Kaj v tem času sejete?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

16. mar 2008 21:51

Take v kontejnerčkih kadarkoli, tudi zdaj (če le niso iz pretoplih rastlinjakov). No, jaz bi malo počakala, pri nas pravkar spodobno dežuje....pa še tema je....

Resno jade, čez kak mesec dnoi bo po moje čisto OK, morda že malo prej. saj sadik še nisi kupila, ali kako?

rimljanka - zasebno mnenje

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

17. mar 2008 9:49

Uly, ribez lahko potakneš nekje v avgustu. Staremu grmu odščipneš nekaj vej in jih vtakneš v vrt. Na tak način sem vzgojila svoj ribez, ki je rodil (nekaj grozdov) že naslednje leto! Ko je sadika dovolj močna, jo presadiš na svoje mesto. Sonja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. mar 2008 16:46

Ne, nisem jih še kupila, sem se že ustrašila, da sem prepozna, da jih ne bom več dobila v vrtnariji.

jade

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

17. mar 2008 18:27

Mene pa zanima, s čim gnojite svoje vrtove. PACKA

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

17. mar 2008 18:28

Mi gnojimo kar s hlevskim gnojem. Uly

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. mar 2008 19:58

Jade, mi jagode sredi julija sadimo. Kupimo zmrznjene sadike (v bistvu same korenine). Se super obnese. Imamo jih na foliji, spodaj pa še kapljično namakanje. Informacije imaš pa tukaj: http://www.jagode.si/gojenje_jagod_nasveti_pogosta Atina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. mar 2008 20:49

Jaz imam glavnino dela že za seboj in prvi rezultati so že vidni. Pod pokrito kopreno seveda. Posadila sem že krompir, pa čebulo, česen, grah, posejala sem solate, rukolo, peteršilj in korenje, jagode sem že oplela in tako sem naredila tudi s čebulo in česnom, ki sem jih sedila jeseni. Na njivi imam še kar precej motovilca in radiča, pa tudi še kar nekaj pora je za pojest. Regrata sploh ne rabim nabirat. Lanske robide sem še tudi oplela in letos me čaka priprava na ribez in maline. V četrtek bom v lončke posejala paradižnik in papriko. pa malancane tudi. Takrat bo luna v znamenju device in na ta dan posejani pridelki počasi rastejo v močne sadike, ki kasneje dajo obilen plod. Tako pravi luna, bom videla. lp Vesna

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

17. mar 2008 21:23

Reca, dobro da si me spomnila na sadike paradižnika in praprike. Moje so velike približno 7 cm in imam občutek, da bi rade, da jih presadim. Če praviš, da je četrtek pravi dan-super. Kar se tiče gnojenja vrta-čisti hlevski gnoj. Že od jeseni me čaka in opominja, da ga bo treba počasi spraviti v zemljo. Na vrtu pa je pri nas še bolj prazno. Poganja lanska blitva in česen, ki sem ga lansko leto pozabila pobrati. Njegove poganjke bom uporabila na solatah. V pokritem delu vrta je začela zimska solata zvijati glave, srebrnjak, ki ji dela družbo, pa je velik komaj nekaj centimetrov. Komaj čakam, da bom tudi jaz lahko posejala na prosto. Nekaj časa bo še treba počakati (je še premrzlo in premokro). Sonja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. apr 2008 9:28

Zanima me, katerega Luninega setvenega koledarja se držite? Namreč, gledala sem v dva (Kalia in Večer) in sta popolnoma drugačna. Zdaj sem čisto zmedena, kateri je mirodajen.

Anja

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

28. apr 2008 8:02

Mene pa zanima, kako naj vzgojim "okrasne" paradižnike (mislim, da so italijanski, takšni majhni). Zasejala sem jih v koristo, presadila v lončke, sedaj pa jih moram dati v neko večjo posodo ali kako, nimam predstave. Prosim za kak nasvet, hvala punce! patty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti