Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. dec 2008 19:26

Jaz sem se pa med drugim lotila cimetovih zvezdic, ki so mi načeloma super uspele, a se iz meni neznanih razlogov kruši bel, vrhnji sloj (beljak in sladkor). Lani se mi to ni dogajalo, letos pa so na pogled lepe zvezdice po spravilo v škatlo postale 2 klasne. A ima kdo idejo v čem bi lahko bil problem. Ali je to samo znamenje, da jih moram hitro pojesti in narediti še eno rundo? magnolija

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. dec 2008 19:36

Hvala za nasvete ,kot veste je bilo testo trdo kot kamen ,se je zmehčalo .Polomija na celi črti,ko sem pekla piškote,je kar vrelo po vrhu.So izgubili vso obliko ,pa mastni ,se je kar svaljkalo po ustih.Vse sem delala po receptu,sedaj imam na sumu,maslo.Kupila sem ga v Lidlu.Do sedaj spečeni piškoti so vsi dobri ,delani pa z margarino Zvezdo ali Ramo.Prosim za nasvet,preden ga spet kam vtaknem.Me je kar potrlo ,sem izgubila voljo do peke. lp goga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. dec 2008 20:05

Ej stana, pa tisto je jade res posnela na balkonu, šele zdej sem videl. Ko sem jaz bil, je bila tema, pa ne vem a je isti balkon.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. dec 2008 20:07

Jelenckova, ne vem če bo šlo, jaz nimam balkona..

ežoj

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

18. dec 2008 20:54

Dolgo sem se prebijala skozi vse strani, a ni mi žal, da sem se potrudila. Ne vem koga bi bolj pohvalila, izbira najboljšega "pekača" res ni mogoča, če bi imeli na volitvah tako izbiro sploh ne bi šla na volišče, saj iz nanj, naj res ni lahko izbrati naj naj naj .........pa še dobro je vse, tako da ni težav z izpolnitvijo "predvolilnih obljub".... Torej uživala sem od prve do zadnje strani. Bravo "pekači"! daga

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. dec 2008 21:28

ežoj je napisal/a:

Jelenckova, ne vem če bo šlo, jaz nimam balkona..

ežoj
Jaz bom pa kar potrkala, pa kar bo bo. Rada tvegam Jelenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. dec 2008 1:47

Js res ne vem ka delate to z belo čokolado . Uporabim mannerjevo belo kuverturo, kanček olja, hop v MV, pa vsakih 20 sec premešat (ja, mamamia, grozota, hehe), vsega skupaj cca minuto in pol - vedno pride super. Pri topljenju vseh čokolad, pa - ponavljam kot papiga - morate upoštevati delovne temperature čokolad, ki mora biti od 29-31 stopinj (odvisno od vrste). Deluje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

19. dec 2008 2:33

Hmm..tudi meni vedno rata z mannerjevo belo kuverturo. Nalomim jo na koščke, dodam par kapljic olja ali malo kokosove maščobe in stopim v vodni kopeli. Miškolina

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

19. dec 2008 7:42

Uh, danes se je pa dan slabo začel. Sem si naštimala uro za ob petih, pa je nisem slišala. Do 6.15 bi namreč morala pripravit pecivo za 15 ljudi, da bi sin odpeljal v Ljubljano naši (še bodoči) ta maladi za v službo. Panje in minjone sem delala včeraj do enih ponoči, pa so se morali še posušit in ohladit, tako da sem hotla danes zjutraj vse naštimat. No zdaj sem končno pripravila, odpeljat bom pa seveda morala sama. Poslikala sem tudi, tako da zvečer prilimam slikco. Sem kar zadovoljna s tem, kar je ratalo. Nena

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2008 7:59

nb, ti si super (še bodoča) tašča!! matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti