Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. dec 2008 14:55

Rebecca, povsem izven konteksta: a ima tvoj poklic kaj veze s kemijo? Ker te spremljam že nekaj časa in ti moram reči, da znaš lepo razložiti.

Atina

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

19. dec 2008 15:16

Kaj lahko še drugega naredim iz mase marcipanovi srčki z rumom?Zmanjkal mi je namreč marcipan. renata69 http://renata69.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

19. dec 2008 15:19

renata69, karkoli. Dodaj malo moke in masla, pregneti, in izreži nove piškote. Bodo taki marmorirani. Dodaj še malo pomarančne arome ali sveže stisnjenega soka, lahko tudi konjak ali rum,

Jaz vedno vse ostanke različnih vrst testa na novo pregnetem, torej zmešam vse skupaj, in potem te piškote krasim z različnimi čokoladnimi prelivi in posujem z nečim. 

 

Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. dec 2008 15:25

Reca je napisal/a:
Jaz bi pa izkušene pekarice speculasov prosila da mi povedo, kaj mi je storiti, da bo iz novega, lesenega modelčka piškot šel ven. Kar gledam tisto čudo leseno in se nikakor ne upam začet.Loni, Loni, a ga ti preveč žuraš?lp Vesna

jaz sem ga dobesedno namakala v olju, potem nekaj dni sušila, na začetku uporabila prozorno folijo, zdaj pa vsakič še kaka grda beseda leti v zrak, ko se jih lotim, a potem zadeva zlaufa kot je treba.

 

Kar se pa drugega dela tiče, če ni v zvezi s supergami in miganjem, ni iz mene nič.

 

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. dec 2008 16:25

Reca, je že Loni napisala, jaz bi dodala samo še to, da modelček posuješ z riževo moko predno daš testo v kalup.

stana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. dec 2008 17:17

No, ok. Jaz sicer nimam težav s krhkim testom - mrzlo maslo/margarino zrežem na moko z dodatki po receptu (sladkor, mleti oreški, dišave...) malo premencam med dlanmi, da dobim ene vrste drobtine, potem dodam jajca, smetano mleko ... in vse skupaj na hitro pognetem v kepo. Tako me je učila mami in ker se obnese, se niti ne trudim z mazanjem oz. pranjem multipraktika... Irena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. dec 2008 18:18

Evo, takoj zdajle ga bom namočila in potem se bom drugi teden lotila peke. Hvala obema. Moram letet, ker imam jogurtove žepke v pečici. lp Vesna

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

19. dec 2008 18:31

Do sedaj sem napekla: 3 krat linske oci (iz baze Agelique) 2 krat dunajske brizgane (iz baze) 4 krat macje jezicke 1 krat skoljke z vanilijevim nadevom 1 krat skoljke z jagodno marmelado 1 krat skoljke z marelicno marmelado 1 krat limonine zvezdice (iz baze Riko) 1 krat husarske krapke z jagodno marmelado 1 krat snezinke (iz baze) .... in shramba je spet prazna .... bom morala v nedeljo popoldne spet nekaj napeci za zalogo (verjetno skalce, dukate in spet linske oci). Piskoti kar kopnijo (kot spomladanski sneg): vceraj so koledovali osnovnosolci, potem je bil bozicni koncert otroskega zbora, jutri je gimnasticna akademija, .... Teta pece piskotke, necakinji pa odnasata .... ribica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. dec 2008 21:01

Joj, Ribica, jaz bi tudi take odjemalce ... Jaz pa pečem in predvsem sama jem.

Ampak otroci rastejo ...

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti