Balkonsko cvetje

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

5. maj 2011 7:49

Punce, a je možno, da so mi te dni koprive pomrznile? So kar nekam "prozorni" listi postali. A je to kakšna bolezen? Hvala!

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

5. maj 2011 7:50

Tudi v Obiju se najdejo poceni in kvalitetne rože.Ampak kot je že napisala Rimljanaka je potrebno kar pohitet, na našem koncu še posebno, ker jih razgrabijo Italijani. Mislim pa da si že malo pozna.

banana130

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

5. maj 2011 14:23

Buci, zelo možno. Jaz sem imela danes zamrznjeno šipo na avtu. Koprive so pa bolj nežne rožice. Letos je še kar malo prehladno, da bi dajali občutljive rože na okna.

Tatjana

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

5. maj 2011 14:25

patty je napisal/a:

Tatjana je napisal/a:

Mene pa zanima, a vsako leto na novo kupujete rože za korita, a jih kaj same vzgajate?

Tatjana

 

Jaz že nekaj let dajem na okna pokončne pelargonije in ker se mi obnesejo, jih vzgojim sama, nato pa nakupim samo še strukturne rožice, letos imam modri čudež in pa sonček. Oboje super v kombinaciji s pelarginijami in pa za na sončno stran. Bomo videli, je šele začetek. 

lp



patty

Tale modri čudež pa moram obvezno kupit. Bo zelo pasal med lila bršljanke. Kakšne barve so pa sončki? Najbrž rumene?

Tatjana

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

5. maj 2011 14:40

Ja sončki so rumeni, takšni majhni cvetki...modri čudež, pa sem letos kupila v treh barvah : modra, roza in bela, prvič in bomo videli kako bo izpadlo.

 

 

patty

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

5. maj 2011 15:01

patty je napisal/a:

Ja sončki so rumeni, takšni majhni cvetki...

patty

 

In zelo, zelo žejni.........................

rimljanka

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

5. maj 2011 15:22

rimljanka je napisal/a:

patty je napisal/a:

Ja sončki so rumeni, takšni majhni cvetki...

patty

 

In zelo, zelo žejni.........................



rimljanka

Mislim, da je govora o sanvitaliji

Jp, je res žejna, na dan sem jo jaz lani po dvakrat zalivala, ampak je pa lepa rožca, se kar lepo razraste.

Modri čudež ali skevola je pa tudi krasna in fino paše med bršljanke, ker rabita obe rastlini nekako iste pogoje za lepo rast.

 

Buci meni je požgalo baziliko, sem jo prekmalu dala ven. Koprive so pa tudi precej občutljive na mraz.

 

Glede poceni rož: Jaz sem letos kar nekaj bršlink kupila v Hofru in so prav lepe, moraš pa res kupiti jih prvi dan ko jih imajo, ker potem so že prebrane in precej zdelane.  Da bi jih pa kje po obrokih lahko kupoval(rože nasplošno) pa še nisem zaznala.

lučica

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

5. maj 2011 15:30

Tudi jaz sem te žive lila bršljanke kupila v hofru. Tri komade. Res so bile krasne, zelo so se razrasle. Letos pa imam 40 novih iz teh treh :)

Tatjana

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

5. maj 2011 15:42

Tatjana,

kje potem prezimiš vršičke? Če ti ni odveč, poveš malo več o tem, kako vzgojiš rože za novo sezono? 

sara

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

5. maj 2011 15:48

Tatjana super, da imaš prostor kjer lahko vzgojiš potaknjence. Midva z možem nameravava drugo leto kupiti mali rastlinjak ravno v ta namen. Za rože jaz vsako leto dam mnogo preveč denarja, no ja so mi pa v veliko veselje

lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti