Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. dec 2008 15:52

lubenice so samo iz marcipana. tako jih je delala tudi katka lopatka in moj mož obožuje marcipan, pa sem jih kar iz tega nardila. je pa pol samo barvan z rdečo in zeleno, pa iz čokolade peške. Se mi ni zdelo nekam, da bi ble ok, iz tiste mase v bazi, pa spodaj so pisali, da niso pol preveč okusne. tam imaš še nekaj receptov, ko so iz orehov,..., verjetno so tudi tiste dobre z orehi, ma iz marcipana, je ful enostavno, ki se hitro nardijo. V Hippermarketu je marcipan 3.90e, v Lidlu pa 1.50e, tle sem ga jaz kupila. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

21. dec 2008 16:33

izredno lepe dobrote, in moram vas pohvaliti...vidim da vse samo piškote pečete, pa bi rada vprašala kakšen biskvit+npr kakšno sadnje ali pa kaj pobobnega se lahko naredi za božične dni, saj jaz in moji imamo raje takšne stvari kot piškote. vesel božič... žabica21

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. dec 2008 16:43

Pri nas običajno spečemo tudi rolado in jo okrasimo kot deblo (saj se tudi imenuje božično deblo). En del rolade poševno odrežeš in ga daš k večjemu delu, kot bi bila veja na drevesu, okrasiš pa s čokoladno kremo in povlečeš črte, da je videti razbrazdano. Za nadev pa uporabi kakšno sadje s smetano, če vam ni všeč, da bi bila rolada še nadevana s čokoladno kremo.

 

Sicer pa ni pravila, da morajo biti ravno piškoti za praznike. Gre morda bolj za praktičnost, saj  piškoti vzdržijo dlje časa - saj veš, božični in novoletni prazniki trajajo skupaj kaka dva tedna, vmes je pa bolj malo časa za peko. Bisvitno sadne kombinacije pa niso vzdržljive sorte, kak dan ali dva še, potem pa že ni več tako sveže in okusno.

 

Tako da bodo prazniki svečani tudi brez gore piškotov, boste pa uživali v sadno biskvitni ali kakšni drugi kombinaciji.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2008 16:46

katka lopatka je napisal/a:
Vendelina, včeraj jih tam pri marcipanu in perlicah...nisem videla? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Katka, v maxiju sem jih vzela tam, kjer prodajajo kruh, v Šiški sem pa produkt videla na policah med pekarno in piškoti (tisti SV kot pri sosedu). Vendelina jr.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. dec 2008 17:39

Hvala za priložene linke do recepta lubenice - vendar kot je že Katarina K napisala mnenja niso ravno v prid receptu. Katarina K boš napisala tvoj recept

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. dec 2008 18:44

Vendy, hvala. Sem pa pri konditorskih policah videla slane skodelice za pastetke v raznih oblikah in je tudi fino. Saj so jih enkrat že imeli, potem so izginile iz polic, sedaj pa so spet tu. Žabica21 v kratkem grem v akcijo še za biskvitne zadeve, razne rolade (recimo v bazi je rolada s kislo smetano, pa nepečena rolada... in pa še kaj novega). Dobri in primerni za ta čas so recimo tudi čupavci (kosmatinčki), potem ruske kape, donavski valovi, kardinalske rezine, potem pa razne kroglice in čokoladne salame, panji, mini princeske in mini šamrole...lepo na praznični krožnik gre tudi potratna potica. Carmen, za lubenice marcipan le pobarvaš in to je to. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti