Moj vrt

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. apr 2011 18:57

O,super za informacijo o rukoli.

krešo sem ponavadi sejala kar z berivko,ampak sedaj zaradi bolhic že leta ne več.

In loki,so super ideja.

Blagovna menjava pa seveda še vedno deluje,čeprav tule opažam,da pora nekako ne sadijo.

 

Sem pa letos prvič posejala v lončke artičoko.

Ker jo tule okrog mene po vrtovih še nisem zasledila bom videla,če bo sploh uspevala v deželi Notranjski.

Mesta na vrtu jim še nisem določila,niti ne vem kaj zahtevajo.

Glede na to,da so špargli preživeli že dve zimi,mogoče uspe tudi to.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. apr 2011 19:01

anaeva je napisal/a:

O,super za informacijo o rukoli.

Saj lahko povem, gre za cvetličarno v Plavi laguni za Bežigradom v Ljubljani, ob nedeujočih tekočih stopnicah na tržnico, nimam pa pojma, čigava je. Imajo tudi začimbe, pa por, kolikor sem videla zunaj pred prodajalno.

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. apr 2011 19:51

v soboto skočim pogledat.

 

V tistem koncu sta včasih imela dva fanta cvetličarno.Seveda vsak svojo,Mogoče je pa kateri še iz tistih "včasih "cajtov.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

7. apr 2011 23:32

Anaeva , če živiš v celinskem delu Slovenije , ti artičoke najbrž ne bodo uspele . Vsaj meni niso nikoli prezimile , četudi sem jih prekrila s kopreno ali smrečjem . Lani , jeseni pa sem dve izkopala in ju presadila v lonec in postavila v klet . Napadle so ju uši , posušili sta se , ne bom več poskušala . Teka, pozdravljena ! Že nekaj let gojim lubenice in melone. Sprva sem jih sejala , pa ni bilo pravega uspeha. Zadnja 3 leta pa kupim sadike in jih posadim na prosto , ko nevarnost pozebe mine . Lubenice mi zelo lepo uspevajo , medtem , ko melone ostanejo bolj drobne , pa tudi sladke niso tako , kot bi morale biti . Zato bom letos sadila samo lubenice . Lani je največja tehtala 8 kg in pol , ostale pa tudi po 6 - 7 kg . Res so bile zelo, zelo sladke . Saj takrat , ko so domače lubenice zrele , jih v vsaki trgovini dobiš za par centov za kg , a verjemi , da je čisto nekaj drugega razrezati in ponuditi vnukom ali obiskom tisto , kar ti je doma zrastlo . Sadim jih vedno kar na gredo , na čim bolj sončno mesto . Gnojim samo z organikom , ki je nadomestek hlevskega gnoja .Umetnih gnojil ne uporabljam nikoli . Lubenice in melone rabijo res veliko sonca in vode . Vse rastline zalivam vedno s postano vodo , iz pipe je premrzla in rastline doživijo šok . Če jih boš posejala , potem stori to čimprej .V zabojček za rože nasuj zemljo , lahko je vrtna, posej , zalij, in prekrij s prozorno folijo ter postavi nekam na svetlo in toplo mesto . Ko semena vzklijejo in imajo rastlinice vsaj dva listka , jih presadi , vsako v svoj lonček in redno zalivaj . Po 15 . maju jih presadi na stalno mesto . Želim ti veliko uspeha . L P manca51

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

8. apr 2011 12:00

Pozdravljena Manca51 kje pa dobiš sadike za lubenice jih nisem še nikjer zasledila. Hvala. urska79

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2011 12:18

anaeva je napisal/a:

O,super za informacijo o rukoli.

krešo sem ponavadi sejala kar z berivko,ampak sedaj zaradi bolhic že leta ne več.

In loki,so super ideja.

Blagovna menjava pa seveda še vedno deluje,čeprav tule opažam,da pora nekako ne sadijo.

 

Sem pa letos prvič posejala v lončke artičoko.

Ker jo tule okrog mene po vrtovih še nisem zasledila bom videla,če bo sploh uspevala v deželi Notranjski.

Mesta na vrtu jim še nisem določila,niti ne vem kaj zahtevajo.

Glede na to,da so špargli preživeli že dve zimi,mogoče uspe tudi to.



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

 

Kar poskusi z artičokami, nič ni hudega, če zgornji del pozimi pomrzne, spomladi bodo znova odgnale.

nola

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

8. apr 2011 19:02

Kupila sem jih v vrtnariji blizu Celja , sigurno pa jih imajo tudi drugje . Kot pravi berny , je zdaj še prezgodaj , v prvi polovici maja jih boš pa sigurno našla . Lp manca51

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. apr 2011 21:09

Jaz sem lani posejala lubenice kar na gredo. Zraslo jih je precej, bile pa so velikosti velike pomaranče. Bile so dobre.

Letos je v zemlji že krompir, čebula, česen, solata, rdeča pesa, koleraba, zelena, peteršilj, korenček (rdeč in rumen), bob, redkvica. Paradižnik pa je v koritu, visok je 15 centimetrov.

jade

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

8. apr 2011 21:50

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem čisto nova na tem forumu in sem se, v nekaj večerih, prebila skozi vseh 105 strani tega foruma! Sedaj imam pa polno glavo, beležko...Sem namreč popolna začetnica v vrtičkarstvu in sem vam že v naprej opravičujem za vsa, verjetno kar pogosto neumna, vprašanja. Sem pa zelo zagreta! To pa verjetno tudi nekaj šteje, a ne? Vrt je prekopan, pred časom pognojen, žal pa ni še nič zasajenega, ker sem bila ravno sedaj, ko je takšno lepo vreme na bolniški. Kolikor sem uspela ugotoviti iz vseh vaših super nasvetov, pa ni menda še za nič prepozno. Jutri grem pa v akcijo! lp, tara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. apr 2011 21:57

Tara,veliko veselja z vrtom ti želim.

In seveda za večino ratslin še ni nič prepozno.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti