Moj vrt

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

6. maj 2011 22:26

Ja ežoj , ognjič ima prav . Vse je odvisno od kolov , od višine , debeline , kvalitete ..... No , če ne verjameš , pa vprašaj še Japaja he , he ...

        

 

manca51

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. maj 2011 22:48

rimljanka je napisal/a:

katjushka je napisal/a:

Jaz sem pa slišala, da ravno s paradižnikom ni dobro kolobarit .... pa da ima rad kakšno baziliko vmes posajeno ...
katjushka

Je to povedal kak strokovnjak in utemeljil? Ker res ne vidim pametnega razloga, da bi bilo to res.



rimljanka

 

Te besede so bile slišane iz ust zaposlene, mislim da iz arboretuma ali botaničnega vrta (ne spomnim se čisto natančno) .... videno in slišano v oddaji Dobro jutro na TVS1 .... utemeljila ravno ni, zdela pa se mi bolj strokovnjakinja kot ne .... 

katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. maj 2011 22:56

rimljanka je napisal/a:

tulka je napisal/a:

Elči, glede rukole ti svetujem, da nasadiš / poseješ trajnico (rukolo), je intenzivnega okusa in nikoli nima luknjic. Poleg tega ne gre v cvet in jo režeš od zgodnje pomladi do... ulala.

Rimmy
tulka

Diplotaxis je to, dvorednik, tudi Rucola selvatica. Sadiko lahko dobiš pri meni, morda celo 2. Se tako razraste, da.... sicer je pa te rastline polna Ljubljana, na vseh zelenicah ob parkiriščih, med voznimi pasovi,.... to, kar kupiš v trgovini kot rukolo je tako ali tako ta, dvorednik.

Bolhači pa res največ škode naredijo na mladih rastlinah, kasneje ne več. Ja, pomafga papel, jim zamaši vhode v dihalne poti, pa izsuši jih, tudi uši na fižolu uspešno preganjamo z njim, pa še kalij dobijo rastline s tem, pepel je seveda lesni, to pa tako veš.

rimljanka



Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. 2011 21:12

 

Jaz imam na vrtu tudi 3 leta stare sadike divje rukole (jih kar pustim jeseni in se spomladi vedno lepo obrastejo ... letos jo jemo že kakšen mesec), ki z leti niso nič manj zanimive bolhačem  ... ampak me to ne moti, povem kot zanimivost ... luknje tako nimajo kakšnega posebnega okusa ....

katjushka

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

7. maj 2011 19:22

Joj, joj ežoj mislim da ti ni pomoči.

Vse so ti že svetovale kulinaričarke, poskusi.

irena66

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. maj 2011 20:03

Ognjič je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

Jaz imam na vrtu problem: jagode mi slabo obrodijo. Spraševal sem po drugih forumih, pa nihče ne ve, pa mikroelementi, pa pomankanje cinka.......... ma nimajo pojma. Pol su mi svetovali: vprašaj na kulinariko, tam se za vse dobi nasvet. Pa evo, vprašam: zakaj mi jagode tako slabo obrodijo, kot je videti na spodnj sliki?

Se vnaprej zahvaljujem za strokovne odgovore!

ežoj

Po moje je problem v kolih...moral bi imet kostanjevo kolčje, posekano mora bit pozimi, obeljeno...najbolj kvalitetni so kalani koli, njih konice pa z ognjem ožgane, da dlje trajajo (tudi jagode so večletno dračje) 



Ognjič

Probleme z jagodami imaš zato, ker se pri gojenju nisi natančno držal napotkov luninega koledarja in splošnih astro in meta priporočil pri vzgoji jagodičnic.

Vidim, da si zgrešil že s količki, za uspešno vzgojo jagod je treba uporabljati le ročno nakalane kole iz robinije, posekani pa morajo biti v noči, ko luna prehaja iz vodnarja v ribi. Luna mora biti na tričetrt polna, sekači pa zvrhano, pomaga, če so rojeni v znamenju kozoroga, najbolj uspešni imajo od tri do sedem sester in cenijo opero.

Tega, da jagode sadiš zjutraj na dan polne lune si se očitno držal, saj so plodovi kar v redu. Listja pa ni, ker si bil ob saditvi najbrž obrnjen proti severu.

Pazi, da jagod ne boš obiral ob delnem ali kompletnem luninem mrku, če jih moraš na vsak način  pobrati na tak dan, se v smislu varstva rastlin in zdrave pameti vsaj teden dni prej ali pozneje udeleži kakšnega performansa tandema Eclipse.

Jagod se  ne dotikaj niti na mednarodni dan RK, ker bodo v nasprotnem primeru splesnele.

 

 

nola

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

8. maj 2011 20:39

berny je napisal/a:

Strune so mi požrle celo gredo posajene solate, nasadila semdrugo pa jih spet nekaj leži na tleh, kako naj se jih znebim.

poslušaj mišo kaj pravi o nekem novem naravnem sredstvu za uničevanje strun: 

http://tvslo.si/predvajaj/kako-se-znebiti-str

 

 

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. maj 2011 9:35

Sem velika ljubiteljica solate ledenke in sedaj jo nameravam posejati na svojem vrtu. V trgovini je veliko različnih vrst ledenke: katero priporočate?

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

10. maj 2011 21:26

Sedaj je bolje sejati dalmatinsko ledenko.

martina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. maj 2011 21:39

Še bolje sorto Kanasta, ne gre zlepa v cvet, okusna je pa tudi.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

10. maj 2011 21:47

Jaz pa prisegam na braziljanko . Je zelo okusna krhkolistna solata .

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti