Čemaž, divji česen

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

9. apr 2010 21:53

jaz pa imam polno vrečo čemaža nabranega danes pod Slivnico :) sem ga kar malo več nabrala, ker ne vem, kdaj bom spet imela priložnost. ga pa mislim shraniti tako, da ga bom samo nasekljala, dala v posodice in v zmrzovalnik - tako kot naredim s peteršiljem. po moje bi se moralo obnesti? pa še eno vprašanje. zakaj čemaž prati??? ne vem od česa bi lahko bil umazan, gozd je res umaknjen, tal-zemlje se ne dotika... do sedaj ga nisem še nikoli oprala :) nike

bisa  

član od: 3.9.2005

sporočila: 77

10. apr 2010 20:29

mijamarija - dol pri zlati ribi - Papala. Odlična hrana tudi za nevegetarijance, priporočam. bisa

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

10. apr 2010 21:21

nike je napisal/a:
pa še eno vprašanje. zakaj čemaž prati??? ne vem od česa bi lahko bil umazan, gozd je res umaknjen, tal-zemlje se ne dotika... do sedaj ga nisem še nikoli oprala :) nike
Od lulanja lisic, zajcev, srn, pa kr se š tacga klat pu host. selotejp

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

10. apr 2010 21:52

hmmmm na to pa nism pomislila :) no ja, ga bomo pa od zdej naprej pral :) nike

leonka  

član od: 10.12.2009

sporočila: 17

11. apr 2010 0:00

Mene pa nekaj zanima. Zakaj je čemaž tako priljubljen? A ima dragocenejše sestavine kot navaden česen? Jaz namreč jem vsak dan strok česna, pa se zato niti ne potrudim, da bi hodila v gozd po divjega. A bi morala? Kaj mi svetujete? Lp leonka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. apr 2010 8:40

Čemaž sem nasekljala in ga dala v kozarčke. Eno plast čemaža, olivno olje, spet čemaž, olivno olje in fajn stisnila z žličko. Ko ga rabim, vzamem iz hladilnika in dodam jedem. Prijateljica ga je nabrala v Halozah. galja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. apr 2010 11:35

sm mal razmišljala danes zjutraj glede lulanja gozdnih živali po čemažu... kaj gozdne jagode in borovnice tudi perete? na sprehodu nikoli nobene ne date v usta? in če pomislimo na dež in roso, ki spereta rastline.. je v gozdu res toliko živali, da se bodo polulale ravno na moj čemaž? in tako sem se odločila, da tudi vnaprej ne bom prala čemaža, kot tudi ne perem brovnic, gozdnih jagod in gob, če le niso umazane od zemlje. sicer pa, seveda - vsak, kakor mu je ljubo :) nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 11. 2010 11:36 Sporočilo je spremenil(a) nike dne 11. 2010 12:13

neznan uporabnik

11. apr 2010 11:58

Pri nas tudi ne peremo čemaža. Sicer pa takoj na licu mesta vidiš, kakšen je. Če je umazan ali prašen od preveč cvetnega prahu, ga opereš, drugače pa ne. Se tako zoprno tisti listi skupaj spopajo... V začetku sem ga tudi jaz vlagala v kozarčke po plateh (čemaž, olje, čemaž...), zdaj ga nasekljam (na roke), v skledi zmešam z olivnim oljem, da se ja ves premeša z njim, potem ga šele natlačim v manjše kozarčke in zalijem z oljem toliko, da je ves pokrit. Tak zdrži do nezavesti. japaja

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

11. apr 2010 19:26

nike, jst nism npisu d ga morš prat. Jst sm sam reku, da j lohk od lulanja polulan. Ztu ksi glih uprašala. Aja pa leonka čemaž je ztu tuk prlublen k je muderen. Čz neki let nou več. selotejp Sporočilo je spremenil(a) selotejp dne 11. 2010 19:28

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. apr 2010 19:59

selotejp - ja ja, sej je ok :) sem samo razmišljala na glas :) nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti