Balkonsko cvetje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. apr 2011 12:59

Z vsem se strinjam, le lobelija ni tako zahtevna - ko prvič odcvete, se jo poreže in potem cveti do jeseni. Recimo do srede septembra. Lisa

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

6. apr 2011 13:02

Tudi moja izkušnja z lobelijo je takšna kot piše Lisa, vendar pa je nikoli nimam na močnem ali direktnem soncu. Dobrojedka

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

6. apr 2011 13:58

sanvitalija je žejna roža in rabi ogromno vode. Lobelija meni osebno ni všeč, ker cveti le en čas pa še plesen jo hitro dobi. prav tako sunsetia- sicer zelo lepa rožica a cveti le kaka dva meseca. Mleček je pa meni "zakon" rožica. Nezahtevna in lepo zapolni korito. Pika, kakor pišeš imaš idealno za rožice- pod streho in le dopoldansko sonce, tako da v bistvu se lahko igraš. Pazi le na to da boš skupaj sadila rože, ki so približno enako zahtevne (glede vode, gnojenja...) Kakšne rožice si pa imela poprej, prejšnja leta? lučica

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

6. apr 2011 16:43

Moje rože prejšnjih let so bile surfinije,bršljinke,pelargonije in moram povedat da so mi vse rože lepo uspevale razen, kar me je motilo imam pod balkonom teraso ki pa sem bila sužnja, saj sem morala kar naprej pometat cvetove,zato sem se zdaj odločila za te manjše cvetoče rožice,kar upam da ne odpadajo tko kot ostale.

Hvala za vse informacije tako da  bom še dobro premislila kaj bom naredila.

Sicer bi moj korit takole izgledal za balkon SALVITALIJA/rumena, TRAVA/visoko rasoča SALVITALIJA/rumena to je korito v izmeri 60cm 

drugo korito pa sem mislila imeti SUNSATIJA/rdeča,MLEČEK/beli,SUNSATIJA/rdeča tudi korito v izmeri 60cm.

To so nekakšne moje kombinacije za letos,res pa je da imam samo jutranje sonce in vse pod streho.

lp


LUČICA ali SUNSATIJA res cveti samo dva meseca,ali se nič ne obnavlja ,saj ne morem sredi poletja menjat rož

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 06. 2011 16:48

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

6. apr 2011 16:52

Pika, mleček je krasen in trpežen, ampak smeti strahotno. Po mojih izkušnjah veliko bolj kot rožice, ki si jih imela lani. Dobrojedka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. apr 2011 18:45

Dobrojedka je napisal/a:
Pika, mleček je krasen in trpežen, ampak smeti strahotno. Po mojih izkušnjah veliko bolj kot rožice, ki si jih imela lani. Dobrojedka
Ne vem ce si imela v mislih drobnocvetni mlecek, pika, ampak ta po mojih izkusnjah sploh ne smeti...pa cetudi bi, ima tako miniaturne cvetove, da ni kaj pometati. lp lučka

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

7. apr 2011 7:33

katjushka je napisal/a:

Jaz pa imam izziv  .... lani sem dala v klet prvič prezimiti pelargonije, ki pa so zimo sicer preživele, vendar so ostali dolgi rjavi peclji (dolgi cca 20-30 cm), katerim na koncu poganjajo zeleni listi. Rožice ne zgledajo ravno najlepše, zato me zanima če jih smem obrezati in kako?



katjushka

 

Kaj to imaš viseče pelargonije? Jaz jih na tvojem mestu ne bi obrezala, saj če poganjajo so preživele. Le malo potrpljenja pa bodo pognale po vsej dolžini in imela boš krasne rože. Res da sedaj niso najlepše, bodo pa kasneje čudovite. Jaz sem vedno tako delala, dokler sem imela viseče pelargonije, potem pa so se vsi čudili, da imam tako dolge. Seveda jih pa moraš presaditi v novo zemljo in pognojiti.

L.P.

gerna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

7. apr 2011 10:28

katjushka je napisal/a:

Jaz pa imam izziv  .... lani sem dala v klet prvič prezimiti pelargonije, ki pa so zimo sicer preživele, vendar so ostali dolgi rjavi peclji (dolgi cca 20-30 cm), katerim na koncu poganjajo zeleni listi. Rožice ne zgledajo ravno najlepše, zato me zanima če jih smem obrezati in kako?
katjushka

Jaz bi jih porezala na kake 10 do 15 cm. S tem spodbudiš razrast, rastlina postane košata.

rimljanka

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

7. apr 2011 10:43




Ne vem ce si imela v mislih drobnocvetni mlecek, pika, ampak ta po mojih izkusnjah sploh ne smeti...pa cetudi bi, ima tako miniaturne cvetove, da ni kaj pometati.

Ja pri mlečku so bili čisto male cvetke
 

-pika

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. apr 2011 11:59

gerna, rimljanka, hvala za odgovora!

 

Moje pelargonije so stoječe (oz. niso viseče, nisem prepričana, če sem jim prav rekla ) .... včeraj sem jih dala na sonček, jim porezala vse suhe dele, malo zrahljala zemljo, dodala malce sveže zemlje in jih pognojila. Jih moram nujno presaditi, ali je to dovolj?

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti