Kaj danes delamo?

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. apr 2013 20:32

Sem bila tako zaposlena čez praznike, da nisem utegnila pokukat na Kulinariko... v soboto sem že zgodaj vstala (seveda zaradi prazničnega vznemirjenja), spekla kopijo vatikanskega kruha (ta je bil še boljši!) in naredila raffaelo kroglice (okusne, samo kar nekaj časa vzamejo), potem pobarvala jajčka (moja bojazen glede krašenja s travicami je bila odveč, dež je stopil ves sneg, tako da sem prišla do njih) in skuhala kosilo. Žegnat jih je kot ponavadi nesla mami, jaz pa sem se malo spočila. Popoldne sva šla k prijateljem in se je zavleklo kar v noč, imeli smo se pa super. V nedeljo sem pela pri maši, kuhati mi pa hvalabogu ni bilo treba, sva bila povabljena k njegovim sorodnikom. Seveda se je tudi to kosilo kar zavleklo, tako da sva domov prišla šele zvečer. Malo tv-ja in spat. V ponedeljek se je na kosilo javila tašča in moja teta in smo imeli ves dan obiske. Pozno popoldne pa sva odšla na sprehod, je prav pasalo, saj je končno prenehalo deževati, seveda ne za dolgo.

Danes pa prav nič praznično-zjutraj na fitnes, se je zelo mudilo, saj sem imela že ob 12ih neke delavnice (za izboljšanje učinkovitosti na trgu dela bla bla bla...), potem v knjižnico in domov. Danes mi ni bilo treba kuhati, sem le pojedla, potem sem malo pregledala knjige, ki sem jih prinesla, pospravila kuhinjo, zložila eno žehto perila in to je to.

Aja, Trixi, poroka bo 15. junija. Trenutno me samo to drži pokonci, ker me to, da ne dobim službe, spravlja v resno stisko. Saj ne, da ne bi imela kaj jesti, ampak mi tako zelo zbija moralo, da sploh ne znam opisati. Danes sem spet dobila negativen odgovor od podjetja, kamor sem šla v torek na preizkušnjo za čistilko. Po vsej verjetnosti zaradi izobrazbe, ker se bojijo, da bom pobegnila. Kam že???

Vsaj sonce naj posije...

 

JJ


 

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 02. 2013 20:34

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

3. apr 2013 9:38

JJ, vem kako prazen je občutek v iskanju službe. Greš na kak razgovor, občutek je dober, nato pa niti odgovora ne dobiš ali pa te zavrnejo. Jaz imam zadnje čase težave, da me hitro povabijo na razgovor, sem med resnimi kandidati, na koncu pa me niti ne obvestijo. Ravno zadnji je bil takšen. Ni drugega kot glavo gor, čimveč delati na svojem telesu in duši, slej ko prej bo prišla priložnost. Pa še tako lep dogodek te čaka, poln vznemirjenja. Morda pa se do takrat že pojavi kakšna priložnost.

Tudi jaz tako razmišljam, toda te dni imam bolnega moža, zdaj sem očitno virus dobila tudi jaz in sin. Sita sem te dolge zime, mraza, bolezni. Namesto, da bi dneve izkoristila za naravo, sebe, se posvečam drugim in me izčrpava. Težave imam z sinom po pretresu možganov in ker ne zmore velikih naporov hitro zboli. ....Čaka naju še nekaj preiskav...nič prijetnega. Upajmo, da bodo težave sčasoma izvenele.

Danes navsezgodaj sem brskala po internetu za prehrano za boljšo vitalnost, energijo, razstrupljanje...( tu je MBrando pravi ekspert). Ko se sin zbudi ( še spi po težki noči kašljanja...) in če ne bo imel vročine greva po par stvari v eko trgovino. Bom te dni pripravlja več vitaminov, bolj naravno hrano, da malo pridemo k sebi. Sicer imam kar nekaj tega doma (orehovo, konopljino )olje, ingver, kurkumo, svežo zelenjavo in sadje (kolikor je), različna semena, žita, domačo moko, čičeriko, lečo) , le še kombinacije bo treba poiskati. Mika me javorjev sirup, neoluščen riž, ananas, špinača, aloe vera, avokado, granatno jabolko....

Seveda pa si najbolj želim sonca in sprehoda na bolj toplem zraku.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Mygrace

sporočila: 6506

3. apr 2013 9:44

Trixi, z vsem spoštovanjem.. če bi v moje podjetje nekdo prišel na razgovor za službo in mi med vrsticami dal vedeti, da ve za moje grehe? No ja....saj poznaš tisto: ubij kurirčka?

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

3. apr 2013 9:52

No, sem pa danes dobila en luškan mejl, kako se počutiti krasno, mirno, izpolnjeno itd....

Sem upoštevala nasvete.

Grejo pa nekako takole:

Ne puščaj nekončanih stvari!

Torej - izprazni tisto na pol polno buteljko rdečega vina, uniči še tisti deciliter belega vinčka, iztoči viski do konca, čokoladni in vanilijev liker prav tako ...

Tudi na pol pokonzumirane bonbonjere spedenaj, ločuj odpadke

 

Mir in zadovoljstvo menda zagarantirano

Mygrace

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

3. apr 2013 10:43

Jaz pa sem si danes privoščila dooolgi spanec. Kar ni ravno v moji navadi. Kaj češ po neprespani prejšni noči, ter včerajšni vročini je to kar pasalo.

Do sedaj sem že pospravila. Pregledala vse zaposlitvene portale napisala ter odposlala dve prošnji.

Ja, JJ tako je včasih te vzamejo na poskušnjo pol pa nič. Tudi sama iščem od čiščenja naprej vse. Mi je bilo smešno, ko sem dobila odgovor iz enega čistilnega servisa, da me ne morejo zaposliti zaradi previsoke izobrazbe. Halo, od kdaj je ekonomski tehnik previsoka izobrazba. Ja kaj češ tak je.

Ampak ni hudič, da se ne bi nekaj našlo. Enkrat, upam pa da v bližnji prihodnosti. Ker tudi meni ta stvar že pošteno načenja samozavest in mogoče je to tudi vzrok tolikih neprespanih noči.

kriznana

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2013 7:23

kriznana je napisal/a:

Jaz pa sem si danes privoščila dooolgi spanec. Kar ni ravno v moji navadi. Kaj češ po neprespani prejšni noči, ter včerajšni vročini je to kar pasalo.

Do sedaj sem že pospravila. Pregledala vse zaposlitvene portale napisala ter odposlala dve prošnji.

Ja, JJ tako je včasih te vzamejo na poskušnjo pol pa nič. Tudi sama iščem od čiščenja naprej vse. Mi je bilo smešno, ko sem dobila odgovor iz enega čistilnega servisa, da me ne morejo zaposliti zaradi previsoke izobrazbe. Halo, od kdaj je ekonomski tehnik previsoka izobrazba. Ja kaj češ tak je.

Ampak ni hudič, da se ne bi nekaj našlo. Enkrat, upam pa da v bližnji prihodnosti. Ker tudi meni ta stvar že pošteno načenja samozavest in mogoče je to tudi vzrok tolikih neprespanih noči.



kriznana

 

Ja, verjetno nespečnost izhaja iz tega, ker sem tudi sama opazila, da veliko slabše spim, ko nimam službe. Skrbi pač.

Danes grem na vsezgodaj (kakor za koga, ob 8.15) k šivilji, da se dokončno dogovoriva glede obleke (seveda sem si jaz malo premislila v enem mesecu), da me še enkrat zmeri (da vidim učinke fitnesa), nato pa na fitnes. Ob 12ih imam delavnice... joooj, kako koristno je to, popoldne pa danes nič posebnega... Zvečer bom šla pa malo v gledališče  Jutri pa ves dan obiski pri njegovih sorodnikih in predajanje poročnih vabil...

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

5. apr 2013 10:06

Danes ckljam mojega sina. Smrka, kašlja in kuha vročino. Kar ne gre nič na boljše. Sama sem že boljše in mož tudi in bi ob prijetnem vremenu že nabirala regrat in mladi čemaž. Ampak vreme se ne da...

Zato bom postorila stvari, ki so zaradi bolezni ostajale, spekla kruh, skuhala kosilo po želji najmlajšega. Še malo brskanja po netu in dan bo minil kot bi trenil.

A ne JJ, kako so na zavodu polni nasvetov in optimizma...Znajdi pa se sam....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. apr 2013 10:40

Učila se bom vmes pa seveda brskala po netu. To je to. Aja pa vmes bom jedla pa pila pa psa mal pelala

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

5. apr 2013 11:18

Danes imam dopust,je treba porabit lanskega,pa malo pospravljam, kuham,bo treba tudi kaj zašit in zlikat,potem pa po vnuke v vrtec.

Zunaj sneži kot zmešano,tako,da regrada in čemaža pri nas še dooolgo ne bomo nabirali

jesen

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

5. apr 2013 13:05

K sreči sem šla zjutraj tečt, ko še ni tako deževalo kot sedaj. Sicer se pa učim, brskam med recepti, kaj naj skuham za kosilo (oz. sedaj je odločitev že padla :)), nato pa nazaj v učenje in še par drobnih opravkov...

Klarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti