Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. dec 2008 11:14

Ali bi mogoče kdo vedel... Imam bel in temen čokoladni obliv. Rada pa bi imela svetlejše rjavega. Ali bo uporaben, če kar zmešam belega in temnega, ali je bolje ne reskirati in kupiti mlečnega? matilda

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. dec 2008 11:19

Matilda, jaz bi ga kar zmešala skupaj. Jelenckova

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. dec 2008 12:12

A mi lahko ktera pomaga z nasvetom? Zamesla sem dve masi za orehe in prva runda, ki se je spekla je padlo vse narazen ,zdaj pa sploh ne upam dati več pečt????? Delala sem po receptu,vsakič so mi uspeli danes pa vse narazen pada.Edin kaj sem nardila drugač je da sem uporabla tušev sladkor v prahu!!?? Prosim kaj lahko zdaj s tem testom,ker obvezno moram met orehe"?!! žigolino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

17. dec 2008 12:48

Bi znalo biti nekja s sladkorjem, se spomnim, da se točno s tem moji sestri melisnice sploh niso strdile. večinoma imajo ti sladkorji v prahu dodana sredstva proti strjevanju.....praviloma jih zato sploh ne uporabljam.....

rimljanka - zasebno mnenje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. dec 2008 12:53

Včasih se to zgodi, če orehe zmelješ v multipraktiku z nožem. Če delaš z multipraktikom, uporabi raje tisti nastavek z ribežnom.

nola

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. dec 2008 14:35

Matilda, probaj najprej z majhno količino (en košček bele in en košček temne čokolade). Ali pa kar preprosto vzemi navadno mlečno čokolado (jaz sem enkrat vzela eno, ki nam okus ni bil všeč, na piškotih je bila pa ok).

Atina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. dec 2008 14:41

pujsek je napisal/a:
Atina brez problema se pomije, ker je plastična. Ne samo maščoba tudi barva se je ne prime. Tiste običajne vrečke postanejo čez čas prav nagravžno obarvane in imela sem občutek, da je sploh ne morem pomiti. Ta je pa res super. Pa niti ni draga ji jo res toplo priporočam. pujsek
Mene pa zanima kakšna je cena za tole vrečko. Že zeeelo dolgo si jo želim. Hvala! Jelenckova

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. dec 2008 14:42

Jelenckova, tista silikonska, oranžne barve je slabih 10€, baje 

MM

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. dec 2008 17:03

rimljanka je napisal/a:

Bi znalo biti nekja s sladkorjem, se spomnim, da se točno s tem moji sestri melisnice sploh niso strdile. večinoma imajo ti sladkorji v prahu dodana sredstva proti strjevanju.....praviloma jih zato sploh ne uporabljam.....

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Evo sem si šla še dve masi zmešat,z doma mletim sladkorjem,probam in se super držijo skupaj zdaj sem pa vse štiri mase skupaj zmešala pa je tudi vredu ,sam pekla jih bom pa tudi menda do enih osmih večer. Sem klicala eno nekdanjo sodelavko in ona misli da je preveč škroba v sladkorju!?Morda pa res! NOLA-Orehe pa meljem z ročnim mlinčkom za orehe,tako da so res lepo zmleti. In še en nasvet ko smo pri orehih. Doma imamo električno flajš mašino BOSCH ,je gor nalepka da lahko priklopiš nastavek za orehe gor.Grem jaz kupit,stane dvajset evrov,hitro priklopim in se tašči pohvalim,kak bo zdaj to fajn,nič ne bo več postrani ven letelo.In rezultat,prvih pet orehov je blo res lepo nastrganih potem pa je začelo vse skupaj ven letet kot mleto meso,celi špageti mastnih orehov.Takoj sem ga umila in nesla nazaj,trgovec je ostal brez besed.In zdfaj meljemo in prebiramo spet na dvajset let stari mlinček.Tašča pa se smeji žigolino

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. dec 2008 17:04

Včeraj sem naredila testo za išlerje in čokoladne huzarske krapke ,dala v hladilnik,danes je testo trdo kot kamen.Sedaj se greje na radiatorju,če bom sploh lahko zvaljala. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti