Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

9. jan 2004 9:27

Danas: juha od gljiva, punjene lignje i žganci i nekakva salata LP! Lidija...

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

9. jan 2004 10:37

Pohana jetrca, svež bel kruh, pesina solata. Lep pozdrav. simona

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

9. jan 2004 16:02

TanjaG, ja polpete imam kar narejene v zmrzovalniku in jih dam kar še zmrznjene pečt na čisto počasi. Če imaš dovolj prostora, jih zamrzneš na pomokanem pladnju in jih kasneje že zmrznjene spakiraš v vrečke (tako kot cmoke ;). Jaz trenutno nimam prostora za tak luksuz in jih zmrznem tako dam enega na drugega (po 4 recimo) vmes pa alu folijo in jih potem čisto malo pustim zunaj, pa grejo kar lepo narazen. Krasna zadeva za zmrzovat je boloneze omaka, pa saj to najbrž veš... Včeraj sem jedla neko zelenjavno-mesno mineštro ( <- nisem navdušena nad koščki mesa v zelenjavnih juhah) ki jo je kuhal sostanovalec, danes pa se bom verjetno zadovoljila kar s hrenovkami ker sem sama za kosilo. Vesna

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

9. jan 2004 17:12

SpringFlower, hvala. Naslednjič bom naredila ful več polpet in jih bom zamrznila. Mi gremo pa jutri na smučanje in bomo jedli... SOBOTA: Pohani puranovi in svinjski zrezki od doma, francoska solata. NEDELJA: JUha, njoki (iz vrečke pač) in golaž iz mletega mesa (od doma). PONEDELJEK: Juha, testenine s paradižnikovo omako, po želji s tuno, solata. TOREK: Juha, Chili con carne, kruh, solata. SREDA: Gremo ven na pizzo. ČETRTEK: Juha, hrenovke, krompirjeva solata / pire. PETEK: Juha, gobova lasagna, če ne bo pečice pa torteline v smetanovi omaki z gobami, solata. SOBOTA: Zajtrk in odhod domov. In seveda smo nakupili še pol trgovine tako, da hrane ne bo manjkalo: salame, sir, sirčke, pakiran kruh, marmelado, pašteto, nutello, piškote, skuto, jajca, klobase, mleko, sadje in zelenjavo (tako, da ne propade v enem tednu: korenje, bučke, melancane...pa jabolka, mandarine, pomaranče...) in še in še... Juhe so seveda iz vrečke, kaj pa čmo... Zdaj je že kar pozno za nas, vendar naj še kdo predlaga kak jedilnik za ves teden za smučanje. Nekaj je bilo že v forumu govora o tem... Lep pozdrav in upam, da vas CELA pozdravim ob prihodu domov, TanjaG.

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

10. jan 2004 13:06

Danes za kosilo musaka im zelena solata , za sladico kompot Dule

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

10. jan 2004 13:55

Pecen mlad krompir, belusi z maslom, tunin steak s petersiljem, olivnim oljem in limono, beli pinot.

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

11. jan 2004 14:41

Pozdravljeni. Danes sva imela z mojim dragim za nedeljsko kosilo: -juho sva danes izpustila -pohani oslič (ocvrt) in potem sem dala nanj rezino sira in dala v pečico, da se je sir stopil...njami. -tortelini (polnjeni s pršutom) s kislo smetano,mozarello,pramezanom.. -solata (mešana) lep dan še naprej. Sporočilo je spremenil(a) Petra20 dne 11. jan 2004 14:42:56

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

12. jan 2004 10:39

Danas će biti brzinski ručak. Od jučer je ostalo kokošje juhe pa ćemo samo zakuhati domaće rezance, skuhati špagete i preliti ih bijelim umakom od purećih prsa. Naravno, i zelena salata. LP! Lidija...

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

12. jan 2004 13:04

Hihoj! Po novem letu sem se odločila, da si bom jedilnike napisala za vsaj tri dni naprej. Predvsem je praktično, ker si vse potrebne sestavine lahko še pravi čas kupim. Ničkolikokrat sem hotela kaj kuhati, pa mi je manjkalo to ali pa ono. V zadnjem času pobiram recepte iz knjig, revij in tudi Kulinarične Slovenije. Moram povedat, da se je obneslo. Tudi moji majhni otroci nimajo nič pripomb, prav tako tudi včasih preveč izbirčen mož. Naj napišem včerajšnji jedilnik-bilo je odlično! Kosilo: Pečeni svinjski kotleti (popečeni na olju, dodala sem eno čebulo in česen) Porov narastek s krompirjem (por sem podušila, krompir sem narezala na rezine in skuhala, vse skupaj sesula v pekač in polila s prelivom (kisla smetana, 2 jajci, sol, poper in muškat). Pozdrav, S. Sporočilo je spremenil(a) SonjaB dne 12. jan 2004 13:07:57

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

12. jan 2004 18:03

Danes sva z dragim šla kar v intersparovo restavracijo, tam sva pa jedla: -pohane kanelone z mletim mesom+tatarska omaka -pomfri s kečapom -solato (mešano iz solatnega bifeja) Papa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti