušnje z njo?

Pa nekje nazaj ste pisale o tem,da paradižnik preventivno škropite z mlekom.Zanima me,a samo z mlekom ali mu kaj dodate oziroma ga redčite s čim?

In seveda kako se to v praksi obnese.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

branka171

sporočila: 218

30. apr 2011 20:09

Ja z "mlečno vodo" škropim paradižnik preventivno oz. ob prvih znakih bolezni. Zmešam pa razmerje cca 1:10 (domače mleko). Bolj pomembno pa se mi zdi, da je pod streho z dovolj zraka, ne pregosto posajen in na namakalnem sistemu(da ne močiš listov). Gnojim ga pred in po dopustu z Vito, med vrste pa posadim baziliko. Pa ne hitim s sajenjem, ker je zemlja še mrzla. branka171

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. apr 2011 21:54

anaeva je napisal/a:

Sem pa danes v Arboretumu videla začimbo kari.

Imate mogoče kakšne izkušnje z njo?

 

Rastlinico pod imenom 'curry' sem kupila v Merkurju v prepričanju, da gre za stvar indijskega izvora, katere listi se uporabljajo za zaćimbno mešanico curry. Potem me je nekega dne gospa, podkovana v botaniki, postavila na trdna tla, češ da 'to' niti pod razno ni 'to'. Kljub temu sem bila zadovoljna, ker je grmiček čudovito dišal, ne da bi listke pomela med prsti. Za povrh je še prezimil v topli gredi!

tulka

neznan uporabnik

30. apr 2011 21:58

Pa ne morm verjet draga kolegica Tulka, da si ti tudi nasedla na to finto?

 

 

Multivitamin

multivitamin

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. maj 2011 8:54

Aha tulka,najprej sem tudi jaz pomislila na to.

Vendar gor piše kari in potem mi je kapnilo,da verjetno niso kar "po domače" napisali,saj ko sem malo naokrog pogledala imajo res vse zelo pravilno napisano,popisano itd,...

Sem pa vzela tudi kislico,baje se dobro odnese tako med čaji kot kulinarično.

 

Mogoče ša zanimivost,da imajo njihove cvetličarne(tabulši sosed v Domažalah) cene nižje kot pa v matičnem centru v Arboretumu.

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti