Balkonsko cvetje

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

11. maj 2011 14:09

Jaz bi vas pa še nekaj prosila, če mi lahko razjasnite nekaj glede setvenega koledarja. Recimo, da je dan za korenino.

A potem na ta dan sadim korenovke, a to mogoče pomeni da kar bom na ta dan sadila, bo imelo močne korenine?

 

Hvala

Tatjana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. maj 2011 15:20

Na tak dan sadiš rastline, ki jih vzgajaš zaradi korenin, oz. podzemnih delov. Torej korenje, peteršilj, zeleno, repo.....

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

11. maj 2011 15:24

In po logiki stvari bi morale tudi korenine biti močnejše, sicer se z dobrim vplivom na korenovke ne izide.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

23. jun 2011 20:42

No morda je bilo to vprašanje že postavljeno, potem se opravičujem...Zanima me, kakšno gnojilo je po vaše najboljše za zdravo rast in obilno cvetenje balkonskih in drugih okrasnih rastlin, npr. v gredicah?

Lep četrtkov večer vsem!

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. jun 2011 11:20

kara je napisal/a:

No morda je bilo to vprašanje že postavljeno, potem se opravičujem...Zanima me, kakšno gnojilo je po vaše najboljše za zdravo rast in obilno cvetenje balkonskih in drugih okrasnih rastlin, npr. v gredicah?


kara

Najboljši odgovor je: tako, ki jim v primernih razmerijih zagotovi vse, kar potrebujejo za uspešno rast in cvetenje. Vse ostalo je pa bolj po načelu: "vsak berač svojo malho hvali". In nikakor ni enega odgovora za vse balkonsko cvetje, razen tega, ki sem ga napisala, ta pa res velja za vse.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

27. jun 2011 12:50

Se strinjam Rimljanka, morda pa mi lahko svetuješ, katere sestavine moram gledati procentualno pri gnojilih? Vem, da vsebnost pomembnih rudninskih dodatkov ni enaka in so včasih cenejša ravno tako kvalitetna kot draga.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

28. jun 2011 9:42

Ti ponavljam, da ni enako za surfinije ali pelargonije, za vodenke ali gomoljne begonije...... Kar se mene tiče, imam tako ali tako tako mešanicvo na balkonu in terasi, da gnojim pač z gnojilom, ki ga kupim. In, ja, gledam na ceno, pa ne v smislu: tole že mora biti dobro, ko je tako drago. Preberi na ovojnini, za katere rastline je gnojilo primerno in pač enega kupi. O razmerijib in tem pa je za moj okus dosti takole: če piše, da je za cvetenje, potem je za cvetenje, če piše, da pospešuje rast, je bolj za rastr listja, ima najbrž več dušika.

Meni so všeč običajno cvetoče rastline, ki dajejo videz naravnih, ne take, ki so že na daleč videti skoraj plastične, tako so "naterane" v cvetenje. Zato res nisem najbolj primerna za nasvete tipa "kako do čimveč cvetja za čimdaljši čas". Rastline so živa bitja in imajo tudi svoje cikle......kot vsako drugo živo bitje.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

29. jun 2011 10:23

Saj tu imam jaz problem, ker imam zelo pisan balkon, to pomeni različne potrebe in bom morala poiskati nekaj univerzalnega. Pred leti sem uporabljala gnoljilo z guanom, pa ne vem več kateri proizvajalec je bil. Vem pa, da so bile takrat rože predvsem zelo zdrave, temno zeleno listje in tudi če bi bile brez cvetja so bile zelo lepe.

Dušik torej pomeni, da je zelenje zravo. Hvala za nasvet in lep zelen pozdrav.

kara

kozamurnik

sporočila: 2311

22. mar 2012 4:50

Ker je ravno govor o gnojilih: toliko pripravkov je na trgu, da se je hudo težko znajti. Zato zadnjih nekaj let ne kupujem gnojil, rezultat pa je bolj ali manj isti! Dobro pognojena zemlja je zamer dovolj da rastlina lepo preživi eno sezono in so kasnejša dodajanja po mojem mnenju nepotrebna. Tudi meni namreč lončnice, ki so prenatrpane s cvetjem, delujejo umetno. Zanima me tudi, ali katera gnoji samo z domačimi pripravki? murnik

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. apr 2012 22:19

Zanima me, če je že imela katera na balkonu/oknu kombinacijo begonije in sladkega krompirja? Videla sem par slik in kombinacija se mi zdi lepa, ne vem pa ali bi uspevala na mojem balkonu. Obrnjen je proti zahodu, a je tik pod streho, tako da je sonca zelo zelo malo, morda le zvečer, od 6ih naprej. Prosim za kakšno izkušnjo, oz. namig, katere rože bi bile primerne za tak balkon.

Hvala!

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti