Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. apr 2004 12:16

to pri nas velikokrat pade, ker je hitro, enostavno na mizi ob delovnikuh. Vse skupaj pa pripravljam v voku-žal sedaj v navadni posodi ker smo prešli na steklokeramiki. ANJA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. apr 2004 15:54

Je govedina dodana že kuhana? Kakšna je kitajska zelenjava in kje se jo dobi? Imam blazno željo poskusit kitajsko hrano, vendar pojma nimam kaj bi naročila. Mi priporočate kaj bolj za " začetnike".

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. apr 2004 17:02

Prav na tem forumu sem pred časom iskala recept za govedino s porom in so mi punce napisale recept. Kar poišči, je cela debata. Ta recept ti svetujem poskusit, ker je enostaven, pa še okus je tak, da ga prenese tudi začetnik. V kitajski restavraciji se to imenuje mongolska pojedina. Uspeh pri tem receptu me je tako navdušil, da zdaj kupujem vok in iščem še podobnih receptov. Malo mi predstavlja problem, da je ta način hrane sicer hitro pripravljen, a ne more potem mojih čakati dokler pridejo domov. Če si zvečer pripraviš je potem kuhano v 10 - 15 minutah. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 02. apr 2004 17:03:36

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. apr 2004 19:27

Današnji ručak se sastojao od jučerašnjih pohanih svinjskih šnicla, riže i zelene salate, a prije je bila juha od kopra. Za sutra će biti dinstana junetina i prilog tjestenina, a salata je od graha. Za desert je čokoladni puding. LP! Lidija...

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

5. apr 2004 22:21

Anja, ali se vok (železni - Emo Celje) ne sme uporabljati na steklokeramični plošči?

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

6. apr 2004 7:05

včeraj: mešana zelenjava v voku z riževimi rezanci, sojini kalčki v solati danes: pečen krompir, leča v omaki, zelje v solati Avena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. apr 2004 9:58

Glede uporabe voka in keramične plošče, je pa od plošče do plošče različno. Moje kolegica navadnega voka ne sme uporabljati, je pa kupila drugega. Sem pozabila, v čem je štos. Jo pa lahko povprašam. Loni

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

6. apr 2004 12:25

Tale tema je pa prav uporabna, če res ni prave ideje za kosilo. Da ne dolgovezim, bom še sama prispevala idejo: Včeraj: Buče po makedonsko Danes: Kisla juha s svinjskimi parkeljci, svež kruh iz (jupi) "kruhomata" Jutri (verjetno): ribe, krompir v solati in morda malo regrata Vlasta Šušteršič

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. apr 2004 15:51

Sem se ojunačla in danes na možu testirala govedino z zmrznjeno kitajsko zelenjavo ( se jo dobi po trgovinah, samo jaz nisem ljubitelj zmrznjene kupljene zelenjave, pa tega sploh nisem opazila ) Mož je pojedel skoraj brez komentarja oziroma je pripomnil samo velikost mesnih koščkov ( preveliki ) Meni je bilo pa super. No, primerjati tako ne morem, ker originala ne poznam. Tudi za to bo še čas. Odločila pa sem se za nakup voka. Imam plinski štedilnik. Na kaj moram bit pri nakupu pozorna oziroma kje je razumna cena za to zadevo. Jutri bo jota iz skrinje in upam, da bo ostalo kaj skutinega zavitka. Če bomo vsegabo pa puding prelit z malinovcem.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

6. apr 2004 16:43

Jaz sem prav te dni kupila vok. Bila sem v Merkurju. Tisti iz oglasa za 3.190,00 je po moje zanič. Lahek, teflonski. Z litoželeznim ni niti v žlahti. Na izbiro je bil od Emo Celje za 9.900,00 ali nek lep(ta pravi) za 11.000,00. Je večji in tudi kar pošteno težak, se mi pa zdi dosti boljši. Govedino za vok je treba narezati zelo na tanko, da se hitro naredi. Meni jo zreže mož, ki ima več potrpljenja kot jaz. No, včeraj za kosilo: špinačna juha, piščančji žur ( oboje ostanki od nedelje), zraven paprika (narejena v voku) na malo omakice in kus-kus. Danes: pašta z bolognez omako. Jutri: Spet mineštra (uffa) Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti