Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. dec 2008 20:36

tumpika, ko sem prebral prvi stavek, skor bi me kap.

No ko sem prebral drugega: to bi pa šlo. Imam nekaj idej, kam bi dal čokolado........

carmen:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Indijancki-999

le da nisem testo delal, uporabil sem albert piškote.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. dec 2008 20:40

jade je napisal/a:

Eto ti Ežoj zdaj si se izdal, da nisem jaz obrala tiste bedrce, ker bi bedro preživelo zraven takih lepih indijančkov, res pa je, da pol ne bi imel kaj za slikat.

jade

Madona jade,  ti se čezdalje bolj zapletaš: pa saj je bedro ostalo, ko si planila na indijančke, le, da sem jaz naredil veliko indijančkov in sem imel kaj slikat.

ežoj

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. dec 2008 20:52

Da vam povem, kako sem prišla do najboljših piškotov.

Včeraj sem dalala brizgane piškote iz baze in sem pozabila dati notri sladkor. Ker mi je vedno škoda kaj vreči stran  sem jih z marmelado zlepila skupaj po dva in dva in jih pomočila v čokoladni preliv. So najbolj božanski piškotki, ravno prav sladki in neizmerno krhki. Tako, da se je spremenil v angelčka.

lp

mizarka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. dec 2008 22:41

Pri nas pa letos ne bo piškotov. Morebiti bo ena izjema - dišavni piškoti. Sem zadnjič nabavla eno Oetkerjevo knjigo o pecivu iz pleha, pa bomo letos sam plehnato pecivo jedli. Malo spremembe paše

Lp

cervus

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. dec 2008 23:06

Moji speculaasi:

Še surovi:

 

Pečeni:

 

 

Škoda, da ne morete duhat. To tako božansko lepo diši.

 

Hvala Nena-moje in tulka

 

 

MM

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

17. dec 2008 23:16

O, kako so lepi. Bom šla poduhat moje, v škatlo, samo niso s pravimi modelčki (samo ne od danes). Danes sem pa delala iz dvojne mase Čokoladne huzarske krapke, pa dvojna masa za ta nove razpokane piškote me čaka v hladilniku, pa za minjone sem spekla testo, jutri jih dokončam, pa še ene piškote iz Lise sem okrasila, spečene sem pa imela že dva dni nazaj. Nena

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. dec 2008 23:23

Njofra, imam podoben recept iz reginine knjižice in mi vedno uspejo. Lahko, da se ti lomijo zaradi pecilnega praška, ker je testo že samo po sebi zelo krhko.

Poizkusi po regininem receptu: 25 dag moke, 20 dag masla ali margarine, 10 dag mletih mandeljev ali orehov, 7 dag sladkorne moke. Hitro ugnetemo in damo počivat v hladilnik vsaj za eno uro. Sama tako testo najraje delam en dan, drugi dan pečem. Pečejo se caa 10 minut na 180 st.C, iz pečice jih vzamem, ko se začnejo rahlo barvat. Po parih minutah jih še vroče povaljam v sladkorni moki.

Žigolino, a imaš samo flajš mašino in nastavek za mletje? Moj bosch 4xxx je star že čez 20 let, dokupila sem nastavek za orehe, kateri se da gor pri nastavku za mletje mesa in mi jih krasno zmelje, kot bi jih s tisto namensko mašinco za mletje.

Lijana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. dec 2008 6:43

No, tudi meni je uspelo. Spekla sem moje mehke medenjake, istarske cukarine in dvojne, po receptu od moje že pokojne mame. V planu pa so še keksi na stroj z kokosom, spekulasi, kokosovi poljubčki in še kaj. Med peko drugih dveh je že pol medenjakov zmanjkalo, tako da jih bom morala ponovno pečti.

Kyara

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

18. dec 2008 6:56

Prosim zaupajte mi, kje lahko kupim tisto oranžno silikonsko vrečko? mišika

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 6:59

V trgovini pekarne vrhnika, brnčičeva, Ljubljana. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti