Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. dec 2008 19:28

No jaz sem pa končno nekaj napekla: smetanove piškotke, cookije, čoko-mandljeve ploščice in mandljeve hrustavčke...namen imam še istrske cukarine ,orehe, domačega prjatla pa mogoče še kaj :D...odvisno od volje in časa. Sem pa navdušena nad fotkami...kar sline se mi cedijo ko berm to temo Roncolino

delfina  

član od: 20.10.2007

sporočila: 26

21. dec 2008 22:07

Punce, zelo ste me navdušile s svojimi umetnijami! Spodbudile ste me, da sem začela z letošnjo peko. Danes sem spekla vanilice z nutello in čokoladno - orehove lunice. Vse je šlo kot po maslu do....okraševanja !!! Mannerjeva bela kuvertura je v smeteh, mojega navdušenja ni več, piškoti pa so ostali nedokončani. Prosim vas za pomoč pri oblivu. Na koncu sem sicer ugotovila, kako stopiti kuverturo, a je bila veliko pregosta, da bi z njo prelila piškote. Verjamem, da mi boste vrnile moje navdušenje nad peko, saj ste res same čudovite punce tukaj. Hvala! delfina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. dec 2008 22:16

delfina,

segrevaj nad paro zelo počasi, če se ti zdi pregosto, lahko ratredčiš z rastlinsko ali kokosovo mastjo, pa ne velik, recimo na " uč " 10%( verjetno bi šlo tudi z oljem ).

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. dec 2008 22:41

Lahko pa delaš tudi v MV pečici. Lepo nalomiš kuverturo in ji dodaš malo maščobe (tako kot je rekel ežoj) ali pa nič. Daš v MV, temperatura ne sme presegati 30 stopinj (v vsakem primeru za topljenje katerekoli čokolade) in mešaš vsakih 20 sekund - to je nujno! Vsega skupaj topiš minuto do minuto in pol. Zmeraj uspe lepo, res pa je, da nad Mannerjevimi nisem preveč navdušena, od temne čokolade uporabljam Gorenjkin obliv ali navadno jedilno, za bele pa kako Tuševo ali Lidlovo. Za kuverture ni potrebno dodajati maščobe, ali pač zelo malo, pri navadnih čokoladah pa približno polovico količine. Zlati pravili pa sta, kot sem že rekla - mešanje in temperatura. Veliko uspeha. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

kozamurnik

sporočila: 2311

22. dec 2008 5:37

Jaz bi pa rada videla fotke od matilde! Izreden smisel za barve in obliko ima! Nekje sem videla fotko enih njenih keksov, ki mi ne gredo iz glave,tako lepih doslej nisem videla. Upam da bomo videli tudi tvoje izdelke, matilda! kozamurnik

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

22. dec 2008 7:22

ežoj, ti si zadnjič nekaj vabil na pecivo... a mon cheri ali pa after eight tudi spečeš? jaz bi še kar pekla, če bi imela koga, ki bi jedel. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti