Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. mar 2004 11:09

Punce, se opravičujem sem bila službeno odsotna. Količina je odvisna od jedcev. Jaz jih naredim iz cele vrečke. Saj se dajo zmrznit. PACKA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. mar 2004 17:42

Danes je bila repna " jota " Jutri pa juha iz skrinje z doma narejenimi rezanci ( v nedeljo je bilo idealno vreme za take packerije) Grahov golaž in mogoče kakšen - žal kupljen kompot.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

3. mar 2004 9:11

Danes bo rižota s škampi. Jutri pa ... ? Juha iz skrinje in ocvrta jajca - me ne bo doma pa naj se znajdejo sami. Suzana

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. mar 2004 9:43

A ste vi tudi že siti te zime in vedno ene in iste zelenjave... Prav želim si že pomladi in mladega graha, korenčka, različnih svežih zelišč in druge spomladanske zelenjave...saj veste, kaj mislim!? Za danes pa res nimam ideje, kaj bi skuhala. Nekaj svežega...ne vem...mogoče danes sploh ne bom nič skuhala! Lp Darja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

3. mar 2004 9:56

Ali si predstavljate, kakšen užitek, sobota zjutraj hodiš po tržnici, obilo sveže zelenjave... Za kosilo pa zelenjavna juhica iz pravkar prinesene zelenjave s tržnice, pečen krompir - kifelček, kakšna piščančja bedrca, berivka - solata... Mnjam... komi čakam. Pozdravček! P.S. Darja, imaš prav, danes ni treba nič kuhati, nihče ne bo umrl od lakote! Jaz tudi danes nič ne kuham, namreč, grem k frizerju.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

3. mar 2004 11:29

Ja, sobotna tržnica je res čisti užitek. Tole kosilce od Dragičke bi hudo teknilo. Sem si pa ravnokar na tržnici privoščila šopek sveže mete in bučke, pa bo z mozzarelo ena krasna spomladanska solatka. Avena

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

3. mar 2004 12:41

Vprašanje za Dragičko ali Anjo - Kako so narejeni tisti beli žganci - razmerja ter postopek in s čim so preliti? Tudi pri nas jemo le ajdove ali koruzne žgance - pa še to je bolj poredko na jedilniku. Včeraj: mleta goveja pečanka v ovoju iz slanine, kisla repa, krompir (s kosiolm je presenetila tašča, ki je recept našla v Nedeljcu) danec : golaž, kolikor ga je ostalo, saj sem ga kuhala že včeraj in so moji hoteli za večerjo nekaj konkretnega ter polenta, zame pa kakšna bučka s porom in "mocarelo" Tina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

3. mar 2004 13:08

Jaz to delam od oka. Olupiš približno 4 srednje velika krompirja, narežeš na kockice in daš kuhat v posoljeno vodo - vode naj bo malo več. Ko je krompir kuhan, v posodo odliješ odvečno vodo, ne pa vso. Potem s tlačilko za pire dobro zdrobiš krompir, da postane kremasta voda, dodaš odlito vodo (to delaš odstavljeno iz peči). Posodo vrneš nazaj na slab ogenj in dodajaš moko s stalnim mešanjem, fajn mešaš. Moke daš približno toliko, koliko si imela krompirja. Lahko poskusiš mešati tudi z mešalnikom - metlice za testo. To mešaš na ognju še kakšnih 4-5 minut. Zmešana masa naj bo mehka. Pred tem si pripraviš v posodico žlico-dve masti, segreješ, daš notri kislo smetano (najboljše je domača smetana) in to zavreš. Lahko prepražiš tudi čebulo - ni pa nujno. Ko imaš maso umešano, žlico pomokaš v prevreto kislo smetano in z njo delaš žgance, dajaš jih v skledo ali na veliki krožnik, potem še vse skupaj zaliješ s smetano, ki ti je ostala. Prileže se zraven kisle repe, zelja ali pa česar drugega. Dober tek!

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

3. mar 2004 13:23

Bele žgance tako kot Dragička naredimo tudi pri nas. Odlični so zabeljeni z ocvirki, zraven še eno ogromno skledo solate ali radiča s fižolom in je. Podajo se tudi k segedinu. Na enak način kot bele žgance pri nas naredimo tudi ajdove (torej s krompirjem).

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. mar 2004 15:14

Predvečerajšnjim je bil očiščevalni dan - samo sadje, včeraj čili con carne (recept kar z vrečke Kotanyi) z rižem in zeljnato solato, danes sojina vegi enolončnica s kolerabo, krompirjem in gomoljem zelene in sirov zavitek, jutri pa ajdovi krapi z golažem (oboje iz zamrzovalnika) in zelena solata. Potem je pa že postni petek, bo pa kar ribja rižota - recept iz marčevske Naše žene. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti