Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. feb 2004 10:53

Najprej sem popražila na drobno narezano čebulo, dodala vrečko zamrznjenega graha (450g) in zalila s približno 2 dcl vina (ali malo manj) in mlekom, potem pa sem pustila, da se pokuha. Po približno 15 minutah sem dodala še dve žlici kisle smetane (tudi sladka je OK) in vse skupaj malo zmiksala s paličnim mešalnikom ter začinila s soljo, poprom in svežo baziliko. Meni je bilo zelo všeč. Lahko se je kot priloga (naprimer namesto pire krompirja, če narediš bolj gosto) ali pa kot omaka. LP! Darja Sporočilo je spremenil(a) d. dne 25. feb 2004 11:28:18

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

27. feb 2004 9:45

Kaj nima nihče ideje za kosilo čez vikend? Pozdravček

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

27. feb 2004 11:34

Živijo ! Packa hvala za recept, zanima pa tudi mene koliko približno rabiš sojinega mesa ? Dragička, v soboto bodo sedaj sojini čufti, pire krompir in solatka, v nedeljo moram pa narediti čisto standardno( so moji še najbolj zadovoljni); saj veš, goveja juhca, tenstan krompir, kakšna dobra pečenka in solata. Pa verjetno bom kaj spekla, ker sem dobila domačo skuto (ker sem na dieti, imam OH dan v nedeljo in si bom lahko privoščila malo peciva.) PL Rmeli

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

27. feb 2004 12:16

Po premisleku, mislim da vem kaj bo jutri: Domače krvavice (sem jih dobila po kolinah, čakajo v skrinji) Bujta repa Beli žganci zabeljeni s kislo smetano Nekaj sladkega bo tudi - obljubila sem mojemu piščančku, da bova pekla "Domino". Za nedeljo - verjetno goveja juhica in nekaj iz voka. P.S. Ali veste, da zmrznjene krvavice ne odtajam, dam jih v kipočo vodo in pustim da zavre, potem pa še 3 minutke vre, dam na pekač in spečem v pečici. So odlične.

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

27. feb 2004 14:04

Hvala d. sporočim kako je ratalo. Natasa

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

27. feb 2004 17:58

Dragička, lahko nekaj vprašam? Tisti beli žganci, je to mišljeno krompirjevi žganci z belo pšenično moko, pa preliti z vročo kislo smetano? Namreč mi take žgance doma jemo odkar pomnim (za preliv najprej še popražimo čebulo in dodamo kislo smetano , prevremo in polijemo čez žgance), pa so vsi moji kolegi rekli da takih žgancev nikjer doma ne delajo, vedno le koruzne in ajdove, iz "ta bele" moke pa da prvič slišijo. Mi zraven jemo kislo melko ali jogurt in le v poletnem času. So pa krasni, ker mene ajdovi malo "praskajo" po grlu (ne maram jih preveč)! Pri nas smo danes jedli vampe po tržaško potresene s parmezančkom. Anja

sasaknezic  

član od: 28.2.2004

sporočila: 2

28. feb 2004 16:53

ČAW!Pravkar sem se včlanila in bi vas rada vprašala če ima kdo kakšen recept za dieto??Kajti sm kar debela in bi rada shujšala!!!Probala sm že vse vendar nič ni pomagalo!!Torej ali ima kdo kakšen recept za dieto??

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

1. mar 2004 7:29

Anja! Da, "beli žganci" so to kar navajah - iz moke in krompirja. Prav tako jih delam, namreč, zabelim s smetano in prepraženo čebulo. Tvoji kolegi ne vedo kaj je dobro. Č a o!

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

1. mar 2004 8:25

nedjelja: pašticada, knedli od kruha, zelena salata i buhtli s pekmezom od marelice danas: paradajz juha, lignje na saft i kuhani krumpir preliven maslinovim uljem i peršinom, salata od cikle sutra: još nemam ideje Pozdrav!

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

1. mar 2004 10:07

sasaknezic pojdi na forum Kulinarične Slovenije LOČEVANJE ŽIVIL 90 DNI tam je ogromno o tem napisano Natasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti