Kaj danes delamo?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. okt 2008 15:14

Ve ste pa pridne. Ko to berem, se mi zdi, da sem ena taka lenoba...

 

Jaz sem danes bolj tako ležerno - spat smo šli čez polnoč,smo se poslavljali od enega prijatelja, ki gre za tri mesece v Iran delat neko raziskovalno nalogo, zjutraj sem najprej s taščo spila kavo, potem šla peš na bližnji hrib, z možem, za tem zajtrk, pa skupaj po en večji nakup, potem na terasi malo posedanja ob dobrem konjaku, sin nama je prinesel kebab, da preživimo do poznega popoldneva, ko bo svak pekel ribe, ki jih je tašča prinesla z morja. Hčerka je s teto v Avstriji, sta šli kupit kaj za oblečt, ko se vrneta, bomo jedli. Obsedeli bomo pri mizi in kakšnega spili, se nasmejali, obujali spomine na našega dedija, ki je pred letom dni umrl, potem pa zvečer mož pred TV zaradi tekme, jaz pa še ne vem, kaj bom počela. Mogoče bom pospravljala shrambo ali pa listala revije in knjige ter delals eznam za peko božičnega peciva.

 

Jutri pa gremo ven na kosilo, potem pa jaz v službo in oddežurat, sem menjala kolegico, ki ima majhne otroke in si je zaželela prostega vikenda.

 

Veri - glede vožnje otrok. Če je to razvajanje, potem sva oba najine otroke res razvajala do onemoglosti. In mi ni žal niti ene same vožnje. Samostojnosti sta se pa učila tudi drugače.

In tudi v srednjo šolo sva jih vozila - zakaj pa ne, če smo šli od doma v istem času in v povsem isti smeri? Domov sta pa hodila z avtobusom, to pa ja.

Nam se je izšlo. Če ne bi bilo možnosti, bi se že drugače organizirali, tako se nam je pa to zdelo najbolj primerno. Vsak pač po svoje.

 

Mamamia

 

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. okt 2008 15:43

elaphus je napisal/a:

Dobro jutro - hm, danes sem pa imela že zjutraj (nekateri vstajajo pred mano) nevsakdanje opravilo - neki članici kulslo sem morala po zs razlagat, zakaj je njeno mnenje o tem, da se norčujem iz njenih receptov, napačno.....

LP

cervus
Ela.....kateri pa si stopila na žulj. lp goga

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. okt 2008 15:52

Danes imamo precej pester dan.

Moj polaga izolacijo v hiši. Jaz pospravljam. Skuhala sem kosilo, pomila in pospravila posodo.

Sedaj čakam, da se bejbi zbudi, jo odpravim in gre z mojim bratom malce ven na zrak. Jaz pa medtem pobrišem prah in pomijem po tleh.

Proti večeru bomo še avto umili, posesali.

Nato bom skuhala večerjo, skopala bejbo, jo odpravila spat in odšla likat.

In seveda, mogoče še kakšno minutko, dve, tri ... na kulinarični čvek.

 

Jutri pa gremo na birmo - čeprav bi bila raje doma

MM

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

11. okt 2008 16:08

Današnji dan je primeren vikendu-bolj lenoben. Naspala sem se za cel teden nazaj (spala sem do 12h), potem sem vstala, ker me je zbudilo žlobudranje mame, babice in sestrične (so zunaj kofetkale)..nato sem se jim pridružila še jaz. Kasneje sem si iz zamrzovalnika vzela kruh za kosilo (boranija, mmmm). Po kosilu sem se spravila kuhat zelenjavno omako za testenine, nastalo je 8 kozarčkov. Zdaj me čaka še posoda in pometanje, potem si bom pa kakšen fajni film naštimala in mal lenarla Aja, pa še domača naloga me čaka...prevod ene strani besedila iz ang v slo. Verjetno bom šla spet zelo pozno spat. lp NaturensGalleri

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. okt 2008 16:36

Vceraj sem kuhala pomarancno-limonino marmelado,kuhinja je se zmeraj kot na soski fronti, posebej se,ker je v njej tudi sara iz dnevne, ker ima moja boljsa polovica " pleskarski napad " in pleska dnevno sobo in hodnik. Upam, da se ne prikazejo kaki radovedni obiski, da jih ne bo kap.... Sicer je pa zunaj tako lepo vreme, da bi sla raje ven po brogovito(hvala za pomoc,rimljanka)tako pa moram pucat...ne vem ce obstaja se kako bolj mukotrpno delo.... Lepo nedeljo vsem tja cez! Lp lucka

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. okt 2008 20:20

Spim do pol desetih, jupi, pogledam na internet, kak je pri Lukeju (koča na Pohorju), vidim kelnerof avto, jupi, dečko se je po operaciji hrbtenice že pojavo, torej mu nesem malo jabolčne pite, ker jo ma rad. Kak pridem v šumo, srečam eno gospo, ki nosi v eni vrečki kostanje, v drugi pa ... gospa, ka pa mate v drugi vrečki? Pokaže mi tri take sanjske komade, črna glava, srednja velikost. In ka se zgodlo potle? Buljim po tleh, grebem po listju, pa nič nič, niti strupenih. Potle pa čist slučajno naletim na eniga jurčeka tik pod Lukejom, za eno šeflo župe že bo. Oke sn zgubla, ponočnjake mam do popka. Tam gori so meli gnes zdravstveni delavci piknik in tudi jaz dobim en talar pohorskiga lonca, brezplačno, haha. Nazaj grede občudujem sončen jesenski dan, barve - ni da ni, naberem kostanje, si jih skuham in zaj jih bašem, mmm. tumpika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. okt 2008 22:03

Tumpika, potem sva se pa danes za malo zgrešile. Jaz sem bila točno ob desetih s Poseke dol.

Pred kosilom (glavnino so naredili drugi, orade - divjake...) in po njem sem bila pridna, sem pospravila "shrambo" oziroma največji kuhinjski element, zmetala proč nekaj vrečk, polnih žužkov in moljev, vse sem si na novo zložila, moža mimogrede opozorila, naj me vsakič, ko mi pride na misel, da kupim še kakšno vzhodnjaško začimbo, tresne po roki, ker imam takšno zalogo, da bi še kakšni restavraciji koristila...Potem je pa samo rekel: Pa več kuhaj...

Zdaj grem čitat.

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2008 22:22

Danes zjutraj zadnji popravki tega, kar sem včeraj prevedla, potem skakanje sem pa tja cel dan, pospravljanje, kosilo št. 1 in 2 (mala je navajena jest 2 kosili, ker do najinega ne bi zdržala, ko pa jeva midva popoldne kosilo, pa ne more samo zraven gledat, tak da je pač tak navajena in je tak tudi čez vikend). potem tamalo k babici in v Lesnino it gledat za omaro za v predsobo, tam sva kupila nekaj prčkarij: posodico za čokoladni fondi in ene modelčke za kekse z motivi noči čarovnic, silikonsko rokavico, pa pinceto za kosti pulit ribjim filejem, nož za dekoracijo sadja, predalčnik za pribor in eno ful luškano posodico za mešat in vlivat... Potem sva šla nest ene stvari k bratu, pa po tamalo k babici, spet jest, cartanje, večerja, vmes dva stroja perila... zdaj pa je končno mir in se spet spravljam k nadaljevanju malo bolj intelektualnega dela... mamamia, saj nimam nič proti temu, da kdo vozi otroke, samo zanimalo me je, če je to zdaj nujno, ker vsi to počnejo... Nama so pa kolesa zakon;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. okt 2008 22:34

Ja, Veri, kolo je lahko zakon. A kako naj otrok na kolo da še polno potovalko trenirk in tenis copat, pa po hudo prometnih ulicah brez kolesarskih poti, v jeseni, ko so dnevi kratki in v temi v mesto in nazaj? Saj, ko so dnevi lepi, gre amapk v jesenskih že lepo hladnih dneh razgret iz telovadnice na kolo in v temi in hladnem vremenu domov?

 

Drugo so tečaji, ko potebujejo le knjigo.

 

Je pa res, da smo eni komot eni pa malo manj. Jaz sem zelo, priznam.

 

Glede kolesa me je pa vedno nekaj zanimalo: a se med vožnjo, poleti na primer, ne spotiš? Kako potem v službi delaš z ljudmi, če se spotiš, kar se jaz, ko kolesarim, če ni tuša, da se umijem in preoblečem? Prešvicana pa res ne bi sedela v precej veliki pisarni z več sodelavci. Ker moja sodelavka krepko smrdi po potu, ko prikolesari, jaz pa to nebi....

Mamamia

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. okt 2008 22:49

Veri ali si bila v Lesnini na Brdu,imajo čuda reči,dvakrat sem bila tam zaradi,Sillit posode,tako sem vso trgovino prečekirala,ampak tiste silikonske rokavice še pošlatat nisem mogla,kaj da bi jo nosila brrrrr....me kar zruka. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti