Čemaž, divji česen

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. apr 2010 20:14

Kaj pa vem, zakaj je čemaž tako priljubljen. Mogoče zaradi svojega okusa in vsestranske uporabnosti. Tudi česen je vsestransko uporaben, kajne? Lepo se ga da shraniti, kajti tudi jaz ga shranjujem tako kot japaja. Poleg tega je fajn, če lahko izkoristiš darove narave-torej je zastonj.

 

Aja, in jaz ga vedno operem, potem ga dam pa v tisto plastično posodo, ki se zavrti, da gre odvečna voda stran. Saj veste, tista za solato. Je vedno takoj suh.

Jelenckova

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

13. apr 2010 0:10

Selotejp , v kakšnem jeziku si odgovoril Nike ? Ne pričakujem knjižne slovenščine ,takšne spakedranščine , da bi potrebovala prevajalca pa tudi ne ! Vsem lep pozdrav manca51

neznan uporabnik

13. apr 2010 9:14

Če maš zaselotejpane prste, je težko doseči taprave črke na tastaturi japaja

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

13. apr 2010 9:31

Mi nabiramo čemaž že od kar pomnim, zagotovo že 20 let, če ne več in pri nas zato ni nič manj moderen ali priljubljen. Jaz čemaž naberem in shranim v hladilnik - ostane dolgo časa svež. Sperem pa ga pred kuhanjem. Za shranek pa ga je najbolje nabrati po dežju, ko je opran in ga ni treba več. Pa še lepše se reže, če je suh. jasna

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

13. apr 2010 18:04

Jaz imam težave z želodcem in so mi rekli da ne smem jesti česna kaj pa čemaž? Ali kdo ve? leni1

neznan uporabnik

13. apr 2010 18:51

Kuhanega mislim da lahko. Kar pomeni juha, rižota, kot priloga s krompirjem v koščkih... Shranjenega v olju ali kot pesto oz. kot nadomestek česna na solati pa ne. Kuhan kar precej spremeni okus, postane sladkast. japaja

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

13. apr 2010 21:34

Meni je čemaž najboljši kot špinača, zato si ga pripravim kar nekaj paketov za v skrinjo. Seveda ga blanširam. Zadnjega smo pojedli konec februarja.

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

23. apr 2010 10:50

A je v okolici Šmarne gore tudi kaj čemaža ?

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. apr 2010 11:03

Kohica, zelo veliko ga je ob Savi, blizu Tacna, se pravi, v okolici Smarne gore je! Naceloma cemaz uspeva tam, kjer je dovolj vlage, raste pa bolj v senci, vsaj tako se mi dozdeva glede na meni znana nahajalisca. Bi pa seveda nasa rimljanka znala kaj vec povedati na to temo. Ves kje je malo naprej od Tacna v smeri proti Medvodam cez Savo pokriti leseni most? Lahko se tudi peljes po cesti proti Mednem in potem pri tisti gostilni ob cesti malo pred Mednim (na desni strani) zavijes s ceste in se napotis v smeri proti Savi. No, tam ga je veliko, tik ob vodi. Pa previdno, da ne bo kdo cofnil v vodo! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti