Balkonsko cvetje

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

6. maj 2011 9:11

Mi imamo, balkone tudi na soncu in se najbolje obnesejo bršljinke, tudi mleček je v redu (letos so mi trije na žalost pomrznili,bom morala kupiti nove), krompir pa v dober substrat in korita z vodno rezervo, tako ,da jih tudi ni treba zalivat, kar naprej.

arima

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

6. maj 2011 10:48

rimljanka je napisal/a:

Pisala sem o starih sortah pelargonij, ne o novodobnih hibridih, sploh pa ne o povešavih, ampak o pokončnih. 



rimljanka

Moja mami pravi, da so ženske včasih imele drugačne bršljanke, neka stara sorta, tudi malo drugačne rdeče barve. Mogoče kaj veš, katera sorta bi bila to? Pravi, da je bila to res močna živo rdeča, da je kar bodla v oči. Mogoče katera ve?

Tatjana

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

6. maj 2011 11:07

tatjana včasih so imele naše mame vse rože fenomenalne in cvetoče, da je vse viselo (no vsaj moja) posajene pa v stare piskre pa jim je zmer ratalo. Glede teh bršljank pa že moja mami jamra, da niso več take kot so včasih bile, čeprav ji njene bršljanke visiji po en meter čez balkon in noro cvetijo. Žal sorte teh starih bršljank ne poznam. Mogoče ve rimljanka, ona je bolj stručko se mi zdi

lučica

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

6. maj 2011 11:28

letos: pokončne pelargonije, ki že krasno cvetijo. imam jih na okenskih policah, kjer je v glavnem popoldansko sonce. Korita imam zunaj že mesec dni (vmes sem jih dala na toplo, ko so bile napovedane nizke temperature) in mi za sedaj rožce lepo uspevajo.

matejaoz

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

6. maj 2011 13:08

Imen sort ne poznam (to ni moja stroka), na tem hortikulturnem področju je tako ali tako huda zmešnjava, ker ni kodeksa poimenovanja, ki bi se ga držali, pogosto so imena zgolj komerciaane narave, vsako leto druga, da privabijo kupce). Vsekakor so to sorte, ki se jih še najde kje, kjer jih sklzi leta vzgajajo sami. Tudi navadne pokonče, ki imajo na listih temen pas, pa običajne živo rdeče cvetove, so po moje kar blizu.

Tale risba jih najbolje prikaže.

Letos sem podobne kupila v Hoferju, zaenkrat so lepe, cveti pa le tu in tam kakšna, ker so še majhne.

rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

6. maj 2011 17:04

Hvala lepa vsem!

Res nisem napisala višino ograje-cca.1m.

Potrebujem vspenjalke.

ham-njam

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

8. maj 2011 20:51

rimljanka je napisal/a:

Vsekakor so to sorte, ki se jih še najde kje, kjer jih sklzi leta vzgajajo sami. Tudi navadne pokonče, ki imajo na listih temen pas, pa običajne živo rdeče cvetove, so po moje kar blizu.

Tale risba jih najbolje prikaže.

 

meni imajo pelargonije conalke zelo neprijeten vonj, zato jih ne maram imet na balkonu



ena mš je napisal/a:

Res nisem napisala višino ograje-cca.1m.

Potrebujem vspenjalke.

ham-njam

 

od enoletnih vzpenjalk za sonce sta lepi slak in kapucinke. kapucinke so meni ful lepe ampak cvetijo šele poleti in pa nato še pozno v jesen...... šele sedaj vidim, da si jih že imela. zakaj pa jih ne bi ponovno?

če želiš trajnice mi je uredu kovačnik, zelo lepo diši. cveti celo poletje. vendar ga pozimi ne smeš pozabit zaščitit pred zmrzaljo in ga zalivat. saj tako je tudi, če bi nasadila sivko. od trajnic bi jaz zagovotovo nasadila vzpenjave jagode  

če se ti zemlja preveč izsuši kupi substrat Humko Zeohum, oz. med zemljo zmešaj zrnca agrogela.

 

Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 08. 2011 21:21

kozamurnik

sporočila: 2311

9. maj 2011 6:20

ena mš je napisal/a:

Oj!I

Iimam vprašanje za vas.

Kupila sem lesena korita z ograjico.

Korita stojijo na žgočem soncu. Ker so temperature res visoke ne ugotovim kaj naj v njih nasadim.Imela sem Kapucinke, Črnooke suzane.Sedaj premišljujem o travah, okrasnem slaku.....

Imate kako idejo zame??

L.P.

ham-njam
Dipladenije so enkratne. Ali pa tole: http://rastline.mojforum.si/rastline-about1825.html murnik

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. maj 2011 17:09

 

Joj hvala!

Za Kapucinke je prevroče.

 

Upam, da dobim Dipladenije .

ham-njam

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

10. maj 2011 18:57

 Kupila sem Dipladenije.Posadila jih bom v pvc korita in korita dala v lesene zaboje-tako jih bom jeseni lahko shranila v garaži.So rdeče barve in mogoče zraven še dodam kak Ognjič za dekoracijo.

Najlepša hvala vsem.

                     Pa da vidim to čudo.                    

   

ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti