Kaj danes delamo?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. nov 2008 20:52

Jaz sem nekaj pekel, pa slikal, pa poslal na forum, če ste firbčni mal pobrskajte po drugih temah.

ežoj

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

7. nov 2008 21:41

Hm, dan se je začel živahno.Ribničan nam je prinesel dogovorjeno meso za v skrinjo. S sosedom smo preizkusili refoškov liker in ugotovili, da nam je odlično uspel.Sosed je takoj prinesel še 3 litre refoška, torej še bomo ustvarjali ta prekrasen liker.Hvala kulinarikom za odlične recepte. Seveda je klepet pridobival na kvaliteti z vsakim popitim požirkom likerja. Na obisk je prišla še prijateljica iz sosednjega hriba in po kosilu smo odšli na praznik kakija v Strunjan. Nakupili smo nekaj zabojčkov, da bomo delali kakijevo marmelado. jutri bomo (če ne bo deževalo) pobirali oljke pri sosedu. . Sedaj pa še malo brskanja po netu, nato pa TV in zasluženo spanje minja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

8. nov 2008 5:27

Bedim že od pol štirih zjutraj. Moj mačor in pes sta imela nočno. Ker me hočeta za soigralko, se že dve uri pogajamo, da se jaz še ne bi igrala. Končno sta se naveličala in zaspala, jaz pa sem povsem budna in uživam na kulinariki. Sinoči pa sem uživala na otvoritve razstave slovenskega viteza karikature Staneta Spana. Prijetno martinovo soboto. Mamka mi je naredila lušte z gibanico. Bom šla v akcijo. ursula-ce

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

8. nov 2008 6:32

ursula pridi na kavo, jaz že dobro uro v popolnem miru nekaj za službo delam na računalnik. Še kako uro. Potem pa začnem obijačni družinski sobotni dan.... malo pospravljanja, kuhanja, obiskov, monopolija,.... klavdija

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

8. nov 2008 6:38

Ja, z veseljem! Kje pa je ta kava doma? ursula-ce

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. nov 2008 7:27

Meni pa že vzhaja testo za Pan de jamon, ki ga bom vzela poleg Gogine alpske torte, ki sem jo spekla že včeraj s sabo na Dolenjsko. Gremo gledat, če je ostalo še kaj ta lanskega cvička, pa probat ta novega. (Jaz bom šofer) Še prej, oz. vmes ko se bo peklo, pa še obvezna sobotna jutranja kavica na "damskem krožku" Nena

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. nov 2008 18:48

Z Ognjičem v mislih sem poprijela za motorko in bi razžagala vse hlode pred hišo, pa me je pregnal dež. Spravila sem se tudi na moj ubogi avto in demolirala luč, popravila kos blatnika, ki ga je napadla rja ter ga premazala s ferosanom. Potem me je prijelo, da bi spekla piškote, in sem jih - Nenine speculaase. Joj, so dobri. Zdaj se grem igrat z lego kockami. Aja pa na kulinariki sem visela.

tulka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2008 21:01

Smo šli na pohod po Levstikovi poti od Litije do Čateža (menda je letos 150 let, kar se je Levstik po teh krajih potikal in vince okušal), čeprav je kazalo na dež, smo imeli sonce in prijetno toploto,ampak pot je bila  res blatna, toda vse hlače je že pohlevno opral pralni stroj.

Doma smo se nabasali s piško in mlinci in rdečim zeljem, tako, da bo jutri, ko je pravzaprav Martinova nedelja, samo jota na mizi, hehehe.

Lp 

cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8846

8. nov 2008 21:15

Danes je bilo družinsko kosilo. Po kosilu smo šibali v N.M. (na rokometno tekmo). Tako žalostno zgleda golman, ker je dobil dva gola preveč. Po povratku kavica, jabolčni štrudl... in potem vračanje domov v Lj. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 08. nov 2008 21:24:22

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

8. nov 2008 21:58

Uh, pester dan. Zjutraj sem se zmenila za kutine z eno gospo, potem pa sva z mamo obiskali Kozjansko (no, sorodnike tam), oblačno, a vedro, celo sonček se je silil....in megleno-deževno štajersko prestolnico, kjer stojijo z obvozi in njih oznakami kot v tazaresni slovenski prestolniški dvojnici. Katastrofalno.

Ampak, sirnica, sogan dolma in ostalo izpod rok bratrančeve žene so odtehtali vse, pa en super polsladek bel vinčelk povrh...... Aha, rdeče zelje in sladica sta bila pa po receptih s KulSlo. Še malo, pa dobimo novo članico, že izbira nick.

Začuda me niti deževna nočna vožnja domov ni utrujala.

Jutri pa na Martinov sejem (upam na eno dobro sito za moko, tako majhno...) pred martinovo cerkev v ..... popoldan bo dnevu primerno kosilo.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti