Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

5. avg 2004 13:12

Renata, morda sem se narobe izrazila, počutim se tako kot bi bila prvi dan na dieti, kot bi šele začela..tako sem rekla tudi zato ker sem začela zopet z B dnem,,drugače pa ne vem koliko časa bom na dieti, ..dokler ne shujšam 10 kg .. pridobila sem smo kilogram, ampak ne špeha, samo svinjarije, ki pa se mi zdi da je danes ni več.. moram biti trda do sebe drugače ni nič,,že tako rada kaj zabluzim.. a mi kdo pove kaj pomeni malo naravne marmelade brez dodanega sladkorja?? a je to velik greh?? delam umsko delo in mi zmanjaka energije.. zdej sem se odločila da bom tisti kos kruha pojedla že v službi, ker ne zdržim do 16 30... hvala Renata ker mi stojiš ob strani, upam da bom tudi jaz drugim še kdaj.. lp

mary  

član od: 30.7.2004

sporočila: 43

5. avg 2004 13:29

alja sama si s sirom najraje nardim grško solato al pa ga kombiniram s špinačo[stopim ga v njej] oboje mi je ful ušeč. lp

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

6. avg 2004 7:37

Dobro jutro prijatelji! Mary, včerajšnja grška solata je bila ful dobra. Tako sem se najedla, da večerje sploh nisem mogla jest in sem jo preskočila.Danes imam Š in bom najbrž jedla zeleno sojo s solato. Tinak čestitam - 5 cm? To je pa zelo dobro. Če ima kdo kakšno zanimivo idejo za B dan, naj jo pa kar hitro javi... alja

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

6. avg 2004 7:49

Da dodam še jaz eno resnično zgodbo: Včeraj sem srečala kolegico po enem letu in pol- sploh je nisem spoznala! Bilo jo je pol manj. Pa sem jo najprej vso prehvalila ( res izgleda ful mlajša in lepša), potem pa vprašala kako je shujšala.Uporabljala je Montignacovo metodo - ki je v bistvu enaka kot naša, potem pa še 3MD. Shujšala je cca 25 kg - pred enim letom, v zadnjih mesecih po dieti pa še dodatnih 5 kg. Do danes se ni nič zredila. Pazi samo na kombinacijo in kvaliteto hrane. alja

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

6. avg 2004 8:03

Dobro jutro, zaspanci! MARJANA, zakaj si kosila ne pripraviš prejšnji dan in si ga odneseš v službo? Jaz že ves čas diete počnem tako in me lakota daje le na vitaminski dan. Če si narediš npr. za Š dan polnjene paprike, so super hladne. In za kosilo poješ 2-3 srednje velike paprike. Mesa v njih sploh ne boš pogrešala. Na čisto malo olja prepraži šalotko, dodaj riž in potem kakšno zelenjavo po svojem okusu. Jaz npr. uporabim peteršilj. Lahko ga skuhaš tudi v zelenjavni kocki. Omako narediš isto kot sicer za polnjeno papriko. Ko je paprika skuhana, jo vzameš iz omake. Ali pa vse skupaj daš pečt v pečico. Takšna paprika je super! Na B dan pa si lahko narediš sirovo solato. Zmešaj ga s kumarami in/ali paradižnikom. Oboje je priročno za služno. Na OH dan si lahko s sabo neseš slano pecivo. Še predlog za vitaminski dan: v jušni osnovi skuhaš korenček. Odcediš tekočino in zopet imaš priročno kosilo za v službo. Boš videla, če boš jedla v službi okrog 12:00 ali 13:00, domov zagotovo ne boš prišla lačna ali omotična. Jaz npr. sodim med ljudi, ki morajo vase dati na 4-5 ur nekaj konkretnega, sicer se mi napihne trebuh in samo hrana mi gre po glavi, zato se ta način pri meni odlično obnese. Na tak način se lahko tudi odrečeš dovoljenemu kosu kruha (učinki hujšanja bodo tako hitrejši). ALJA, na B dan si lahko npr. narediš jogurtovo solato. Ali pa kaj z nemastno skuto. Jaz si bom za današnje kosilo naredila testenine z rukolo. ( so že v testu). ČAPA, kako pa kaj ti? JamieO

Luise  

član od: 2.8.2004

sporočila: 8

6. avg 2004 8:57

Dobro jutro vsem skupaj! 2kg sta šli dol-tak sem srečna. Zdaj pa se do ponedeljka nebom tehtala. Jaz k obrokom kruha ne jem, ker mi ne paše zraven, pa tudi juho izpuščam. Je to kaj narobe, ali sta kruh in juha dodana le da te bolj nasitita? LP, Luisa

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

6. avg 2004 9:05

Srečke, jaz se moram danes pa s sadjem basat. Danes imam že 3. S dan, pa je že lažje - sem se navadila. Čeprav bo jutri verjetno hudo - spet v hribe, kakšnih 7 h vzpona, 2000 višinskih m. No, mogoče bo pa kakšna nevihta popoldne in bomo opavili samo najnujneši vzpon do prve koče, kjer si bom lahko privoščila kaj mesnatega (B dan). Pa naj se pohvalim, 11 dni - 2.5 kg. Do željene teže samo še 8 kg. Pa še komentar za vse uslužbenke: tudi jaz ne bi mogla čakat do 4h ali 5h popoldne na kosilo. Kosilo skombiniram v službeni menzi (včasih prinesem kaj tudi s sabo), doma pa je ob 5h večerja. V začetku sem morala okrog 7h pojesti še kakšno sadje, zdaj pa že zdržim brez, še posebej če grem v naravo in pozabim na hrano. sissi

stajerka  

član od: 1.7.2004

sporočila: 22

6. avg 2004 9:23

Joj, punce! Zelo sem vesela za vas, da vam tako uspeva topiti kilograme! RES!!! Ampak meni pa ne gre in ne gre! V prvem mesecu je šlo dol 8 kg, danes pa je konec drugega meseca in ni šlo dol NIČ! Sej priznam, da sem tu pa tam malo grešila, ampak toliko pa spet ne, da mi vsaj kilca ne bi dol padla!! Malo sem razočarana! Luise, čestitam za 2 kg! To je super, le tako naprej! Tinak, tudi tebi gre ful dobro! A delaš še kakšne vaje za trebuh? Jaz sem izgubila 5 cm v pasu po komaj enem mesecu in pol! JamieO, kdaj se tvoja dieta zaključi in kakšen je uspeh? Če ni skrivnost!! :)) Pa tudi tiste, ki greste proti koncu diete-a lahko zaupate svoje rezultate! Da bom lahko malo primerjala! mogoče bom potem bolj pomirjena-ali pa tudi ne!!! :)))) Kje pa sta naša fanta? Oglasita se kaj! No, malo bolj sem se razpisala, ker se sicer bolj poredko oglasim! Lep dan vsem!

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

6. avg 2004 10:05

JamieO hvala za nasvet, ampak ne morem jesti v službi kosila tako da si lahko privoščim samo malo kruha, tako da bom ostala na kruhu. Sisi si hribovka..jaz tudi samo družbe nimam taprave za v hribe,,letos nisem bila skoraj nič in že zelo pogrešam. S kje pa si če ni skrivnost? Renata kako si??

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

6. avg 2004 10:23

STAJERKA, sem na polovici in sem izgubila 1 konfekcijsko številko in pol. Na začetku sem si postavila za cilj -2,5 konf. številki, kar bi v številkah pomenilo: -10 cm v pasu ( do sedaj - 6 cm), - 7,5 cm v bokih ( do sedaj -4,5 cm). Ko vas prebiram vidim, da jaz še v bistvu najbolj grešim. Vodni dan sem preimenovala v grešni dan, 2x na dan pijem belo kavo brez sladkorja, sicer, ta teden, ko je pri meni nečakinja, pa se ne držim predvidenega režima. Včeraj npr. sva se potepali po Ljubljani in se odločili, da greva kar zunaj nekaj pojest. Bil je moj Š dan, ampak so stregli le pizze in gobe s parmezanom, ki mi niso ravno dišale in sem pojedla pol pizze z rukolo. Gor je bil sir, pa še nekaj mesnega,...pa sem pojedla. Popoldne pa še nekaj piškotov. Tako sem imela včeraj cca. 70% OH dan. Danes bo pa zato Š dan. Obremenjujem se pa čisto nič, ker grem naslednji teden zopet v službo in režim se bo znova vzpostavil sam od sebe tako, da bodo še ostali željeni cm šli dol. Pa tako ali tako bom podaljšala 3MD kar do konca meseca, ker grem namreč 13. sept. v Grčijo, 3MD pa naj bi zaključila 16., če se ne motim. Bom pa še potegnila 2 tedna. Sicer pa tudi potem nameravam jesti podobno, le manj strogo. Edino brez česar pa ne bo šlo, so pa trebušnjaki. Kljub temu, da me je po obsegu manj, se mi zdi, da je še kar nekaj špehca na predelu trebuha. JamieO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti