Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. apr 2004 12:43

Pri nas bomo pa danes imeli sesekljano pečenko Stephani (da porabimo še zadnje pirhe), kuhan mlad krompirček, skledo solate, za posladek pa še kakšen košček potice.

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

13. apr 2004 21:39

Danes sem po dolgih časih jedla na bone in je bilo zelo dobro. Kosilo: špinačni zrezek (če ima kdo recept se priporočam), njoki, zelenjavna priloga in zeljnata solata, ter za "posladek" banana in pomaranča. Lp,

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

14. apr 2004 10:07

Ni recept za zrezke temveč za špinačno rulado: 30 dag blanširane špinače 2 žemljici 4 jajca sol Žemljici namoči v mleko in čez čas ožemi. Špinačo nareži (ni treba preveč na drobno), dodaj žemljice, 4 rumenjake, sol, poper in sneg 4 beljakov. Na rahlo vse premešaj. Folijo namaži z margarino, malo posuj z drobtinami in gor daj zmes, ki jo narediš v obliki rulade. Pečemo približno 20 minut. Lahko daš tudi v model za srnin hrbet. Na čebuli speči dva zmešana jajca in daj na pečeno rulado. Še malo na kratko zapeči. Dober tek!

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

14. apr 2004 10:18

Oprostite, vendar jaz ne razumem kako narediš to zmes v obliki rulade. Bi prosila, če mi malo bolj razložite. Uly

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

14. apr 2004 10:42

Zmes je res malo bolj redka ampak, ko damo maso direktno na folijo, si s pomočjo folije pomagamo. Namreč folijo prepognemo z obeh straneh in jo na vrhu in ob straneh stisnemo skupaj. Sploh ni problem - poskušaj.

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

14. apr 2004 10:51

Hvala, sedaj mi je res bolj jasno. Bom poskusila, ker mi je recept zelo všeč. LP, Uly

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. apr 2004 11:14

V nedeljo sem delala kosilo za vse. Naredila sem govejo juho z palačinkami. Za drugo predjed hobotnico v solati, za okras pa trdo kuhana jajca. Glavna jed: Puranja rolada, svinjska pečenka, maslen krompir v pečici, mama pa je prinesla narejene gobice in polnjene artičoke ( ni hotela prit na kosilo, če ne sme nekaj skuhat tudi ona). Za desert sadna kupa s stepeno sametani in raznorazna peciva. Zdaj sem dva dni improvizirala s temi ostanki. V ponedeljek sem dodala pomfri in ostalo isto, včeraj pa rižoto na omaki od pečenke in še malo pečenke zraven, zdaj pa je vsega zmanjkalo. Danes bo zato ječmen, peciva pa je še nekaj. Suzana

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

14. apr 2004 14:15

Dragička najlepše se vam zahvaljujem. Definitivno bom poskusila, ker recept izgleda zelo okusen!

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

14. apr 2004 14:42

Pri nas pa bomo ravno danes jedli blitvine polpete. Pa še recept: blitvo vržeš v krop za kako minutko, potem pa jo temeljito odcediš in malo zrežeš. Dodaš malo namočenih sojnih in ovsenih kosmičev ter eno jajce in sveže nariban parmezan (ali katerikoli drug sir) pa malo moke oz. drobtin, da se veže vse skupaj. Začiniš po okusu, meni paše zraven muškatni orešček pa zeliščna sol in poper. Potem pa oblikuješ polpetke, ki jih povaljaš v drobtinah in popečeš na olju. Joj! Kok sm lačna! LP! Darja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. apr 2004 18:09

Prav dobra ideja ta z blitvo ali špinačo, samo ne vem kdaj bo uresničena saj zaradi vremena in naše lenobe vrta niti prekopali še nismo. Torej bomo še malo zimski in bomo imeli jutri joto in ostanek šunke. Tudi potica je še.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti