Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. mar 2004 19:11

Hvala lepa za vzpodbudo - sem je bila hudičevo potrebna. Tudi sama sem do nedavnega imela deljen urnik in te popolnoma razumem - To je strup za šoloobvezne mame. Sedaj imam " normalen urnik", problem je v tem, da pridemo vsi hkrati skozi vrata in je prvo vprašanje KAJ BO ZA KOSILO. Pri tem pa se še sezula nisem. Tako da če v 15 min ni kaj na mizi sledi opustošenje hladilnika in kruh izgine predem ga dam iz vrečke. Tega pa ne pustim. Kako naj jih ukrotim? Naj vržem puško v koruzo in odprem hladilnik ali pa ga držim zaprtega in branim z življenjem?

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

23. mar 2004 9:45

Sem preizkusila tudi ta urnik. Na svoj način je še hujši. Takrat je bila rešitev kuhanje en dan vnaprej, pa veliko je pomagala skrinja. Ena od rešitev bi lahko bila tudi juha, ki je pogreta v 10 minutah, dokler jo jejo pa se da pripravit še kaj na hitro. Hitro so kuhani tortelini in sveži rezanci., pa tudi navaden riž na belo, kus-kus. Zraven pa kakšna sirova omaka, pripravljen ragu , ki ga vzameš zjutraj iz skrinje, zrezki v omaki prav tako iz skrinje, piščanec in paprika na koščkih, ki jih narediš na omako in podobno. Rešitev so tudi razno razni "pasticci". Pečene palačinke nadevaš z kako omako ( ragu, špinača s skuto, kakšna druga zelenjava...) vse skupaj bogato oblito z bešamel omako in sirom. To pripraviš prejšnji dan, ko prideš iz službe pa samo v pečico ali še raje v mikrovalovno z žarom. En dva tri je narejeno. Najhujše pa je, da ti spraznijo hladilnik tačas, ko hitiš kuhat kosilo in ga potem samo še gledajo in se nad njim zmrdujejo. Le korajžno. Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. mar 2004 17:01

Veš Suzana, drugače prav rada kuham in ni mi vseeno kaj doma jemo. Hočem se potrudit tudi z pestrostjo jedi. Pa nikoli ni cenjeno. Večni očitki - zakaj pa ni pašte? Pa ne morem vsak dan kuhat makaronov. MOje kolegice kupijo " mizica pogrni se" in imajo problem rešen. Saj ne rečem tudi kakšna konzerva je pri hiši - če nepričakovano moram podaljšat službo. Oh, ko bo lepše vreme se bo tudi moj optimizen povrnil. Pa hvala za nasvete. Lep dan! P.S. Danes za kosilo - le kdo bi si mislil - pašta z mletim mesom in solata. Jutri imam pa v načrtu korenčkovo juho z ajdovo kašo, pečenice in repa v prikuhi - brez krompirja ker se predolgo kuha.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

23. mar 2004 17:15

Se strinjam glede konzerv in pripravljene hrane. Mislila sem hrano, ki jo sama vnaprej pripravim. Delno skuham za več dni in potem samo dodajam različne priloge, ali pa napol pripravljeno vržem v skrinjo. Tudi jaz ne maram kupovati industrijsko pripravljene hrane, samo v skrajnih primerih. Jutri bo zelenjavna mineštra. Je zelenjava že v vrečki( jo dajam sproti, ko zraste v vrtu). Olupim samo še krompir in vržem v lonec - to zjutraj pred službo. V pavzi spasiram in zakuham paštico. Pa kak puding zraven, če sem pri volji. Lep večer. Suzana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2004 9:05

A je kdo že pripravljal lazanjo na zalogo in jo zamrznil ali kaj podobnega? Drugače pa je bila včeraj na vrsti zapečena ajdova kaša z mešano zelenjavo (po domišljiji) in regrat. Danes je pa spet na vrsti zamrzovalnik - ajdovi krapi z golažem in rdečo peso. Jutri bomo odprli pa jedilne liste v gostilni. Loni

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

24. mar 2004 9:18

Pri nas pa prihajamo domov po obrokih - najmlajši ob 13. ali 14., starejši ob 14.30 ali 15.30 in jaz okrog 16.ure, mož je leteči in nikdar ne vemo, kdaj bo prišel. Ponavadi med tednom jemo kakšne v naprej pripravljene omake, segedinarje, pasulje in podobno in ker so vsi bolj "kruhove sorte", drugih prilog ni. Večkrat pa na pol pripravim jed, ki jo mlajši da, ko pride domov, v pečico. Najbolje je, kadar delam popoldne - to je 1x ali 2 x tedensko - takrat pa celo dopoldne ustvarjam. Danes: goveji zrezki skoraj brez omake, saj so jo že mulci včeraj pojedli za večerjo, široki rezanci Lep dan kljub groznemu vremenu.. Tina

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

24. mar 2004 9:46

Loni, jaz sem lazanjo že pripravljala na zalogo. Vse sem normalno naredila, potem pa z njo v skrinjo namesto v pečico. Ko jo želim uporabit je najboljše, da jo prejšnji večer ali vsaj zjutraj vzamem iz skrinje, potem pa v pečico. Čisto v redu. Tudi direktno iz skrinje v pečico sem jo že dala, a je pač rabila malo več časa ( na začetku sem dala malo nižjo temperaturo, da ne bi bila na vrhu pečena v sredini pa zamrznjena) Lep pozdrav Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. mar 2004 9:54

Malo sem pobrskala v zamrzovalniku in našla še kostanj. Tako bo danes kostanjeva kremna juha, zraven bo komač ržen kruh, pa stročji fižol v solati. Če bo še koga cuker matral sem pa včeraj spekla kar 5 vrst različnih piškotov. lp Vesna Milek Recko

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

24. mar 2004 9:55

Pri nas bo danes ocvrt sir iz zamrzovalnika in zelenjavna priloga - kuhan korenček, brokoli, cvetača, popečeni melacani in bučke...Za posladek pa lena gospodinja iz baze. Za jutri pa kaj bolj konkretnega! LP! Darja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. mar 2004 13:23

Pri nas sva danes z mami same na kosilu, zato sva se popolnoma strinjale, da nekaj na hitro. Zelenjavni riz in zelena solata. Pika konec! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti